Skolka v Petrzalke....

bábätká narodené v roku 2009
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Skolka v Petrzalke....

Odoslaťod Lucia425 & Lucasko »

Ahojte,
Rada by som sa chcela spytat ako to teraz vyzera so skolkami, lebo jedna znama vravela zevraj uz nejsu ziadne volne miesta uz Petrzalke aj na rok 2012....
je to pravda? viete o tom nieco kedze moj maly by mal ist o rok do skoly a neviem ci uz to mam teraz zacat riesit

Dakujem za vsetky nazory a prispevky ;)x
Lucia425 & Lucasko

sa ucia mat rezim :-)))

expert

Mood: Happy
Obrázky: 70

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Skolka v Petrzalke....

Odoslaťod DuPre »

V petrzalke bolo vraj minuly rok podanych okolo 900 prihlasok, z toho cca 300 prihlasok odmietli... je natresk. Kazda skolka ma svoje kriteria podla coho deti vybera, vacsinou sa snazia vybrat deti starsie, a tie, ktore v septembri este nemaju dovrsene 3 roky, su uplne na konci, bez ohladu na to, ci das prihlasku 3 roky vopred alebo v dany rok.
DuPre

Optimista je len nedostatocne informovany pesimista

expert

Odoslaťod petrko1 »

Je jeste volno? Chtel bych tam dat syna! :!:
petrko1

Odoslaťod zdenka1 »

Ja som davala v marci prihlasku synovi, v tom case mal 2r. Ked som ju priniesla v pondelok, druhy tyzden podavania prihlasok do skolky riaditelke, bol uz 60-ty v poradi. V aprili si skolka vybavila navysenie poctu ziakov na maximum a snazili sa pobrat vacsinu deti aj za cenu presunov medzi triedami v zmysle, ze niektore deti z prvej triedy sli hned do tretej, z druhej do stvrtej (v zavislosti od veku a schopnosti dietata). Kriteria prijimania deti do skolky urcuje riaditel skolky, musi prijat deti s odlozenou skolskou dochadzkou a predskolakov, ostatne je na nom. V tej nasej plati, ze prednostne sa prijimaju starsie deti, deti, ktore maju v skolke starsieho surodenca/ov a dovrsili 3 roky, deti pracujucich rodicov maju prednost pred detmi rodicov nezamestnanych alebo na MD/RD a ak ostane miesto, zoberu aj dieta mladsie ako 3 roky, ak rodicia pracuju alebo dieta, ktoreho rodic je na MD/RD alebo nezamestnany. Riaditelka zvykne robit to, ze pre deti, ktore su narodene od januara a v danom skolskom roku dovrsi 3 roky, drzi miesto tak, ze prijme dieta, ktoreho rodic je doma a dohodne sa s nim na tom, ze v pripade potreby dieta prerusi skolsku dochadzku a na jeho miesto pride 3-rocne dieta, ktooreho rodic nastupuje do prace. Od septembra toto dieta s prerusenou dochadzkou samozrejme normalne zase nastupi do skolky a pokracuje dalej.

Ziskat miesto pocas skolskeho roka je takmer nemozne, jedine na vymenu za dieta, ktore prerusi dochadzku. Aj v takomto priade ale uprednostnia dieta, ktore je starsie a rodicia pracuju (plati zrejme aj pri novopristahovanych)
zdenka1

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2009

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.