knihy

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: knihy

Odoslaťod ivanita30 »

k tym nobelovkam ja som pred tromi tyzdnami neodolala a kupila shirin ebadi - nobel mieru 2003 - la jaula de oro (zlata klietka) - uz som od nej jednu knihu precitala - ani neviem ci ma viacej knih sa mi zda ze nie - tato je tiez opisom zivota v irane - opisuje historiu jednej rodiny uplne rozdelenej koli politike - 3 bratia a jedna sestra - zaujimavy nahlad do zivota v irane pred, pocas a po revolucii. vrelo odporucam :punk:
ivanita30
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod LIBERTAS »

máte doma túto detskú knihu? rozmýšlam či som ja divná alebo tá spisovateľka, čo to písala...
http://www.martinus.sk/?uItem=81086
ak ju nemáte, tak niečo naskenujem, aby sme o nej podebatili, nakoľko mám fakt chuť napísať autorke, spýtať sa čo ju k väčšine rozprávok inšpirovalo a zároveň jej poslať otázky mojej 8ročnej dcéry, ktoré má po prečítaní jednotlivých rozprávok... vraj na sladké sníčky a pre pohodu pri zaspávaní :no:
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Odoslaťod ivanita30 »

LIBERTAS píše:máte doma túto detskú knihu? rozmýšlam či som ja divná alebo tá spisovateľka, čo to písala...
http://www.martinus.sk/?uItem=81086
ak ju nemáte, tak niečo naskenujem, aby sme o nej podebatili, nakoľko mám fakt chuť napísať autorke, spýtať sa čo ju k väčšine rozprávok inšpirovalo a zároveň jej poslať otázky mojej 8ročnej dcéry, ktoré má po prečítaní jednotlivých rozprávok... vraj na sladké sníčky a pre pohodu pri zaspávaní :no:

nepoznam tuto knizku ale sa ani moc necudujem - moja mama kupila detom sk knizky ktore su prakticky necitatelne - najlepsi klenot je jedna knizka - slabikar vcielky maje v ktorej sa snazili pisat jednu rozpravku na jedno pismeno - a je to jednoducho necitatelne - nema to ani hlavy ani paty a tie slova co pouzivaju su obcas az archaizmy. sa mi to zle cita aj mne nie to este 6-7rocnemu dietatu. a potom je tam este par takych co povazujem dost zlozite a nezazivne pre deti :drop:
ivanita30
expert

Odoslaťod ivanita30 »

ja som teraz objavila jednu francuzsku spisovatelku - neviem ci ste o nej poculi alebo idem s krizkem po funuse - irene némirowsky - suite francesa - ta spisovatelka je ukrajinska zidovka co emigrovala z ukrajiny do francuzska aj s celou rodinou este ked bola dost mlada, tam vystudovala sa mi vidi francuzsku literaturu a ked zacala vojna a nemci okupovali francuzsko tak jej zivot sa zmenil na nocnu moru - zomrela v osviencime aj s jej muzom, prezili len jej dve dcery a tie vlastne aj zachranili tento rukopis, ktory vydali len pred niekolkymi rokmi. zatial som len na zaciatku ale je to velmi zaujimavy obraz francuzskej spolocnosti niekolko dni pred padom pariza - exodus z pariza pred vstupom nemeckych vojsk - teda zatial som dosla len potial ale velmi dobre pise
ivanita30
expert

Odoslaťod čika: »

ivanita, meno som uz dakde zaregistrovala, ale necitala, nejako vojnove romany ignorujem.
ja citam celkom zaujimavu knizocku zo zaujimaveho vydavatelstva kniha zlin, je od irskej autorky eilis ni dhuibhne a je to akoby anna karenina zasadena do sucasneho dublinu, tak cita sa to zatial dobre, po dlhom case nieco, co nie je s vrazdou :)
tu je link
http://www.knihazlin.cz/track/liska-vla ... ak-do-zeli

co sa tyka detskych knih, toho odpadu je fakt hodne, zle grafiky, zle preklady, zle pribehy....ale nastastie este stale zostavaju aj pekne knizky a nie je ich malo.
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod DadkaES »

ivanita30 píše:ja som teraz objavila jednu francuzsku spisovatelku - neviem ci ste o nej poculi alebo idem s krizkem po funuse - irene némirowsky - suite francesa - ta spisovatelka je ukrajinska zidovka co emigrovala z ukrajiny do francuzska aj s celou rodinou este ked bola dost mlada, tam vystudovala sa mi vidi francuzsku literaturu a ked zacala vojna a nemci okupovali francuzsko tak jej zivot sa zmenil na nocnu moru - zomrela v osviencime aj s jej muzom, prezili len jej dve dcery a tie vlastne aj zachranili tento rukopis, ktory vydali len pred niekolkymi rokmi. zatial som len na zaciatku ale je to velmi zaujimavy obraz francuzskej spolocnosti niekolko dni pred padom pariza - exodus z pariza pred vstupom nemeckych vojsk - teda zatial som dosla len potial ale velmi dobre pise

Ivanita, Nemirovsej Suite française som citala davno, neviem ci som to tu niekedy spominala :whist: . Vynikajuca kniha a zivot spisovatleky tiez velmi zaujimavy. Citala som od nej este kratucku poviedku Bál, velmi pekné, emotivne a urcite si chcem od nej precitat aj nieco viac, len v kniznici nemaju po francuzsky a teda nakoniec to budem musiet precitat prelozene... :(

Ja som sa velmi hodila na Faulknerovu The sound and the fury, a velmi to bolo dobre az na to, ze ked som skoncila knihu, musela som znovu prve dve kapitoly precitat, lebo to bol riadny chaos 8) :lol: ...clovek sa dozveda o rodine a co sa stalo pomalicky, vlastne az skoro ku koncu sa vela veci dozvies, takze na zaciatku som mala chaosy kto je to...

Ja teraz skoro finisujem Johna Bergera "G", kedysi som to citala, ale nejako som si vela veci nepamatala...skleroza!! :lol: :skuli:
DadkaES
začiatočník

Odoslaťod LIBERTAS »

ivanita30 píše:nepoznam tuto knizku ale sa ani moc necudujem - moja mama kupila detom sk knizky ktore su prakticky necitatelne -

včera sme čítali rozprávku z tejto knižky, kde zajko chcel spáchať samovraždu skokom do jazera...
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Odoslaťod LIBERTAS »

čika: píše:co sa tyka detskych knih, toho odpadu je fakt hodne, zle grafiky, zle preklady, zle pribehy....ale nastastie este stale zostavaju aj pekne knizky a nie je ich malo.

no toto je slovenská autorka, bývala miska, ktorej sa napísaním tejto knihy splnil sen...ja by som tú knihu dávno do zberu dala, nech ani nezaberá miesto, ale k. ju chce prečítať, nie preto, že ju zaujíma, či baví, len prekonáva samu seba...lenže ja keď mám počúvať tie rozprávky, tak trpím...

máme prichystanú ďaľšiu knižku, úplne niečo iné
http://www.martinus.sk/?uItem=111601
LIBERTAS

expert

Odoslaťod slniecko »

:no:
LIBERTAS píše:
ivanita30 píše:nepoznam tuto knizku ale sa ani moc necudujem - moja mama kupila detom sk knizky ktore su prakticky necitatelne -

včera sme čítali rozprávku z tejto knižky, kde zajko chcel spáchať samovraždu skokom do jazera...

:scared: :off :no:
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.