Prvorodicky po tridsiatke.

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvorodicky po tridsiatke.

Odoslaťod Iwa »

Ahojte vsetci!
Mysenka, dufam, ze maly je uz zdravy. Ale pekne sste sa drzali, Domi ma 19 mesiacov a veru prve a zatial jedine atb mal ako 10-mesacny na zapal usiek. Inac chory nebyva. Aj vlani v oktobri, vsetci sme postunpe ochoreli a skoncili s penicilinom, len Domi nie. Matko, ten je na tom horsie, hned s prvou chorobou skoncil v nemocke s horuckami, febrilnymi krcmi, dehydrataciou a nakoniec sa z toho vyklula "6. choroba". Ale to Ta nechcem strasit, len nech su tie nase decka zdraveeeee!
GEMINY, uz si tu davno nebola... Ale ja tiez nestiham a ked je pekne, tak radsej idem von s junakmi. Od septembra ide Matko do skolky, tak urcite bude chodit s mnozstvom napadov na rozne aktivity.
Dnes sme sa tak narychlo vychytili na vylet na Sandberg, bolo tam krasne, aj ked chvilami dost fukalo. Decka si pobehali, videli jastericu, chrobaky sme chytali, kvetinky obdivovali a vsetci sme strazili Domina, aby neliezol na nejake skalisko alebo nespadol do priepasti. Tatino ho nosil na rukach... Isli sme hned rano, o druhej sme boli doma a zostalo nam este cele popoludnie. Este dve fotky...
Prílohy
sandberg2.jpg
(95.85 KiB) Stiahnutá 1973 krát
sandberg1.jpg
(94.66 KiB) Stiahnutá 1976 krát
Iwa
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Mysenka »

Ahojte,

ako sa mavate? Tak my sme uz zdravi, este trosku ma maly dozvuky z kasla, ale vyzera to nadejne.
Iwka, nastastie sme neskoncili na antibiotikach, takze liecili sme len cajikmi, nosnymi kvapkami a sirupom od kaslu. Zda sa, ze uspesne. Ale pravdu povediac som pekne vycucnuta, kedze maly dobre nespaval, cely rezim ma rozhodeny a uz treti den chodi spavat po desiatej vecer. :roll: Snad sa to zrovna, lebo uz nevladzeme s muzom. Ako naschval, vstava skoro, napriek neskoremu zaspavaniu takze som nevyspata. Hotova priserka. Pozrela som si fotecky - vyzera to, ze ste mali skvely den. Tam je velmi fajn. My sme boli v nedelu prvy krat po tyzdni vonku - zasli sme na zahorie do lesov. Bolo strasne dobre, maly sa konecne vylietal. Zastavili sme sa v Mku (ten motel za Malackasmi, kde su zvieratka), poobdivovali zvery, poprechadzali sa okolo jazierka. Jedine, co nam trosku skazilo naladu bol hlod casnika, ze moslimskym hostom y mohol vadit nas psik. :roll: my chodime so psikom vsade, boli sme uz aj v tejto restike a problem nikdy nebol az teraz - casnik zahlasil, ze v pohode, psik moze zostat, vedla sediacim moslomom vraj az tak nevadi. No este aby vadil. Normalne ma tato poznamka vyviedla z rovnovahy. Snad sa nebudem prisposobovat moslimom vo vlastnej krajine. mala som co robit, aby so to predychala. :wink:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod morticia »

Ahojte. Mysenka, som rada, že ste zdraví. Nám sa tiež nejako rozhodil "akože režim :D ". Zvykli sme spávať 1,5 - 2 hodiny cez obed a teraz už len 0,5 hodinu! :o Zvykol pekne vonku spinkať, teraz chce sedieť a pozerať, čo je super, len potom už chce ísť na ruky, keďže má skoro 10 kg, tak sním dychčím ako slon. :?
Keď Ťa tu mám, chcem sa spýtať (viem, že to sem nepatrí), doteraz som mu prevárala aj ovocie, dnes mi spapal surovú roztkačenú broskyňu. Je to OK? Nemusím ovocie už variť?
morticia
začiatočník

Odoslaťod Mysenka »

Nie nemyslim. Ja som nikdy ovocie nevarila. Zacali sme sice s detskou ovocnou vyzivou ako prvym prikrmom, ale to len zato, ze som nevedela zo zaciatku ako nato, ako mu to ovocie podat. Neskor som zacala struhat jablcko a hrusku na tom najmensom struhadle a to bolo konzistenciou ako vyziva. Len to bolo cerstve a o to lepsie. v pohode mu to takto davaj, len osupane samozrejme. Utekam, dieta reve ako tur, sa zobudil. :roll:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod nata_lia »

len pozor ,devcata,na alergiu,ked mu podas "nove"ovocie,tri dni neskusaj nic nove aby si vedela potom ak sa vyhodi ze s coho,my s tym mali velky problem ,maly stale sa vysypoval a nemohli sme prist na to ze s coho,ale teraz je to uz ok
u nas zas je zima fuka vietor a asi bude prsat :lol: az jeden den bolo pekne,asi sa odstaujem do afriki, :lol: :lol: :lol: aby sme uzili slnecko
prajem vam pekny den
nata_lia
expert

Odoslaťod Iwa »

Mysenka, tak to je super, ze ste uz v poriadku :) Nasi tiez (podla mna) malo spavaju, na Martinovi je to aj vidiet. Matko spava tak 10-11 hodin v noci, cez den vobec, ked spi poobede, tak sa vytesujeme ako mali, ze je chvila kludu. Domi spava v noci 11 hodin a cez den tak 2 hodky. teraz ma tiez rozhodeny rezim, lebo ked je pekne, tak vypadneme niekde na vylet, to zaspi v aute a potom sa mu uz v postielke neziada. Aj teraz tu strasia obaja....
dnes sme mali rusny den, boli sme v MC a po hodine sme utekali k doktorke, lebo Domi sa chytil dveri v momente, ked ich jedna mamina z druhej strany otvorila a pricvikla mu prstek. Tak sme boli aj na rentgene, ale zlomeny ho nema, nastastie.
Musim ist, uz do seba zabrdaju!
OVOCIE: ja som jedine prevarala Matkovi hrusky tak do 2 rokov, lebo zo surovych ho bolelo brusko. Treba skusit, co dieta, to ine.
Iwa
expert

Odoslaťod morticia »

nata_lia píše:len pozor ,devcata,na alergiu,ked mu podas "nove"ovocie,tri dni neskusaj nic nove aby si vedela potom ak sa vyhodi ze s coho,my s tym mali velky problem ,maly stale sa vysypoval a nemohli sme prist na to ze s coho,ale teraz je to uz ok
u nas zas je zima fuka vietor a asi bude prsat :lol: az jeden den bolo pekne,asi sa odstaujem do afriki, :lol: :lol: :lol: aby sme uzili slnecko
prajem vam pekny den

To je samozrejmé, že každú novú potravinu dávam minimálne s trojdňovým odstupom.
Len som nevedela odkedy surové ovocie. Aj teraz budem dávať občas varené, ale už začnem aj so surovým. Vďaka.
morticia
začiatočník

Odoslaťod Iwa »

VINKA, ja mam asi prvykrat v svojom zivote jarnu unavu :( Mojim snom je aspon jeden den lezat v posteli a nic nerobit. LEn neviem, ako to zariadit, lebo aj keby som sa vyhlasila za smrtelne choru, aj tak by mi junaci skakali po hlave. A neviem, ci by mi dalo lezat v posteli, keby som si spomenula, co vsetko by som mohla robit namiesto lezania v posteli. Asi nie som normalna....
Iwa
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.