Dve detičky - rozdiel 2 roky.

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dve detičky - rozdiel 2 roky.

Odoslaťod jana v. »

nez píše:..... ale asi sme mali zostať pri jednom :uh:

to je poriadna blbost!
a co budes robit, ked ti budu obaja vzdorovat? lebo aj take dni zazivam ja. ale v principe je mladsi tiez dobre dieta, aj celkom poslusne by bolo, keby nemal starsiu ucitelku! s nim sa skoro vzdy nejako da dohodnut, a ak velmi trva na svojom, tak mu staci dat 3-4 minuty (napriklad si napcha pred cestou von plne vrecka auticok a ze ak by niektore nechal doma, tak by bolo smutne, ale vysvetlim, ze by sme ich mohli stratit a podobne pre neho vierohodne scenare a doobliekam a zvycajne skoncime s jednym autom). samozrejme ze obcas sa hodi o zem, ale myslim, ze najviac z toho obkukal od neprekonatelnej ucitelky Petky, ktora je teda velmi, velmi tvrdy oriesok. ked sa ta raz zatne, tak v pohode ju to bude drzat aj 10-20 minut. jedna kamaratka mi vravi, ked som sa stazovala, ze asi som ta najhorsia mama, ze len po nich revem a tlciem ich (priznam sa, ze som mala take obdobie, ze sa im uslo odo mna aj 3-4 x do tyzdna vychovna po zadku, ale rychlo ma to preslo, ked to nemalo ucinok), ze ale ona si mysli, ze aka som obetava, ze ked sa niektore rozplace na chodniku, ze nejde dalej, tak ja sa vratim a bud dohovorim, alebo dokonca niekedy aj odnesiem kusok. no ja by som to ako obetavost nevidela, pre mna to bola nevyhnutnost, lebo ked sa petka zatala, tak som mohla kludne odist a byt schovana aj 10 minut a ona sa nepohla. lenze vies ako je to, ani na sidlisku si nemozes byt ista, ci nevybehne na cestu, kde chodi auto raz za pol hodinu, prave ked to jedno pojde... a Janik to od nej samozrejme obkukal.
alebo ina priklad - nakup s janikom v pohode mozem ist do nasich starych potravin, on vedla kosika a mozem vystat aj rad na sunku, stretnut a poklabosit chvilocku s predavackami i byvalymi susedmi, a ziaden velky stres to pre mna nie je. ale nakup s petkou je stale napominanie, nahananie, a to staci aby trval 3 minuty. a ked su spolu, to sa samozrejme prida aj maly. minule uz nepomohlo ani postrasenie, ze ak sa neukludnia, tak nepojdu na trampolinu a to do terna, pred ktorym je chodime tak raz za 4-6 tyzdnov. jedine miesto, kde to prejde ako tak v normale, je ak mame auticko v tescu - po rozky jeden, potom druhy, to je uz take nase pravidlo. ale nechodievam tam casto.

katika, my nemame nocne mory, ale dcera sa zacala bat. boji sa ist aj sama do kupelne, hoci je tam zazate, alebo z obyvacky do predsiene, ak sa tam nesvieti, aj ked ich delia len jedny velke presklene dvere a v tej predsieni je dost svetla z obyvky aj na citanie... alebo z obyvacky na poschodie do svojej izby. a vecer musim pri nej sediet.
ale aj v suvislosti s tym vecernym zaspavanim, neviem ci to nie je iba isty druh ziarlivosti, ze s jankom som doma a ona musi do skolky (aj ked tam chodi straaaasne rada). lebo ocko nie je az taky ziadany pri zaspavani, dokonca mu raz povedala, ze "ocko, ak si potrebujes este nieco dokoncit, kludne si chod, ale aj tak by som chcela, aby bol pri mne niekto dospely". alebo velakrat jej v izbicke, ak sa hra, nikto nechyba, prebehne aj dole a hore niekolkokrat, ale niekedy ani za svet, musim ist ja s nou.
takze uz sa tesim, ze v januari ide do skolky aj maly a ja do roboty, lebo aj vyse 4,5 roka doma sa uz na mne trosku podpisalo, aspon niekedy sa tak citim medzi ostatnymi akoby mierne dementna, alebo v niektorych veciach na urovni skolkara :D
jana v.
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod jana v. »

nez píše:Starší má 27 M a mladší 7 M. Staršieho každý deň aspoň 2 razy pochytí vzdorovanie - najmä vtedy keď som s nimi sama vonku a okrem toho je teraz taký nejaký precitlivelý - za každú maličkosť plače, ešte stále má plienku -o aj v tom mám pocit, že čiastočne vzdoruje, lebo niekedy keď ho nechám bez plienky, ide sám do záchoda a vyciká sa a niekedy už len keď mu chcem dať dolu plienku tak zúri a vyciká sa na koberec alebo sedačku :drop: Mladší je zlatíčko, len tiež samozrejme potrebuje servis. Do toho z času na čas som začala nárazovo pracovať, vtedy ale pomáha aj svokra. Asi ten môj čierny pohľad bude spôsobený únavou. :boat:

s tymi plienkami si mi pripomenula petku - ta doma viac-menej bez nehod zvladala byt bez plienky uz ked sa maly narodil (1r a 9m) - von som nemala odvahu, bol este len februar... ale potom niekedy v juli sa zatala a zacala pocikavat. po 2 dnoch ma to prestalo bavit, dala plienku, ale poucena z predchadzajucich 10-14 dnovych obdobi zatatia sa, som "kaslala" na to, ale vravela jej, ze ona je uz velka sestricka (svagrina nam dokonca urobila aj tricko a body s napisom som velka sestricka petka a som maly bracek janko) a ze ked janko podrastie, tak ona mi pomoze ho naucit vsetko, co uz ona vie, papat, chodit, vypytat sa na nocnik cikat a kakat, basnicky, pesnicky.. to cikanie som tam spomenula nie uplne vzdy ale vzdy s kopou inych veci. a ako obvykle po asi 10 dnoch ju to preslo a zase bola bez plienky. tak to bolo aj s krmenim - ked sme zacali s prikrmami u janka, tak zrazu, ze aj ju treba krmit. tak si to predstavte, nakrmit vzdy 2 deti lyzickou a to petka zacala napodobnovat aj janka, takze podbradnik musel byt zase s vrecuskom na vyplute. este ze janko dost pekne papaval a neplul dookola :clap: nastastie zase len tak 2 tyzdne to trvalo.
tak vela trpezlivosti zelam
jana v.
expert

Odoslaťod jana v. »

katika, suhlasim, suhlasim, suhlasim. ibaze doteraz sa nam to nedalo, pretoze len mesiac byvame vo svojom a muz chodieval dost casto na siestu do roboty a z roboty na stavbu a ked sa vratil o osmej, tak to bolo velmi skoro... ja sa nebojim deti nechat ani muzovi, ani svokre, ci svagrinej, ani terajsej susede, ci susedovi, vyhlasenemu aupairovi nasich deti :-). tak tomu deti neplakali, ani ked boli malicke a povedala by som, ze az "presrate" do dupaciek, co pri ostatnych sa vzdy nejako ohlasili, ze nieco nie je v poriadku :-). iba som ich chcela co najmenej zatazovat, teda aspon pokial sa dalo, lebo aj bez toho ich mali dost.

nez, zrejme ano, zmenilo by sa, ze deti by ocka posluchali skoro na slovo, ked by boli len s nim. a teba by islo v duchu od jedu roztrhat :D . lebo u nas to funguje presne tak, ze ja sa aj rozkrajat mozem, vyrevujem na nich dokonca sa im aj nejaka ta vychovna ujde a oni sa mi budu vyslovene nadalej smiat do oci. to ocko ked nastupi, tomu staci len pohrozit, ze dostanu, alebo len nahnevano hlasno prikazat nieco a aj "drzaňa" dcera stichne a pozrie na neho so strachom a posluchne (netvrdim, ze na 100%, ale tak 90% urcite). a to nie je ziaden nasilnik a dostali od neho mozno 10 raz dohromady naozaj iba jednu aj to nie silnu, lebo od neho este aj pohladenie po zadku ma tusim ucinok ako remen... jednoducho respekt.

ano, uz by som chcela nieco raz do tyzdna zacat robit tak, ze len ja. a silno uvazujem nad orientalnymi tancami, aj ked nemam sluch, ale je to vraj velmi dobre na postavu a priznavam, brusko mi trochu vytrca. nie tragicky, ale nemuselo by az tolko.

ano aj nasi sa straaasne lubia, rozdelia sa o cokoladku (aj s maminkou :clap: ), uz sa aj pekne prehraju spolu, ale aj sa pobiju, vrieskaju na seba, nepozicaju si nieco, a tak... ako vsetci surodenci (mam v zivej pamati, ako mna nahanal moj brat s velkym ostrym nozom, ked sme boli doma sami)
jana v.
expert

Odoslaťod jana v. »

aj u nas leje a ja musim dnes po Petku. pijem kavu, davala som nejaky priakz do banky a za chvilku pojdem maleho budit, lebo ani poriadne neobedoval a on hladny bude a to poriadne. nie je sice este tucny, ale uz ho dlhsie trohu obmedzujem, lebo on sa prida k hocikomu, hocikedy a na hocico, hlavne ze je to jedle. ved ma aj 18,3 a petka 18,9 kila. ale je pravda, ze on od malicka mal taku pevnejsiu postavu, siroky chrbatik.... a ked sme boli v aprili na infekcnom, tak po 4 dnoch tej ich mletej nechutnej masy privital sanitarku, ked niesla obed, ze "a klobasu mi nesies?". som sa isla prepadnut od hanby, ako by som mu pravidelne davala klobasu, aj ked netvrdim, ze ju dovtedy neochutnal - tak 1 kruzok, ked nahodou bola nakrajana na stole, ked bola u nas nejaka navsteva.

tiez by som najradsej dala do toho lejaku gumaky, ale v tych uz bude teraz zima. a snehule, take ze po clenky su ako gumaky - v tom bude mat zase mokre nohy od tepla. tak uz nam len tie topanky zostavaju. navyse, co ma najviac stve, je ze nemozeme zobrat kolobezky, lebo od zastavky je skolka dost daleko a ked maju ist pesi, tak strasne vymyslaju, ako ich nohy bolia a neviem co. na kolobezkach je to super, dokonca si aj ja trochu zabeham :-) a ciastocne to mam aj ako adrenalinovy sport. nastastie este nevybehli na cestu, aj ked maly vzdy zastane na okraji obrubnika, ze ako sofer by som zapochybovala, ci zostane stat, dupla na brzdu a :guns: odstrelila dieta, alebo matku, co nedava pozor :D . lebo mozem utekat ako chcem, obcas im predsalen nestacim.

k tomu stavaniu - my sme ani nepredpokladali, ze tak rychlo zacneme a tak rychlo skoncime. lebo najskor sme nevedeli najst vhodny pozemok. nechcela som niekde v blizkych podla mna skoro horskych dedinach, lebo nie som naucena jazdit po snehu ani po rovine poriadne. nie taky, ze slnko tam zasvieti rano od 7,00 do 7,15 a potom nic, lebo je na nespravnej strane kopca. a necheli sme "nacvicovat spartakiadu", ked by sme vozili deti do skoly a na kruzky a kde by boli medzitym... jednoducho sme hladali skoro 3 roky pozemok a potom, ze povybavujme papiere, lebo nas strasili, ze take stavebne povolenie moze trvat niekedy aj 2 roky, tak ze ved mame cas. a zrazu bolo povolenie, tak sme aj zacali.... a muz ked zacal, tak potom to uz hnal, navyse sme si museli uver vziat, vlastne su az 3... ale ked predame byt, tak dokoncime fasadu, dozariadujeme aspon tie naj veci a aj jeden uver splatime. a hlavne uz nastupim aj do roboty, lebo obcas to bolo hrozne s peniazmi. este ze sme uvery nemuseli dokladovat, teda 2 nie, treti ano, lebo neviem ci by mi vzali doklad z potravin...
ano, priznavam, bol to dost velky risk (a vzhladom na yvsku uverov stale aj je), ale vraveli sme si, ze ak by sme nezariskovali teraz, tak nasporit by sme nenasporili a v sesdesiatke si len pre nas 2 stavat domcek... uz by sme sa s neho nemali ani s kym tesit a to by bol tiez risk, uver brat vtedy...
jana v.
expert

Odoslaťod jana v. »

a este som chela, ze v dome maly zaspi tak, ze niekedy mu naobed poviem, chod hore, vycikaj sa, umy rucky, lazkaj do postielky a pride za chvilocku za tebou. a on ide a zaspi sam. a ak ho nezobudim (tu ho musim budit vzdy), tak by spal mozno aj 4 hodiny poobede
jana v.
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.