knihy

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: knihy

Odoslaťod Kalea »

LIBERTAS píše:
ivanita30 píše:nepoznam tuto knizku ale sa ani moc necudujem - moja mama kupila detom sk knizky ktore su prakticky necitatelne -

včera sme čítali rozprávku z tejto knižky, kde zajko chcel spáchať samovraždu skokom do jazera...

Čože? A aký mal na to dôvod? Či to už vlastne ani nie je podstatné, podstatné je, že taká blbosť by sa vôbec nemala objaviť v knihe pre deti.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod alenka76 »

ja som "chvalabohu" este nanadabila na take rozpravky-a dufam ze ani nenadabim!

No musim vychvalit jednu knizku od slovenskeho autora.Je od Jano Hargaš-Zachráň ma
Ak mate v laske krim tak tato je naozaj dobra.Uz dlho som taku knihu od SK autora necitala.Tie co nemate zaludok na nadavky a presny opis "nepeknej veci" ju radsej ani neotvarajte.Je naozaj autenticka :drop:
alenka76

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0

Odoslaťod cottoncandy »

Kirkuša píše:Pocula som chvaly na:
Jonas Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
http://www.martinus.sk/?uItem=130473
„... Alan oba bratry přerušil s tím, že už viděl kus světa, a pokud se něco naučil, pak to, že vůbec největší a napohled nejabsurdnější konflikty pod sluncem pramení z teze: Ty jsi blbec. - Ne, ty jsi blbec. - Ne, blbec jsi ty."

Čítali ste to už niekto? Reklama na túto knihu na mňa vyskakuje odvšadiaľ,váham či sa oplatí si ju zadovážiť.
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod DadkaES »

cottoncandy píše:
Kirkuša píše:Pocula som chvaly na:
Jonas Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
http://www.martinus.sk/?uItem=130473
„... Alan oba bratry přerušil s tím, že už viděl kus světa, a pokud se něco naučil, pak to, že vůbec největší a napohled nejabsurdnější konflikty pod sluncem pramení z teze: Ty jsi blbec. - Ne, ty jsi blbec. - Ne, blbec jsi ty."

Čítali ste to už niekto? Reklama na túto knihu na mňa vyskakuje odvšadiaľ,váham či sa oplatí si ju zadovážiť.

Pocula som aj ja, ze je to velmi vtipné a dobre napísané...chcela som si pozicat z kniznice, ale niekto mi ju vyfúkol.... 8) :lol: a kupovat sa mi ju nechce, tak pockam.
zato som si pozicala túto knihu: http://www.amazon.co.uk/Wild-Swans-Thre ... wild+swans a je vyborná....citam ako strhana...je to o troch generaciach zien, ktore zili v Cine od priblizne roku 1920. Vynikajuco a velmi lahko podana historia Ciny s roznymi prikladmi, az cloveku naskakuju zimomriavky....fakt sa oplati!
DadkaES
začiatočník

Odoslaťod čika: »

caute. aj u nas je ten "stolety starik...." stale pozicany ci objednany, teda nie ze by som ho chcela citat, ale kolegyna nanho stale caka, az sa vrati. tak je to asi popularne.
ja som docitala jussiho adlera olsena vzkaz v lahvi a neviem sa dockat jeho stvrtej detektivky, to su uzasne zapletky, fakt.
teraz som zacala citat vcelicku - http://www.databazeknih.cz/knihy/vcelicka-136101, je to velmi dobre napisane, tak sa tesim, ako sa to bude vyvijat
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod ivanita30 »

baby a necitali ste nahodou joel dicker - la verdad sobre el caso harry quebert (pravda o pripade harry quebert)??? uz som ho nasla v niekolkych kritikach a velmi o nom dobre pisu - je to svajciar a vyhlasuju o tejto novele ze je to taka krizovatka medzi larssonom rothom a nabokov - toto by mala byt jeho druha novela prva sa vola los ultimos dias de nuestros padres(posledne dni nasich rodicov/otcov) - zatial ho este nemaju u nas v kniznici ale mozno by stalo za to ho aj kupit ale neviem ci to nie je nejaky kruty bestseller se vsim vsudy a na to sa mi nechce minat prachy
ivanita30
expert

Odoslaťod siskatan »

tu to nejako zamrzlo... nejaké nové tipy na knižky na leto?

chystám sa na Jo Nesbo - prvá knižka o Harry Holovi...
aj na nového Dominika Dána...

veľmi sa mi v poslednej dobe páčil Jiří Hájiček - Rybí Krev
a tiež bolo zaujímavé čítanie od Nazanin Afshinovej-Jamovej - Odsúdená (dve ženy menom Nazanin) - z Iránskeho väzenia...
siskatan
expert

Odoslaťod Iris »

Ahojte,

vzdy som tu nasla dobre tipy na knizky pre deti - co nove citaju vase 7-12 rocne deti?

Dik
Iris
expert

Odoslaťod čika: »

ahoj Iris :)
po 100 rokoch mi pride upozornenie na gmail a ono na tuto peknu temu, neda mi neodpovedat
nase decka citaju komiksy, menovite cesky ctyrlistek, ale uz je aj slovenska verzia komiksovej knihy, ak sa nemylim, su to 4 certovske pribehy stvorlistka, vysli aj napr. slovenske povesti v komikse, to je fajn.
rozne encyklopedie o slavnych osobnostiach, velmi peknu ma larousse s nazvom slavni hrdinove
cicuska citala dakeho davida walliamsa, detektivky -teraz ma knihu Wilma detektivem od E. Kennedyovej (opat ceska, jejda).
ma rada roalda dahla, detektivky zo serie detektivna kancelaria lassemaja (to aj maly lubi, to su jednohubky), miluje seriu knih to je (to je pariz, to je rim, to je praha...), dost im bravam knizky z produkcie vydavatelstva verbarium (konrad z konzervy), lebo sa mi to tam velmo lubi....maju radi aj tie rozne serie desivych ci akych dejin, pekne su spracovane aj tie tri slovenske verzie (slovania, stredovek, pravek)...no a klasika je serka o malom mikulasovi :)
ja som pre tuto vekovu skupinu v ramci pracovnej naplne precitala uz mraky, tazko odhadnut, co decka zaujme, musia byt aj pekne obrazky, inak to neberu, zeano. jaj a moja velka laska kniha gorila a ja - ale nevysla po slovensky zial.
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod corky »

u nás Roald Dahl, jedna za druhou idú ... vlastne už prečítal skoro všetky
máme radi Astrid Lindgrenovú - čítal detektíva Bloomkvista aj Emil z Loenebergu
momentálne máme rozčítaný doma Klub záhad a v škole Malého princa

Teraz číta aj Tom Gates, čítali sme Grázlika Gaba, Zošidlo a také tie chlapčenské knižky, ale už sa snažím takýto druh knižiek nekupovať, sám si ich požičia v knižnici ... ale som rada že aspoň číta sám od seba
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.