Kontakty s biologickými rodičmi

O tom, ako adoptovať dieťatko a o živote rodín s adoptovaným dieťatkom.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod ksichta »

Baby máme v pestúnskej starostlivosti, nedávno sa dali počuť ich rodičia (úplne náhodne sa stretli s terénnymi pracovníkmi, s ktorými sa poznáme), ktorí kým boli baby v domove o ne nejavili záujem, že by ich radi videli. Viem, že ke´d sú baby v pestúnskej, majú právo sa s rodičmi stretávať. Problém je v tom, že ich nikdy v živote nevideli a mám obavy, aké sú pohnútky, že sa po 7 rokoch takto spamätali. Baby boli právne voľné, pripravené na medzištátnu adopciu. Avšak kvôli zdrav. problémom vraj nemali veľké perspektívy. Z určitých dôvodov sme sa rozhodli pre pestúnstvo, s tým, že ak by baby s tým mali problém, tak bude adopcia - vnímali sme to iba ako formalitu. Mám pocit, že sa to však nepáči sociálnym pracovníkom a tí robia v tomto smere zlú vodu. V podstate nemám problém s tým, že by baby poznali svojich biolog. rodičov a boli s nimi v nejakom kontakte, len mi to v tejto chvíli príde zbytočne skoro a hlavne sa obávam, či za tým nie je trošku vypočítavosť. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Počula som x historiek o snahe rodičov kontaktovať sa, v prípade, že by im to prinieslo finančné výhody. Ale na druhej strane im možno úplne krivdím (možno sú to príliš jednoduchí ľudia, aby vôbec vedeli riešiť určité situácie a teraz sa len naskytla príležitosť )a prepasieme jedinečnú šancu bezbolestne spoznať ich rodičov. Aké sú vaše skúsenosti v takýchto situáciach? Ćo by ste poradili?
ksichta
expert
 
Príspevky: 2439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod najJulinka »

Akože len povedali, že chcu deti vidieť, alebo sa nejak kontaktovali???
Naša bio na sude vykrikovala ako velmi nechce aby dieťa bolo u nas... V marci sme riešili sulas s operaciou, tak na urade povedala, že chce malu vidieť... čakala som aj po sude a aj po podpise suhlasu s operaciou bio a nič... A teraz ked sme riešili do pestu biosestru, tak už sa biologicka matka ani nedostavila.
Proste jedna vec sú reči a druhá skutky...
(inak obe už mali osvojitelnosť kým šli k nám do pestu)
najJulinka
expert
 
Príspevky: 11966

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod ksichta »

Nekontaktovali sa nijako, neprišli na súd, netelefonovali, nič. Baby boli osvojiteľné, zriekli sa ich. Problém nastal kvôli tomu, že sú v pestúnskej a oni musia platiť výživné. (mám ťažké srdce na pani z nášho úradu, ktorá mi tvrdila, že výživné je iba formalita a keď to nezaplatia, nič sa nedeje, nikto to od nich nebude žiadať, lebo to bol jeden dôvod, prečo som sa pestúnskej bránila). Potom ich vraj nahuckala ich teta z úradu a oni sa nechali cez terénných pracovníkov počuť, že nech prídeme s babami do osady :eeek: , lebo oni ich chcú vidieť. Ja neviem, je prípustné, aby úradníci takýmto spôsobom manipulovali ľudí? Pani úradníčka, vraj naše decká videla na nejakej Úsmeváckej akcii. Úplne ma to vytáča, lebo decko nie je hračka, ktorú odložím, keď mám pocit, že je pokazená a vezmem si ju po rokoch iba preto, že mám pocit, že nie je až taká zlá, lebo niekto iný sa s ňou hrá. Zrejme sa budeme musieť vrhnúť do nového kolotoča papierovačiek a adoptovať, lebo myslím, že presne o toto ide :bored: . Mala som pocit, že úradníci sú tam na to, aby robili v prospech detí, ale moje ilúzie už pred rokmi zmizli a vidím, že im ide hlavne o rypkanie a intrigy :huh:. Naše baby momentálen vôbec o nejaké zoznamovanie s biorodičmi nestoja. Ak budú mať neskôr o to záujem, nemám problém ich vyhľadať, teraz by ich to iba rozhodilo. Toto tety na úrade nevedia?
ksichta
expert
 
Príspevky: 2439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod najJulinka »

A to akože uradničky vam povedali, že mate isť do osady??? či ako? Do osady ani nahodou...
najJulinka
expert
 
Príspevky: 11966

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod ksichta »

Niečo v tom zmysle. Nepovedali to však nám, ale začali huckať rodičov, vraj nech si to žiadajú, majú nárok sa stretávať. Nechápem, prečo ich k nejakým kontaktom nenabádali, keď boli baby v decáku, ale až teraz. Ja akceptujem, že majú nárok sa stretávať, ale nechce sa mi veriť, že som povinná sa trepať s deckami cez pol Slovenska do nejakej osady, len preto, lebo si ich mama po 7 rokoch spomenula, že má deti a ona ich zrazu chce späť, lebo už sa o ne netreba toľko starať, nemusela by platiť výživné a ešte by dostala prídavky. Aspoň takéto niečo sa mi donieslo, ke´d som sa bola informovať na úrade tu u nás. Ich rodičia vraj rátali s tým, že decká pôjdu do adopcie a nebudú musieť platiť, deti však už boli ponúkané aj do zahraničnej ale boli tam nejaké zdrav. problémy, tak nebol veľký záujem. Potom vraj boli bio sklamaní, že my ich berieme iba do pestúnskej a keďže ich nedávno milá pani úradníčka nahuckala, že nás niekde videla, že sa jej baby videli O.K., a ešte im podrypla, že majú nárok sa s nimi stretávať, tak si povedali, že to si ich už rovno môžu zobrať. Ja už fakt neviem, čo si mám o tých tetkách na úrade myslieť. Vraj sa v tej rodine robila jedna sanácia a nedopadlo to dobre, to im je fakt jedno, čo bude s deckami, hlavne aby si zapísali bodíky, že niečo robia....
ksichta
expert
 
Príspevky: 2439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod najJulinka »

ksichta píše:Niečo v tom zmysle. Nepovedali to však nám, ale začali huckať rodičov, vraj nech si to žiadajú, majú nárok sa stretávať. Nechápem, prečo ich k nejakým kontaktom nenabádali, keď boli baby v decáku, ale až teraz. Ja akceptujem, že majú nárok sa stretávať, ale nechce sa mi veriť, že som povinná sa trepať s deckami cez pol Slovenska do nejakej osady, len preto, lebo si ich mama po 7 rokoch spomenula, že má deti a ona ich zrazu chce späť, lebo už sa o ne netreba toľko starať, nemusela by platiť výživné a ešte by dostala prídavky. Aspoň takéto niečo sa mi donieslo, ke´d som sa bola informovať na úrade tu u nás. Ich rodičia vraj rátali s tým, že decká pôjdu do adopcie a nebudú musieť platiť, deti však už boli ponúkané aj do zahraničnej ale boli tam nejaké zdrav. problémy, tak nebol veľký záujem. Potom vraj boli bio sklamaní, že my ich berieme iba do pestúnskej a keďže ich nedávno milá pani úradníčka nahuckala, že nás niekde videla, že sa jej baby videli O.K., a ešte im podrypla, že majú nárok sa s nimi stretávať, tak si povedali, že to si ich už rovno môžu zobrať. Ja už fakt neviem, čo si mám o tých tetkách na úrade myslieť. Vraj sa v tej rodine robila jedna sanácia a nedopadlo to dobre, to im je fakt jedno, čo bude s deckami, hlavne aby si zapísali bodíky, že niečo robia....
Ty nemaš povinnosť deti kamsi voziť cez pol republiky, maš povinnosť len umožniť kontakt... Takže akože však mohli prisť kedykolvek - adresu maju... A skus v Usmeve alebo Navrate sa dohodnuť, či by ti so stretavanim nepomohli. Napr. aby sa udialo u nich - niekde blízko Vašho bydliska,a le akože na neutralnej pode...
najJulinka
expert
 
Príspevky: 11966

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod ksichta »

Vieš, ale ja mám pocit, že tam vôbec nejde o nejakú snahu sa stretávať. Lebo ak by naozaj bola, tak nemám problém. My sme dokonca o tom minulý rok aj uvažovali, že by sme nejaké stretnutie iniciovali, ale mi to nedoporučovali, že buď sa to malo robiť, ke´d boli menšie, alebo až ke´d budú staršie a budú si to žiadať, takto z ničoho nič ich to iba zneistí. Ćo sa týka terajšej situácie, skôr mám pocit, že ide o špekulovanie zo strany biorodičov. A toto ani nie je vec, ktorá by ma tak pálila. Pravdupovediac akosi viac ma naštvala tá nežiadaná iniciatíva tety na úrade. Prečo pocítila potrebu rypkať do rodičov práve teraz??!! Nechápem, prečo nič nerobila, ke´d boli decká v decáku a chytali milión domováckych syndrómov. Vtedy po nich celé roky ani pes neštekol. Milujem tieto úradníčky, ktoré najradšej riešia to, čo ani veľmi riešiť netreba. Prečo nesanujú x detí, čo trčia v domovoch, prečo nepopracujú, aby boli súrodenci v jednom atď. nech sa nikto nehnevá, ale toto sú také klacky pod nohy, že až. Baby začali chodiť do školy, zase sa na nich valí kopec nových vecí, konečne prestali riešiť, že kam pôjdu od nás a pochopili, že u nás ostanú a teraz musí niekoho osvietiť :no: .
ksichta
expert
 
Príspevky: 2439

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod Kalea »

A nebolo by lepšie, keby ste si ich teda vzali do adopcie?
Inak poradiť neviem.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kontakty s biologickými rodičmi

Odoslaťod františka »

vždy ked čítam podobne príbehy o uradničkach otvara sa mi nožík vo vrecku :guns: :guns: :guns: čitala som o podobnych typoch aj z inych zdrojov, zda sa že poniektorym je absolutne jedno, aky je zaujem detí, ide im iba o to, ako odstaviť niekoho, kto sa im nepáči alebo ako mu maximalne znepríjemniť život a dokázať si, že ja som tu šéfka :guns: :guns: :guns:
.
fakt neviem čo na to povedať, tuším prečo ste sa rozhodli najprv pre pestunstvo a nepáči sa mi že vás tlačia do niečoho iného... dufam, že sa to podarí nejako ututlať a zabudne sa na to a všetko sa vráti do starých koľají...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert
 
Príspevky: 6872

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Adopcia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron