Veriaca rodinka

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Veriaca rodinka

Odoslaťod zuzka/ke »

Ahojte, ak mozem, pridam sa k Vam.
MAme 1,5-rocneho dominika a tiez by sme mu radi odovzdali to najcennejsie, co mame. ALe zatial, je to len krizik na celo pred spanim, spolocne "citanie" biblie pre najmensich, spolocna modlitba vecer. TA je velmi kratucka, lebo nas drobec nevydrzi dlho klacat....tak 15 sekund :D , potom sa modlime aj postojacky, no a uzasne detske omse v KE, ktore samozrejme berie zatial len ako spolocensku udalost. Ale pomalicky mu tiez hovorime, co sa Jeziskovi paci a pod. NO a priznam sa, ze niekedy ked uz velmi rumazga, tak mu poviem, ze uplakane deti sice tiez lubi, ale nie az tak ako tie, co posluchaju :wink: ale budem s tym muiset prestat, aby som ho nezavadzala. Lebo ved Jezisko lubi vsetky deti rovnako, nie?
zuzka/ke
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Beba »

Aj ked sa casto do diskusii nezapajam, tato ma potesila a navyse zasnem ze zatial sa nenasiel nikto, kto by "zaparal".

Takze tiez sme veriaci, byvame v KE a mame tri deticky. Chlapci chodia do cirkevnej skolky, s dcerou som este na materskej. So skolkou som velmi spokojna, mam pocit, ze chlapci veci tykajuce sa viery v nej beru nejako prirodzenejsie, ako od nas, hoci ani z nasej strany to nie je najhorsie, si myslim. Snazime sa s detmi debatovat, vysvetlovat, NENASILNE, ako tu bolo povedane, vecer sa spolocne modlime (hoci to nie vzdy vyzera ako modlitba, myslim disciplinu deti), snazime sa ich bravat na detske omse, a tak normalne. Nejako sa snazime tieto veci neznasilnovat. Viera je sucastou nasho zivota rovnako ako jedenie ci obliekanie, zabava a ine prirodzene veci.

Pridam este otazku do plena: co si myslite o cirkevnych skolach a co od nich ocakavate? Je pre Vas dolezite aby tam deticky chodili?

Zuzka/ke, odkial z KE si? Ja som z Jazera.
Beba
začiatočník

Odoslaťod slnecnica2 »

...
Naposledy upravil slnecnica2 dňa , celkovo upravené 1 krát.
slnecnica2
expert

Odoslaťod Susanna »

Ahojcek, tiez som rada, ze sa tu rozbehla takato debata. Tiez sa cucujem, ze nas este niekto neposlal niekde, ale ak naas poslu, tak prosim VAs, ten co nas pole, napsi aj kde, pretoze ja som aktivne hladala na nete KDE sa mozem poradit s inymi maminami ohladom tohoto a nenasla som. Mozno som zle hladala.

Takze, mam tri deticky, chalani maju 11 a 12 a dcerka 2.5 roka. Nebyvame na slovensku, ale vo Svedsku . Sme kaktolici a Svedsko je protestanska krajina neveriaca krajina. Tak pol na pol. Moje deti su polrstene a chalani maju prijimanie. Som sama na nabozensku vychovu v rodine, lebo manzel je koptisky ortodox, je veriaci, ale nechodi do naho kostola, len ked je nejaka udalost- krst atd. a raz do roka na den rodiny. Nas probelm je, ze chalani dost odmietaju chodit do kostola. Chodime kazdu sobotu- deti maju vtedy nabozenstvo. jeden pre omsou, potom omsa, druhy po omsi . Cize sme vyrazali z domu o 9.30 a prisli domvo o 14.30. Sobotu, co sobotu. Chalani zacali aj ministrovat, teraz nechcu.polial boli mensi este pred rokom dalo sa to. okrem ineho maju zacsto zapasy v sobotu a v nedelu- tu vo Svedsku sa vsetky aktivity robia cez vikend. Takze, teraz chodia tak 2x do mesiaca. , ked nemaju zapas. Ten nechcu obetovat ani kvoli kostolu. Takze chodim ja s Hannou a vzdy nejaky chalan, lebo niekedy nemaju zapasy naraz. Na zapasy chodi s nimi manzel. Prvy problem zacal s nabozenstvoml Uci ich jedna mniska a nasi chalani tam nechcu chodit, ona je taka pre dievcatka- vymaovat obrazky a td. Chalani to NENAVIDIA: Tajk somj im povedala,; OK, na nabko nemusite ale pojdeme do kostola.nenutim . ale snazim sa motivoat a niekedy nenapadne podplatim, prlestim, namotivujem atd. len pre ilustraciu. Chlapci su jedinni katolici v celej skole a Daniel povedal, ze sa rozpravali v triede o Bohua a kto veri a kto nie a Daniel bol jedinny co povedal, ze veri. ani ucitelka nevery. Takze, nemame to lahke. ALE prisla som na to, ze ja mozem spravit, co mozem. nakoniec to aj tak nechavam na toho tam hore. V tychto ppodmienkaach je to velmi tazke. A Ak mi Boh nepomoze, tak to nezvladem.- Takce, tam idu moje modtliby. Tiez som sa modlila s chalanmi vecer, teraz sa uz sami.- co si nemyslim, ze robia, povedia ,ze hej ale :wink: a preco chodime do kostola v sobotu a ne v nedelu- pretoze ja uz nevladzem chodit este aj v nedelu a koli velkym vzdialenostiam je sobotnajsia detska omsa uznana ako nedelnajsia.
Susanna
expert

Odoslaťod zuzka/ke »

Beba, som z juhu, momentalne na materskej a kedze by sme chceli dalise babo s malym vekovym rozdielom, tak dufam, ze este na tej materskej ostanem.
A tiez by sme chceli tri deticky.
zuzka/ke
začiatočník

Odoslaťod zuzka/ke »

Juj a zabudla som k cirkevnym skolam. JA sama som na jednu chodila, na tu ptvu, co bola v Ke kedysi na kuzmanke. A poviem vam, ze okrem vysky to boli moje najkrajsie roky v skole. Bola som uz na druhom stupni a boli sme fantasticky kolektiv. Tiez by som svoje dieta dala najradsej do cirkevnej skoly prip. uz aj skolky, ak to pojde.
zuzka/ke
začiatočník

Odoslaťod Baruska »

.....
Naposledy upravil Baruska dňa , celkovo upravené 1 krát.
Baruska
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.