knihy

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: knihy

Odoslaťod Iris »

Jaaaj, Cika, Corky, dakujem!

Pozriem detailne vsetky vase tipy, chvalabohu, decka citaju velmi vela, specialne Olivia, ta cita vsetko, ale uz som potrebovala nejake nove tipy

Mikulas, to je genialna knizka, skoda, ze vydanie 4. casti v SJ sa vlecie uz vyse roka a novy termin je az marec 2016

Este raz dik
Iris
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zitka3 »

Tak akú knihu teda vlastne hľadáš?
zitka3
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod corky »

frona píše:Existuje nejaká knika podobná Harry Potter alebo niečo ako Hobit? Potrebovala by som niečo na takýto podobný žáner. Rozmýšľala som na Eragonom ale nie som si istá. Nečítali ste niečo podobné?

Pán prsteňov
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Za vydarene klasiky zanru povazujem:

Carodej Zememori (Ursula K. Le Guin)
...a jeho dalsie pokracovania Hrobky Atuánu, Nejvzdálenější pobřeží, Tehanu: Poslední kniha Zeměmoří, Příběhy ze Zeměmoří, Jiný vítr.

Zaklinac (Andrzej Sapkowsky)
..a daslie pokracovania Posledni prani, Mec osudu, dalej Sága o Geraltovi a Ciri - Krev elfů, Čas opovržení,Křest ohněm,Věž vlaštovky,Paní jezera.

Trochu pre mensie deti (na urovni Hobita) mozno Letopisy Narnie (C.S.Lewis)
Pre trochu prirodnakov/starsie deti Les mytag (R. Holldstock), pokracka: Lavondyss, Hloubeni, Les kosti...

Aj F. Herbert: Duna, sice akoze Sci fi, ale skor fantasy pre prepracovanost pustneho sveta
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod veroniqc31 »

a niečo zo slovenskej tvorby dačo ako juraj červenák? napr Krvavý oheň
veroniqc31

Odoslaťod Kirkuša »

Tak kazda kniha sa niekomu paci, inemu nie.
S Letopismi som mala aj ja asi navjviac problem z tych menovanych, je to vsak klasika svetovej literatutry ako takej, kto nepozna, ma to napravat, Lewis je slusny krestan a ma to prilis uhladene, na konci poslednych dieloch az z poukazom na Jezisa, co moze istym ludom vadit :-). Mne na tom skor vadili ine veci, snad prilisna jednoduchost, a trochu protezovanie hlavnych hrdinov akoby "za nic",resp. za prilis malo. Ale za niektore napady to stalo precitat (uz daaavno pradavno), napr. Ded Cas, ktory sa tak vola len pokial spi a zatial stale spi, obrazy ze ked sa zobudi, az potom nastane "to prave", cize teraz zijeme "vo sne", alebo na inom mieste jazierok medzi svetmi...skratka par milych miest tam bolo a komu sa paci Hobit bude sa asi aj toto, ved nenadarmo boli Tolkien a Lewis dobry kamarati :-)

Co sa tyka Cervenaka, mna osobne nazaujal, ale kedze je to jeden z mala SK autorov, ktory prerazil fantasy literaturou, treba asi skusit.
Na mna zaposobila napr. menej znama ceska autorka Vilma Kadleckova, teraz je uz vydata a ma ine meno ale koncom 90tych rokoc vysli jej zaujimave knihy Na pomezí Eternaalu, Meče Lorgan, Stavitelé věží a dalsie novely a poviedky,napr. Jednou bude tma. Je to v podstate o "carodenikoch" ktori vedia vyuzivat energiu krystalov, ale velmi netuctovo a pekne napisany nahlad sveta, ktory si stvorila cely "svoj" nieco ako Tolkien.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.