striedava vychova

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: striedava vychova

Odoslaťod čika: »

lienka, palce drzim a uprimne ti prajem, aby dcerka vase usilie dokazala ocenit :4: :4: :4: :4:
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod miika2 »

mam dieta s byvalym partnerom a moj muz ma dieta s byvalou partnerkou, takze mame obidvaja rovnaku skusenost a problemy a poviem to takto - bude to lienke vyhovovat len dovtedy kym sa neda dokopy s novym partnerom a budu chciet travit ako rodina spolu vikendy, neskor bude spolocne dieta a bude jej vadit ze surodenec je sam a dcerka je u otca. Moj muz vidi svoju dceru stale zriedkavejsie, hoci byvalka vie ze je dobry otec a ze ho ma dcerka rada. Bohuzial muzi, ktori si vybrali iny smer a uz s matkami svojich deti z nejakeho dovodu (nezhody, nevera a ine) neziju, musia casom cakat ze tento stav nastane. Zbytocne sa trapit tym ze dcerke ublizim ak nebude s otcom je jedna strana mince. Druha strana je to, ako k tomu pride matka, ktoru muz opustil a chce zit dalej, najst si noveho muza a pod. Preco sa ma stale prisposobovat a v podstate nezit svoj zivot normalne?

takze ja som v tomto smere skeptik. Bud je matka, ktora dava do striedavej staroslivosti dieta prilis obetava a obetuje tomu aj svoje sukromie v buducich rokoch a stale sa trapi tym, ze pocuva co dieta so svojim otcom a jeho novou partnerkou zazili, alebo zacne zit od zaciatku a stretavanie sa otca s dietatom je stale zdriedkavejsie...pretoze drzat to v tomto style cele roky je podla mna hrozne narocne fyzicky i psychicky.
miika2

začiatočník

Obrázky: 16

Odoslaťod silviav »

milá kavicka, nečítala som názory a postrehy, skúsenosti ostatných prispievateľov, ale robím 12 rokov na civile /súd/ a máme od júla v striedavej starostlivosti u nás taký názor, že pokiaľ sa obidvaja rodičia na nej nedohodnú samozrejme za súhlasu kolízneho opatrovníka, ktorý zastupuje v tomto "spore" maloleté dieťa, tak ju jednoducho neurčujeme. to je zatiaľ u nás zaužívané. a dá sa povedať, že sa to už dosť využíva, hlavne u starších detí /6 a viac rokov/, lebo u menších to zrejme nie je možné, teda nemali sme takého kaskadéra, ktorý by to žiadal. v prípade ďalších otázok keď budem vedieť tak sa môžeš kľudne opýtať.
silviav

začiatočník

Odoslaťod silviav »

ešte som zabudla dodať, že 100 právnikov 100 názorov, to čo je u nás štandard nemusí byť na inom súde.....
silviav

začiatočník

Odoslaťod lienkalenka »

miika2 píše:mam dieta s byvalym partnerom a moj muz ma dieta s byvalou partnerkou, takze mame obidvaja rovnaku skusenost a problemy a poviem to takto - bude to lienke vyhovovat len dovtedy kym sa neda dokopy s novym partnerom a budu chciet travit ako rodina spolu vikendy, neskor bude spolocne dieta a bude jej vadit ze surodenec je sam a dcerka je u otca. Moj muz vidi svoju dceru stale zriedkavejsie, hoci byvalka vie ze je dobry otec a ze ho ma dcerka rada. Bohuzial muzi, ktori si vybrali iny smer a uz s matkami svojich deti z nejakeho dovodu (nezhody, nevera a ine) neziju, musia casom cakat ze tento stav nastane. Zbytocne sa trapit tym ze dcerke ublizim ak nebude s otcom je jedna strana mince. Druha strana je to, ako k tomu pride matka, ktoru muz opustil a chce zit dalej, najst si noveho muza a pod. Preco sa ma stale prisposobovat a v podstate nezit svoj zivot normalne?

takze ja som v tomto smere skeptik. Bud je matka, ktora dava do striedavej staroslivosti dieta prilis obetava a obetuje tomu aj svoje sukromie v buducich rokoch a stale sa trapi tym, ze pocuva co dieta so svojim otcom a jeho novou partnerkou zazili, alebo zacne zit od zaciatku a stretavanie sa otca s dietatom je stale zdriedkavejsie...pretoze drzat to v tomto style cele roky je podla mna hrozne narocne fyzicky i psychicky.

miika2 - partnera este nemam, to je pravda, no ja druhe dieta neplanujem. neviem, kolko rokov si mala ty, ked si sa s druhym partnerom dala dokopy a zacali ste planovat dieta... no ja uz som trosku starsia ako si bola ty :wink: teda, predpokladam... sice nikdy nehovor nikdy, ale v 40-ke uz druhe dieta urcite nebudem mat - bol by to risk pri mojom nie 100% zdravotnom stave. takze ja som sice napisala ko fungujeme teraz... co bude o rok, dva - neriesim. ano, vsetko sa moze zvrtnut o 180 stupnov, ale to budem riesit potom. takze si myslim, ze pokial nemam partnera /a myslim, ze tak skoro ani mat nebudem - jednoducho to tak teraz citim :wink:/, tak nebudem robit otcovi mojho dietata napriek tym, ze mu dceru nedam. dam mu ju - nech sa jej venuje, ked chce. viem, ze ho to velmi rychlo moze prejst - jeho partnerka s nim bude cakat dieta a on bude mat na to nase stale menej casu... takze momentalne nasu striedavu starostlivost nepocitujem ako nejake obetovanie sa...
lienkalenka

Odoslaťod silviav »

mihi rada by som ti odpovedala na tvoj mejl, ale sa mi to nedarí......pomóc!
silviav

začiatočník

Odoslaťod lkjh »

Všade čítam , že kto to vyskúšal je to dobré a je to pre otca dobré. Ano máte pravdu, ale u nás je to niečo iné. Zoznámil som sa s priatelkou pred pol rokom. Rozvedená je 3 roky a otec sa o dieťa nestaral ani keď boli manželia a ani po rozvode. Teraz má dieťa 8 rokov a požiadal o striedavú výchovu. Doteraz si mohol dieťa zobrať kedy chcel, ale nakolko priatelka zistila, že syna často necháva samého alebo ho zverí inému a odíde na futbal s kamarátmi alebo sa zabávať tak s so striedavou výchovou nesúhlasila. Psychologickým posudkom určeným súdom sa zistilo, že chlapec má minimálnu citovú väzbu na otca. Súd navrhol rozšírenie styku s dieťaťom, aby sa citová väzba otca a syna prehlbila. My si však myslíme, že citová väzba otca a syna sa neprehlbi, keď otec dieťa nechá doma samé alebo ho zverí inému, napr. psychicky chorej sestre. Vidíme ho ako nezodpovedného otca, ktorý sa dieťaťu nevenuje, nehrá sa s ním, neučí, berie ho do krčmy.
Nieraz dieťa spadlo u otca do vody a doniesol ho chorého , premočeného a hladného.
Snažili sme sa na jeho nezodpovednosť upozorniť súd a UPSVaR ale ich odpoveďou bolo, aby sme sa o to nestarali, že kým sa niečo nestane oni nebudú konať. A keď sa niečo stane? Budeme len štatistikou? Pomožte nam co mame robit?
lkjh

Odoslaťod silviav »

otázkou - zásadnou - je či syn javí o otca záujem, teda či sa s ním chce aj napriek týmto problémom stýkať....ak áno, tak si nepomôžete, ale jednu vec môžete urobiť dať návrh na prešetrenie pomerov na strane otca - domácnosť atď. inak neviem, asi nič nemôžete robiť, keď by ste sa chceli znova "súdiť" tak podať návrh na zákaz styku.
silviav

začiatočník

Odoslaťod silviav »

marianov, to je troška komplikovanejšie, ako si myslíš.........ale v zásade máš pravdu
silviav

začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.