mavate zachvaty ziarlivosti?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: mavate zachvaty ziarlivosti?

Odoslaťod kravka »

Gabika,
ja chodím pravidelne na obed/večeru/drink so svojim veľmi dobrým kamaratom, dokonca bol parkrat u nás na návšteve ked moj priatel nebol doma, pritom sa oni dvaja vobec nepoznaju, nikdy sa nestretli.. A musim povedat že v istých oblastiach sa mi s nim keca oveľa lepšie ako s priateľom - môj partner je aj môj výborný kamarát, ale nie jediný a nie všetky témy sa najlepšie rozoberajú s ním, je to podľa mňa uplne prirodzene, rovnako ako s kamoškami preberame temy ktore nepreberam so svojim muzom, tak preco nie s kamošom? Len preto, že ma pipíka a teda mohol by sa na mna vrhnut? A čo sme nejake zvieratka, čo sa nevedia kontrolovať? Áno, v manželstve by mali byť určité pravidlá a mali sa dodržiavať a jedným z nich je aj dôvera..
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ditush »

GabikaB píše:nie o to nejde ze by som sa vtierala, to urcite nie, kde nie som vitana, tak am nejdem ;)x
len si myslim ze su iste medze... napriklad ked si chcem s kamaratom porozpravat, tak su aj vhodnejsie prilezitosti ako ist s nim na veceru... a tak isto opacne.. tu nejde o to ze by som prerusila ja alebo manzel kontakty a hodila vsetkych cez palubu...
tu ide o to, ze by sa mali dodrziavat iste hranice a iste zasday slusnosti.. a ja mam pocit ze sa to v dnesnej dobe az moc prekracuje vramci volnosti alebo aby clovek nevyzeral ze je "podpapucnik" alebo "stihacka"....
je to prave o tom, ze ak si dokazem s inym musom lepsie porozpravat o svojich sukromnych veciah ako s mojim manzelom, tak asi nieco nie je v poriadku.... lebo manzel by mal byt aj mojim naj kamaratom opacneho pohlavia, a tak sito ja pre neho... a asi v tom je ten rozdiel vnimania.
nejde o prenasledovanie niekoho, ale pokial by moj manzel si vylieval srdce a super rozumel s inou zenou, a super sa s nou zabala a klabosil, ako so mnou nie... ze by mu to u mna chybalo, tak asi by som sa mala nad cim zamysliet. ci uz nieco u seba zmenit, alebo, ci je nas vztah v poriadku. to neznamena ze by namal ist na cafe, proste si zasportovat, alebo iste aj poklabosit raz za cas s kamaratkou/kamaratom (myslim ze skor riesime to opacne pohlavie). ale vsetko musi mat iste hranice.
Ja poviem po pravde ze ja by som si nikdy nieco take voci mojmu muzovi nedovolila, lebo by som to vnimala ako total nevhodne a urazajuce. MOzem sa vonku porozpravat s kamratom, iste, alebo mozeme ist spolu na vylet, ale aby som mala nejake tajnosti, alebo neviem co s inym muzom, tak by mi to prislo dost blbe...
a tak isto co sa tyka mojho muza...
Ano myslim ze posvadbe by sa iste urovne vztahom mali trosku zmenit a to tak oprave aby neposkodili ten manzelky. nie zahodit, ale zmenit a prehodnotit do akej miery su vhodne a do akej nie...na tom nie je nic zle.

Jaj,Gabika, ludia ktori chcu zahnut ci zacat novu znamost s niekym druhym to nerobia na veceri v restauracii. A k tvojmu vyjadreniu ze ak sa nedas niekym lepsie pokecat ako s manzelom ci manzelkou ma vazne sa vazne nenapada nic ani po uvodnej salve smiechu. Snad len tolko, ze sa musis trapit.
ditush
expert

Odoslaťod ditush »

Sorry, treba mi novu klavesnicu.
ditush
expert

Odoslaťod ditush »

kravka píše:Gabika,
ja chodím pravidelne na obed/večeru/drink so svojim veľmi dobrým kamaratom, dokonca bol parkrat u nás na návšteve ked moj priatel nebol doma, pritom sa oni dvaja vobec nepoznaju, nikdy sa nestretli.. A musim povedat že v istých oblastiach sa mi s nim keca oveľa lepšie ako s priateľom - môj partner je aj môj výborný kamarát, ale nie jediný a nie všetky témy sa najlepšie rozoberajú s ním, je to podľa mňa uplne prirodzene, rovnako ako s kamoškami preberame temy ktore nepreberam so svojim muzom, tak preco nie s kamošom? Len preto, že ma pipíka a teda mohol by sa na mna vrhnut? A čo sme nejake zvieratka, čo sa nevedia kontrolovať? Áno, v manželstve by mali byť určité pravidlá a mali sa dodržiavať a jedným z nich je aj dôvera..

Presne kravka, aj u nasto takto funguje, je to zdravsi pristup ako bat sa dopredu.
ditush
expert

Odoslaťod zue »

Gabika, moj manzo nie je American, takze je irelevantne v tomto pripade, kolko rozvodov je v USA. AKo zijeme tu, zili by sme aj v Europe.
Druhym faktom je, ze vobec to tu nevidim horsie ako na SVK, prave naopak. Manzelia sa spravaju k manzelkam v mnohych pripadoch omnoho lepsie ako u nas.
U nas ma dost muzov este stale predstavu o zene stojacej v kuchyni, v jednej ruke dieta v druhej vysavac. Tu je to omnoho "feministickejsie" by som nazvala, ale s nadsazkou.
Rozvodovost sa tu dost splha aj z toho - z mojho pohladu - ze ludia sa tu omnoho lahsie vydavaju a ked to nevyjde tak bez nejakych okolko rozvadzaju.
Na SLovensku stale dost ludi bude drzat rodinu aj ked si nerozumeju koli detom, okoliu a cojaviemcomu. Tu sa to berie tak pozvolnejsie. Ina mentalita.
Velmi zalezi na tom aky zivotny styl zijes, v akom prostredi sa pohybujes, co je Tvoje zamestananie.

Ku nam ako manzelom mozem povedat tolko, ze sme obaja dost stari, a dost dlho spolu na to, aby sme jeden pri druhom mohli s doverou spokojne volne dychat.
zue
expert

Odoslaťod linaa »

MILE DIEVCATA a ostatni:))

vratila som sa k tejto teme, pretoze je o mne:)
nie, ze by to bolo specialen dolezite, chcela som kvoli sebe vediet, v akom case, datume sa to dialo, ako som to prezivala a ci sa v tom prispevku skryva aspon stipka pocitov, ktore mnou lomcovali.

a boli naozaj silne, pretoze ta kamaratka je mojou kamoskou od 6rokov, na nic sa pred sebou nehrame, netravime spolu nutne vsetok cas, obe mame mnozstvo novych kamosiek, znamych, kolegyn, spolukurzistiek...a i napriek tomu bez zavahania obe povieme, ze ona/ja sme naj kamosky...

uplynulo odvtedy 2.5roka, ktore boli zatial mojimi najhnusnejsimi v zivote, najma tych prvych sedem mesiacov, kym som oplakavala zradu, stratu cloveka, ktoreho som nesmierne milovala. potom to uz slo, velka bolest sa pomaly rozplynula a riesila som skor ako ochranit deti pred dosledkami harasenia ich davno dospeleho otca, ktoremu som uz len vycitala, ze sa chova ako pako...

ta slecna, s ktorou ho kamoska videla, nebola ani kolegyna, ani klientka ani ziadna milucka kraska. bola to uplne klasicka zufala pucmola, ktora sa ulakomila na zenateho chlapa s dvomi detmi, inak fakt o desat rokov mladsiu holku odo mna nedokazem nazvat. neviem si predstavit seba v jej veku, co by mi nejaky o 12rokov starsi zenaty dilinko musel naslubovat, alebo ako zufala by som musela byt, aby som sa s niekym takym zahadzovala..

minuly piatok, v den menin mojho najmilsieho syna, nas sud na druhy pokus rozviedol.
byvaly manzel sa vobec netvari ako stastne zamilovany chlap, uz ani nedokaze povedat, ze je s nou stastny, komentuje to s bolestou ako raz je lepsie raz horsie, v iny den place, ze to cele pokaslal, ze mi ublizil, ze si to nezasluzim a ako s tym on ma zit.

nie ze by som mu nedokazala odpustit neveru, byvaly sa ku mne po pol roku vratil a vydrzalo mu to rok, no "nemohol si pomoct, lebo on ju stale nosil v srdci"..takze potom podal navrh na rozvod. prvy pokus stroskotal na vyzivnom. po dalsom polroku sa sud podaril:).

som stastne rozvedena, ale stastie je iba v tom, ze uz na ten tupy sud nemusim chodit:))))). nvm ci vsetci ludia maju taku koprivku z uniforiem, uradov a pripecenych otazok cudzich ludi o laske a nelaske, ale som fakt rada, ze mam to konanie za sebou.
inak sa o nejakej ulave alebo stasti zo slobody neda hovorit.
ja som unavena, byvaly nestastny, a nemam pocit, ze by sa tym rozvodom nieco zmenilo ani ze by nas to nejak rozdelilo. stale sme rovnako spolu kazdy den, rovnako sa stale starame o deti, iba s tym rozdielom, ze on byva v podnajme, s hlupajdou, co mu v kuse kladie nejake podmienk typu musis sa rozviest, nesmies ist s nimi na dovcu, nemozes jej davat tak vela penazi atd. a vsetci oficialne vedia, ze pucmola je jeho laska a ja ho uz nemilujem. teda myslela som si to az do rozvodu, po piatku nemam pocit, ze ho nelubim, mne to prislo cele strasne dojimave, ked ta sudkyna citala "rozsudok", plakali sme potom spolu este hodinu.

je to cele unavne, smutne, rozbite, nemam pocit, ze by ktokolvek zo zucastnenych bol stastny, vratane pucmoly, ktora ma paradoxne vnima cely cas ako sokynu a nesmierne ziarli na vsetok cas, ktory s nami byvaly travi..

a ak vam niekedy vasa naj kamoska zavola, ze videla vasho muza s nejakou cenzúrované.enou, tak jej kludne verte,ze nieco nie je v poriadku, nech by to hovorila akokolvek pobavene ze jeeej ten dobry vzorny chlapec s dobrym srdcom nie je az take neviniatko..
dost dlho som to tej kamoske oplieskavala o hlavu, naco mi to hovorila, aj sa dlho pytala, ci spravila nieco zle a ja som bez vahania povedala, ze jasne ze hej naco mi vesala na nos take kraviny, ale nedavno sme sa zhodli, ze by to bola len otazka casu, kym by mi to oznamil niekto iny a mozno by mi to bolo ovela neprijemnejsie....

netvrdim ze vzdy ked vam niekto zavola ze videl vasho milacika s nejakou kr.avou niekde vonku to musi nieco nutne znamenat:))) ale naj kamosky by vam take capiny asi nevolali ak by sa im to naozaj nezdalo podozrive:D

drzte sa a uzivajte si pekny vztah, ak taky zijete, ten klud, pokoj a pohoda, ktore clovek cerpa "doma" sa neda nicim nahradit:)
linaa
pokročilý

Odoslaťod Dádulka °°° »

Linaa, veľmi s tebou sympatizujem :flo: :4:
Dádulka °°°

expert

Odoslaťod monika19 »

linaa :4:
nech ste co najskor v klude vsetci zucastneni V:)
monika19
expert

Odoslaťod Kalea »

No prosím a to tu všetci obviňovali kamošku, že si azda vymýšľa, je zlomyseľná, závidí ti, načo ti také veci hovorí, atď., atď. A pritom jednoducho len mala pravdu. Problém bol v niekom úplne inom.

Veľa šťastia v nasledujúcich rokoch, Linaa :4: :4: :4: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod LIBERTAS »

Linaa, nech sa ti darí :4:
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.