Prvorodicky po tridsiatke.

"Zaslúžilé" dhodobé diskusné skupiny (min. 6 mesiacov)
Ak máte pocit, že aj vaša skupina patrí medzi "trvalky" a chcete ju sem presadiť, kontaktujte admina.

Moderátor: schamka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Prvorodicky po tridsiatke.Re: Prvorodicky po tridsiatke.

Odoslaťod Kalea »

Daniela °°° píše:Ahojte, tak ja som tiež prvorodička po tridsiatke, ba čo, po tridsťjednotke, tridsaťdvojke, ..., tridsaťpäťke, ... :lol:

Nuž, Daniela, ja čumím :roll: :roll: :roll: . Azda nechceš povedať, že si prvorodička po štyridsiatke alebo alebo okolo štyridsiatky :wink: . Ja sem nechodím, nakukla som len náhodou, lebo cez víkendy tu takmer niet čo čítať a čo sa nedozviem :wink: :wink: .
Ja som mala po tridsiatke až štvrté dieťatko. Teda presnejšie v 32.
A uštvaná životom sa necítim. Je to asi individuálne.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod nata_lia »

Kirkuša píše:Ja som druhorodicka po tridsiatke, tak to sem asi nepatrim, ze?! :lol:
(Len by ma zaujimalo cim sa lisia prvorodicky po 30 od inych mamin, su niecim ine? Ci nejak nastojcivejsie pocitujete prichadzajucu starobu alebo tak :oops: :wink: )

ja som tiez druhorodicka po 30-tke a sem patrim ,myslim ze su tu skvele baby aj ked uz sem malo prispievaju a vitaj v klube :wink:
nata_lia
expert

Re: Prvorodicky po tridsiatke.

Odoslaťod Dádulka °°° »

Nie som prvorodicka po štyridsiatke ale dakde po tridsaťpäťke a je to fajn. Človek má starosti mladších ľudí. A ako píše Calendula, materstvo v tomto veku je akési vedomejšie, je viac času, človek je zrelší, kľudnejší. Samozrejme neporovnávam s 29-ročnými ale tak s dvadsiatkami - to je rozdiel určite v hĺbke prežívania. Určite mám sama v sebe lepší systém ako pred 15 rokmi.
Neviem ešte, ako to budem zvládať napr. na ihrisku, ale moje dieťa je milé, pekné, dobré a zdravé (ako mnohé iné deti, nech aj všetky :D ) a verím, že sa bude pekne vedieť skamarátiť so svetom, teším sa na všetko. Myslím, že mu budem vedieť dať priestor.

Ja napríklad mám za sebou veľmi uspokojivú a napĺňajúcu kariéru, ktorú som dočasne zavesila na klinec a úplne kľudne bez pnutia budem doma tri roky, alebo aj päť - ak by k nám prišlo ďalšie dieťa :D
Dádulka °°°

expert

Odoslaťod Iwa »

Margo píše::lol: nie, praveze dlhsie ostavame mlade, ked mame male deti a blizsie k 40 nez k 30ke :lol: aspon sa tak citim aj sa tak vidim. moje spoluziacky z gymka maju uz deti v puberte, moja este nechodi do skoly. tie holky mi pripadaju viac ustvane zivotom- nic v zlom.
ozaj, ako sarlach? lepsie?

Mas pravdu MArgo :) Moja spoluziacka z gympla pred mesiacom zenila syna a mozno bude coskoro babkou :lol: A moji nie su este ani skolkari...
Vitam nove tvare, hlavne Janku, mame podobny osud, aj nas MAtko sa narodil o 2 mesiace skor...
No, my si tak zijeme, dost rychlo, lebo junaci chvilku neposedia, treba im vymyslat cinnost, aby sa nenudili a nerobili zle. A cez den MAtko nespi a Domi uz tiez zacina strajkovat, navyse aj ked sa nam ho podari poobede uspat, tak vecer tu skacka aj do 22. h. :roll:
Mne nechodili oznamy, ze je tu nieco nove, tak sem musim nakuknut castejsie.
Natalia, dobre fotky :) Mirka je uz velka kocka, nech sa tatino ponahla domov, aby od nej chlapcov odhanal :wink:
Idem spat, zajtra ide tatino do prace, tak vstavam s junakmi o 7:00 :?
Iwa
expert

Odoslaťod nata_lia »

ahojte kocky

iwi,nas ocko je uz doma a ja uz tiez robim ,a fakt ten cas skutocne leti velmi rychlo ,ukoncila som matersku a sla do roboty ,lebo sa mi poskitla moznost pracovat osmicky a mat volne vikendy a prazdniny,tak som nevahala a brala ,robim v kuchyni a varim detickam obediky ale oni potvorky nic nejedia :twisted: rozculuje mna to lebo viem ze rodicia platia tie obedy a my to vsetko davame do pomyj,svine krmime potom a pritom u nas sa snazime varit dobre a zdravo.ale co uz narovis,prve dni boli pre mna zle ,po troch rokch nastupit do roboty,svalovka na celom tele :lol: ale uz je to ok :wink:
majte sa krasne devcence
nata_lia
expert

Odoslaťod silviav »

ja som tiež rodila po 34 svojho kubáka a môžem potvrdiť, že si to vychutnávam (hoci ešte šlapem v škole ale všetko sa dá stíhať). ked stretnem spolužiačky zo strednej (vtedy bol trend urobiť maturu a rýchlo-rýchlo pod čepec a rodiť a rodiť a rodiť) tak sa rehoceme, lebo ja s kočíkom a oni pomaly s vnúčatami. sranda.......ale na margo môjho veku chcem podotknúť, že sem-tam mi už odchádza kondička, hoci pred pôrodom som sa roky venovala kalanetike, ale to asi z toho dôvodu, že kubák má 10kg, vláčim ho na tretie poschodie na rukách aj 3-krát za deň a stavia sa na nohy tak som v predklone. dúfam, že to prejde a vrátim sa do "normálu"............ všimnite si, budeme mať rok a chytá ma nostalgia

[url=http://webove-stranky.sk/deticky] [ img ]
[/url]
silviav

začiatočník

Odoslaťod Iwa »

Silvi, bude este horsie :lol: Aj ked bude mat Kubko 3 roky, stale sa bude chciet nosit. Nas Matko ma skoro 18 kg a to je uz ine "babatko" na nosenie.
Natalia, tak sa drz v praci, nech si rychlo zvyknes. Ja stale rozmyslam, ci nastupit hned ako dam junakov do skolky alebo si trochu oddychnut. Chcem ich dat najprv na max. 4 hodiny, len to je potom problem s rodicovskym prispevkom :roll: Som si to zacala teraz pozerat, nevyzna sa v tom ano diva svina :roll: a stale mi to vychadza, ze ako zivnostnicka o ten rodicovsky pridem a este si budem musiet hned zacat platit socialku, zdravotne aj dochodkove. A za tie necele 4 hodiny nezarobim ani na skolku.... Skoda sa rozculovat.
Babulky, bombarduju ma tu, ze ideme vooooooooon, tak padame. Vecer pridam fotky... Matka zacali bavit kvetinky, tak zahradnicime na balkone :)
Iwa
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Trvalky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.