Dve detičky - rozdiel 2 roky.

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dve detičky - rozdiel 2 roky.

Odoslaťod k.k »

Ahojte mamičky. Má niektorá z Vás detičky po dvoch rokoch? Ja mám dcérku, január 2005 a teraz v marci 2007 čakáme ďalšie bábinko. Trošku sa toho obávam, ako to zvládnem, dcérka prežíva obdobie vzdoru.. Ak máte nejaké rady a tipy ako to zvládnuť, tak napíšte.. :)
k.k

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod AdkaV »

jaaaj, tak mna to caka tiez.
tomino je august 2005 a teraz v auguste 2007 budeme mat druhe :lol: :lol: :lol: :lol: (obe neplanovane)

mna ani tak nedesi obdobie vzdoru, skor to, ak to zvladnut s kocikmi. nechcem kupovat surodenecky, lebo tam malicke babatko je otocene tvarou dopredu a ono pritom z psychologickeho hladiska minimalne do polroka potrebuje vidietmamu a nie okolity svet. takze u mna skor otazka: kam posadit starsie dieta??? (ktore sa nechce drzat za ruku a vzdy ide opacnym smerom ako ja)

ako to planujes ty?
AdkaV
expert

Odoslaťod toni »

Čaute maminky čakateľky. No ja mám dve princezničky. Antónia 05.2004 a Veronika 08.2006 je to niečo cez dva roky. Bolo to plánované a keby nebola Toni cisárskym tak by Veronika prišla určite skôr. Je to super. Nesťažujem si. Toni šla ako 27 mesačná do škôlky a funguje nám to super. Nežirali bábetko zbožňuje. Aj my máme to obdobie vzdoru ale nevenujem tomu pozornosť. Na kočíku máme bordík takže to zvládame týmto spôsobom keďže škôlka je od nás viac ako 2 km. Pešo by to nezvládla. Ráno ju vozím autom ( dneska som dostala šmyk a vpálila som to do zábradlia na moste. Našťastie som bola v aute sama chichichi.) Poobede robíme prechádzku aj z Veronkou a to idemem pešo. Tak asi tak.
toni
začiatočník

Odoslaťod Eni :-) »

Ahojte,ja mam medzi detmi rozdiel 21 mesiacov,Samko je narodeny v januari 2005 a Andrejka v septembri 2006 :) Tiez som si vobec nevedela predstavit,ako to budem zvladat :roll: S kocikom sme to vyriesili tak,ze cca tri mesiace pred porodom sme Samkovi uplne zrusili kocik,musel sa naucit chodit peso,aj ked z toho velmi nadseny nebol-asi dva mesiace sa nosil vonku na rukach,ale odkedy sme ho dali do skolky na odporucenie psychologicky,tak chodi pekne peso.Tiez sa to da vyriesit boardom,ktory pripevnite ku kociku a starsie dieta na nom stoji a tiez sa vozi :wink: Inak,neviem,ci vas to nejak utesi,ale my mame so Samkom nejake problemy,ktore riesime u detskej psychiatricky a vobec zatial nerozprava,aj ked velmi vela rozumie a tiez je strasne vzdorovity,tak ked to zvladame my,tak vy to zvladnete urcite :wink: Ak by vas este nieco zaujimalo,ako to u nas s dvomi detmi chodi,kludne sa spytajte,ked budem vediet,odpoviem. :)
Eni :-)

expert

Odoslaťod Eni :-) »

P.S.: K tomu utekaniu opacnym smerom,ked ide babo peso,asi to vyznie trosku kruto,ale u nas na sidlisku som stretla maminku,ktora ma tri deticky za sebou-maju 4,2 a 1 rok a ona to riesi takto-najstarsie ide peso,najmladsie v kociku a stredne ma chudatko priviazane cca 2 metrovou snurkou o kocik :roll: Si viete asi predstavit,ako na nu ludia pozeraju,ale ja som sa s nou v obchode rozpravala,ze jej manzel chodi neskoro vecer z roboty domov,takze to musi riesit takto,lebo na nakup a pod.ist musi a boji sa,aby jej ten stredny nevbehol pod auto. Takze aj to je riesenie,aj ked ja by som to tak nemohla robit.
Eni :-)

expert

Odoslaťod hromka »

ahojte :lol:

tak nas to tiez este len caka, tomasko je maj 2005 a druhe babo bude april 2007. ja dufam, ze s kocikom u nas problem nebude. uz od leta sme ho postupne vyradovali z prechadzok a co najviac sme chodili peso a nastastie sa mu to paci (klop, klop, klop, aby som to nezariekla :lol: ) teraz kocik pouzivame len v najnutnejsich pripadoch.

ale mna trapi zase spanie. do spalne sa nam zmesti len jedna postielka, v ktorej je este tomino. ale do aprila ho musime prestahovat do detskej izby a do novej postele, ktoru este nemame, ale uz sa na tom pracuje. mam strach, ci to nie je kratka doma na to aby si zvykol byt sam v izbe a na vsetko okolo toho. ake mate skusenosti s takymto niecim? a kupovali ste velku valendu alebo nejaku skladaciu, alebo... potesim sa kazdej vasej skusenosti. pa, pa...
hromka

začiatočník

Odoslaťod najJulinka »

AdkaV píše:jaaaj, tak mna to caka tiez.
tomino je august 2005 a teraz v auguste 2007 budeme mat druhe :lol: :lol: :lol: :lol: (obe neplanovane)

mna ani tak nedesi obdobie vzdoru, skor to, ak to zvladnut s kocikmi. nechcem kupovat surodenecky, lebo tam malicke babatko je otocene tvarou dopredu a ono pritom z psychologickeho hladiska minimalne do polroka potrebuje vidietmamu a nie okolity svet. takze u mna skor otazka: kam posadit starsie dieta??? (ktore sa nechce drzat za ruku a vzdy ide opacnym smerom ako ja)

ako to planujes ty?

Odporúčam kočík, ktorého oba nadstavce môžte natočiť ako treba (PEG PEREGO, INGLESINA, asi aj Jané alebo taký nejaký ako na FOTO :wink: ...) alebo sú aj také, čo sa dajú dať vedľa seba, ale každú korbu natočiť zvlášť... (tiež napr. INGLESINA - ale starší model - do roku 2003 a také typy ako na FOTO) :wink:
Prílohy
mehrlinge - MONA (za sebou, oproti aj vedla seba).jpg
(5 KiB) Stiahnutá 6373 krát
najJulinka
expert

Odoslaťod najJulinka »

hromka píše:ahojte :lol:

tak nas to tiez este len caka, tomasko je maj 2005 a druhe babo bude april 2007. ja dufam, ze s kocikom u nas problem nebude. uz od leta sme ho postupne vyradovali z prechadzok a co najviac sme chodili peso a nastastie sa mu to paci (klop, klop, klop, aby som to nezariekla :lol: ) teraz kocik pouzivame len v najnutnejsich pripadoch.

ale mna trapi zase spanie. do spalne sa nam zmesti len jedna postielka, v ktorej je este tomino. ale do aprila ho musime prestahovat do detskej izby a do novej postele, ktoru este nemame, ale uz sa na tom pracuje. mam strach, ci to nie je kratka doma na to aby si zvykol byt sam v izbe a na vsetko okolo toho. ake mate skusenosti s takymto niecim? a kupovali ste velku valendu alebo nejaku skladaciu, alebo... potesim sa kazdej vasej skusenosti. pa, pa...

No treba rozprávať s ním skôr, že pojde do novej izbičky... Rozprávať o tom ako o super veci, že aký je veľký a šikovný a aby to cítil ako odmenu... Prípadne mu v tej izbe nechať trošku voľnú ruku... Nech si napr. vyberie obrázky na stenu - či vlastnú tvorbu, alebo obrázok rozprávkovej postavičky, alebo fotku svojej maminy s ním keď sa narodil (takú foto si žiadal môj synovec :wink: :lol: )... Prípadne vo veciach, keď sa neviete vy rozhodnúť sa opýtať jeho... Napr. ak neviete či žltú stenu alebo oranžovú, tak mu z týchto dvoch dať na výber, alebo s ním ísť vybrať povlečenie na posteľ... Je malý, ale bude zrazu "veľký" :wink: :lol:
najJulinka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.