novy vztah, resp. hladam partnera na 2.pokus

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

novy vztah, resp. hladam partnera na 2.pokus

Odoslaťod lienkalenka »

ahojte,
zakladam temu, ktorou by som chcela povzbudit tie baby, ktore ostali zrazu same s detmi. manzel odisiel a zrazu sa ako domcek z karat zrutil svet. mate pocit, ze vam niekto zomrel, ze ste na svete same a nikoho nemate. aj ked je tu rodina, par priatelov, tuzite po niekom, kto bude denne pri vas a s kym vam bude dobre.
chcem poprosit tie, ktore maju toto za sebou, aby napisali svoj priíbeh ako hladali, ako DLHO hladali noveho partnera. alebo ci si ich nasiel sam. ci verili, ze este v zivote najdu niekoho, s kym budu chciet vychovavat svoje deti, mozno casom aj spolocne dieta. dakujem :)
lienkalenka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: novy vztah, resp. hladam partnera na 2.pokus

Odoslaťod danielitko »

lienkalenka, vítam Ťa v klube rozvedených, resp. osamelých mamičiek. ja som rozvedená vyše 3,5r., a mne v tom čase VEĽMI pomohla na tomto fóre téma Slobodné mamičky, v sekcii Trvalky...ak budeš mať čas a chuť, prejdi si to tam celé od začiatku, a uvidíš, koľké ženy riešili a riešia toto isté...Všeobecne sa nedá povedať, ako dlho, a či vôbec- partner áno, alebo nie...každá máme iné skúsenosti...snáď len toľko ako základ, že (podľa mňa)- na 1. mieste je a bude Tvoj vzťah s dieťaťom, a potom už podľa toho sú nároky na nového partnera...ktoré sú logicky vysoké, preto, sa priprav nato, že tak skoro toho Pravého pravdepodobne nenájdeš, ibaže by si mala preveľkééé šťastie...ale aj tak na ceste hľadania nového partnera je veľa pekných...zastávok:-)), no vždy treba byť opatrná vo vzťahu k dieťaťu, a zasväcovať ho do vzťahu, až keď je predpoklad, že to vydrží...aj ke´d aj tak nikdy nemáš istotu, že to nekrachne...to riziko je už vždy :? Je to ťažké...ale veľa nájdeš na fóre,okrem spomenutých Slob. mamičiek, napr. aj v témach Priadky(sekcia Partneri),ale aj veľa iných. Prajem veľa sily, a neboj, život rozvodom nekončí, ale začína nový- a často lepší, ako ten pred ním, hoci napr. ja som tomu svojho času neverila :wink:
danielitko
začiatočník

Odoslaťod lienkalenka »

danielitko, dakujem za odpoved. ved prave, ja vobec neverim, ze este niekedy najdem pre seba a mojho krpca niekoho, kto nas bude lubit obe a s kym zazijem opat stastne chvile :( a s takym pocitom sa tazko rano vstava.
lienkalenka

Odoslaťod nea »

lienkalenka píše:danielitko, dakujem za odpoved. ved prave, ja vobec neverim, ze este niekedy najdem pre seba a mojho krpca niekoho, kto nas bude lubit obe a s kym zazijem opat stastne chvile :( a s takym pocitom sa tazko rano vstava.

ale prosim ta, coby si nenasla...kolke nasli a este lepsieho, ako bol ten predtym :yes:
Ked bude ten spravny cas, objavi sa :D
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Odoslaťod malaeva »

Ahoj....dnes je zial rozvedenych osamelych mamiciek ako maku. Ale potom musia byt aj osameli muzi:-) Pocity po rozvode su pochopitelne, treba sa s tym vsetkym vysporiadat, zvladnut deti, pracu, peniazky. Vsetko chce cas. Si mlada, je malo pravdepodobne, ze zostanes bez partnera.
Moja skusenost - bola som sama 3 roky, pretrpela som si mnohe z rozvodu, nepochopenie a omyly s exmanzelom, musela si zariadit zivot sama, tak aby deti, co najmenej trpeli a islo to. Stretla som par muzov, ale nestalo to za nic.....nakoniec som zistila, ze som spokojna sama a s detmi nam bolo fajn:-)....a vtedy som nasla mileho, prijemneho, starostliveho muza s podobnym osudom ako ja a dnes byvame spolu a tesime sa:-)))
malaeva

Odoslaťod dajana11 »

ahoj. aj ja som si týmto prešla.....no pred nejakým časom. viem že je to ťažké....lebo nik sa nevydáva s tým že to nevyjde,no život sa s nami zvykne pekne zahrať. aj do mojh omanželstva som dávala všetko,mali sme domček,vela plánov. ale niečo sa zmenilo,nevyšlo to.....jasne že som bola sklamana,smutná,hlavne koli dcerke že jej nemožem dať to všetko na čo by malo mať nárok každé dieťa. ale jedno som vedela,že sama ostať nechcem. spoznala som nejakých mužov,aj srdiečko sa zachvelo...ale u nikoho som nepoznala pocit istoty že by sa o nás postaral,či mnohí cúvli ked zistili že nei som sama a mám aj zodpovednosť za dieťa...vela sa zodpovednosti zlakli....a ono to prišlo ked to človek práveže nesilil a nikoho nehladal. neboj sa,len treba mať otvorene srdce,úsmev na tvári a on si ťa nájde. aj ked toho mojho som si našla ja....le stálo to za to....je to ťažké....on si zvyka na dcerku a ona na neho,ale zvládnu to a ja im pomáham. sme dva rok manželia a teraz čakame za mesiac prírastok.......takže hlavu hore.....všetko bude opäť krásne.
dajana11

Odoslaťod Kacenka »

Ahoj. Ja som sa zrovna takto pred rokom dozvedela, ze ma (teraz uz) ex manzel podvadza s kolegynou. V septembri nasledovalo jeho podanie o rozvod a velmi sa poponahlal, lebo maju uz aj dieta. Tiez som si najprv myslela, ze to bude dlho trvat, kym na toto vsetko peklo zabudnem. (: Nas syn mal vtedy vyse 3 rokov. Prezival to velmi zle, mal problem, pocikaval sa. Povedala som si, ze ho zoberiem na dovolenku a tak sme v oktobri aj s mojim bratom vycestovali k moru. Zoznamili sme sa s jednym manzelkskym parom, ktoremu som vyrozpravala svoj pribeh. :lool: Povedali mi, ze ma budu musiet s niekym zoznamit... S ich priatelom z detstva, ktory je slobodny a vraj potrebuje niekoho ako som ja. Viete si predstavit, ako som sa zatvarila :vyplaz: Skratim to... Zavolali mu, aby pre nas prisiel na letisko, dali mu moju emailovu adresu a zacali sme si pisat. Potom sme sa cez vikendy navstevovali, byvame totiz od seba 100km, no a teraz sme uz 3/4 roka spolu. :)b Je to to najlepsie, co sa mi mohlo stat. Nikdy by som tomu neverila. Uplne najlepsie je to, ze moj syn ho miluje, aj ked sa vidia len cez vikendy. Planujeme spolocne byvanie. A ja tomu stale celkom nemozem uverit... :clap: :4:
Kacenka
expert

Odoslaťod Kacenka »

GabikaB píše:kacenka ja som tak stastna aj za teba!!!!!! zasluzite si s drobcom vela lasky a starostlivosti!!!!

Zasluzime si to vsetky :8-): A hlavne nase deticky :lool:
Kacenka
expert

Odoslaťod miika2 »

Ahoj Lienkalenka,
zila som 10 rokov s byvalym (neboli sme manzelia) a ked sa nam narodil syn, zistila som ze ma podvadza. Ziadna nahodna nevera, stretaval sa s nou uz niekolko mesiacov, ked som mu zbalila kufre. Odisiel v novembri 2004 a s mojim terajsim muzom som sa dala dokopy vo februari 2005. Nebola to vsak nahodna znamost, bola to dlhe roky moja platonicka laska (muz, ktory sa mi pacil, ale nemala som odvahu kvoli nemu zrusit svoj stavajuci vztah). No a ked sme zistili, ze sme obidvaja prisli o partnerov a sme defacto volni, stretli sme sa a uz sme sa nerozisli... Syn ho zboznuje, berie ho ako svojho otca (sme spolu od jeho 10.mesiaca) a on ako svojho syna. Pred 2 rokmi (po 3,5r vztahu) sme sa vzali, hned na svadobnej ceste sme otehotneli, cize mame uz aj spolocne dietatko a teraz cakam tretieho synatora, cize nase druhe spolocne dieta.

V podstate si od zaciatku myslime ze sme si sudeni a ze to co sme zazili s nasimi byvalymi partnermi bol proste osud a vsetko je tak ako to malo byt. Manzel ma dceru z predosleho vztahu, tam sme si tiez preskakali urcite veci, kym sa to utriaslo a unormalnili sa vztahy s jeho byvalou aj s dcerkou. Proste sme si svoje odzili a teraz sa vytesujeme ako je nam spolu dobre.

Mam kamaratku, ktora zila velmi dlho sama u mamy so svojim synom. Vravela ze je tazke sa zoznamit s muzom ak ma zena dieta, pretoze ti muzi, s ktorymi sa stretava napr. vonku nevedia ze niekde doma nema muza a je sama, takze sa jej nikto ani len neprihovori. Ked mal maly tusim 6 rokov, bola na chate s kamaratkami. Jedna z nich povedala, ze jej brat sa prave rozisiel s dlhorocnou priatelkou a ze by sa oni dvaja k sebe super hodili. Tak mu zavolali, este v ten vecer sa stretli, bola to laska na prvy pohlad a teraz spolu uz tusim 3 roky ziju, kupili si byt a planuju spolocneho potomka.

Niekedy su proste tie dalsie vztahy bud naplnenie nejakeho vztahu z minulosti (ako bolo u mna) alebo nejakej uplnej nahody (ako u mojej kamaratky), netreba to vzdavat, ale na tom tak trochu aj pracovat a vztahy vyhladavat.

Ja som si napr. nikdy nepredstavovala, ze po rozchode s byvalym uz nikoho nestretnem a zostanem sama. Mala som taku dieru v srdci, ze som ju okamzite tuzila zaplnit a nie sa nou umarat do konca zivota. Plus teraz vidim, ze dieta na vychovu proste potrebuje obidvoch rodicov, aby sa citilo kompletne.

Prajem ti aby si aj ty nasla coskoro svoju novu lasku.
miika2

začiatočník

Obrázky: 16

Odoslaťod lienkalenka »

Miika2,
dakujem za povzbudive slova. Ja sa do seba neuzatvaram, praveze naopak, vyhladavam novych priatelov okolo seba. A viem, ze ono to pride, ked bude cas... ved ja si pockam :D
lienkalenka

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.