Slobodne mamicky.

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Slobodne mamicky.

Odoslaťod angua »

danielitko, môžem sa exa spýtať, či Ti zaplatí právnika. :lol: ale trošku ma včera naštval, lebo sme sa dohodli, čo a ako (od začiatku tvrdil, že to celé zacvaká) a keď to sumarizoval po rozhovore, tak, že áno, všetko dohodnuté, právnika platíme napoli, bla, bla. tak som mu povedala, že ja nič platiť nebudem, on chcel zmluvu od právnika. trochu sa zamračil, zamyslel a nakoniec usúdil, že mám pravdu.
no a dnes ráno už volal, že nech mu ešte raz vysvetlím tú dohodu o výživnom a spol. mu to začalo vŕtať v hlave, sa mi hneď nezdalo, že príliš jednoducho súhlasil. tak som mu ešte raz vysvetlila o čo ide. a stále je teda za. on si totižto myslí, že keď sme neboli zobratý, tak som slobodná matka, ale pochopil moje vysvetlenie o čo ide, aspoň sa tak tvári. mám však stále pocit, že ešte niečo vymyslí a nepôjde to tak ľahko.

a Tebe držím palce, aby Ti právnička dobre poradila. :wink:
angua
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod danielitko »

no veď...SI slob. matka, a nie ste zobratí, nie?? Tak o čo ide? Výživné musí aj tak platiť...
danielitko
začiatočník

Odoslaťod angua »

danielitko, ono v podstate máš pravdu, slobodná mamina som, ale nie voči štátu a tak. a toto chcem doriešiť. :lol:
angua
expert

Odoslaťod danielitko »

tomu nerozumiem- akože voči štátu? -ale nebudem to z Teba ťahať, ak nechceš. ja idem zajtra ráno za právničkou, tak sa to už snáď pohne dopredu...
danielitko
začiatočník

Re: Slobodne mamicky.Re: Slobodne mamicky.

Odoslaťod Kalea »

danielitko píše:tomu nerozumiem- akože voči štátu? -ale nebudem to z Teba ťahať, ak nechceš. ja idem zajtra ráno za právničkou, tak sa to už snáď pohne dopredu...

Ani ja tomu vôbec nerozumiem. Ale nevadí...
Všimli ste si, že veľa "citovať" je niečo ako ignore :shock: :shock: :shock: ? To sem pridali nejakú novú funkciu? Ja to vidím prvýkrát. Práve mi to udrelo do očí.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod angua »

babuľky, v pohode, ja vám to rada vysvetlím. :lol:
ide o to, že sme s exom žili ako druh a družka. v rodnom liste je zapísaný aj on, takže s pohľadu práva má voči malému rovnaké práva a povinnosti ako ja (aj keď už nežijeme v spoločnej domácnosti). to znamená, že keby sa teraz rozhodol, že si ho zoberie k sebe a malý bude žiť u neho, tak ja nič nezmôžem. takže ideme podať návrh - dohodu na súd, že malého si beriem do opatery ja. s toho jemu bude vyplývať, že nám bude platiť výživné a s malým sa môže stretávať iba podľa našej dohody. teraz som to vykreslila čo najčernejšie. v podstate sa pre nás nič nezmení. ja budem mať papier, že mám malého vo výhradnej opatere a pri rôznych rozhodnutiach, kde normálne rozhodujú obaja rodičia, budem rozhodovať iba ja. a voči štátu sa tým stanem osamelou matkou. ono sa jedná hlavne o to, aby sme obaja boli krytý čo sa výživného týka. keby sa on rozhodol neplatiť, tak ja môžem potom dať opatrenie na súd, či exekúciu, či kam. a keby mne raz ruplo v bedne a začala by som vyhlasovať, že mi nikdy nič neplatil, tak tento papier v podstate ochraňuje jeho, že tie peniaze čo mi posiela sú vyživné. dúfam, že som to aspoň trošku zrozumiteľne napísala. 8)

kalea mám pocit, že to tlačítko ignorovať tam už bolo dávnejšie, ale nie tak výrazné. 8)
angua
expert

Odoslaťod Siska »

Jani, ale ked je sudca trochu inteligentny, tak pozera na obrat firmy ci zivnosti a nie na vyplatu :wink: :wink: :wink: :wink:
ale ako vravim, zalezi to od sudcu...ale minule som sa dozvedela info, ze po troch rokoch mozes zaidat zvysenie vyzivneho a to bez udania dovodu :wink:
ale potreby tvojho syn asa zmenia, ekze zacne chodiot do skolky a treba paltit skolne, sttravne a samozrejme aj osatne dvojmo, elbo nieco musi mat aj v skolke :wink:
Siska
expert

Odoslaťod Siska »

Eleni - poslal som ti ss :wink:
Siska
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.