striedava vychova

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: striedava vychova

Odoslaťod Mihi »

Ahoj, ja teraz mam do rozvodu urcenu striedavu starostlivost. Preco, to je na dlhsie, kazdopadne ak nad tym rozmyslas, radsej mi napis spravu, poviem detailnejsie. Kazdy den lutujem, ze som s tym suhlasila a radsej som nevydrzala doma, hoci to bolo peklo. Mam 5roc syna a trpim ja aj on. Nikdy na to nepristup, hlavne ak mate nezhody alebo nejednotnu vychovu. My sa nevieme dohodnut na absolutne nicom, ani lekarku som mu nemohla zmenit, lebo s tym z principu nesuhlasil. Kazdy den cakam na rozhodnutie znalca a definitivny rozsudok, aby sa toto sialenstvo skoncilo a aby som uz v zivote o striedavej starostlivosti nic nepocula.

Odpoved na tvoju otazku - Ak prejde zakon o striedavej starostlivosti po rozvode, tak ho moze sud nariadit aj bez tvojho suhlasu, ak by to uznal za spravne. teraz to moze byt urcene len v ramci obostrannej dohody.(cize ak nesuhlasis, nebude) Striedava moze byt jedine vtedy, ak sa viete dohodnut a ak byvate v jednom meste, resp. blizko seba. Tu prvu podmienku som tazko podcenila a teraz za to pykam...treba to velmi dobre zvazit na zaklade vasho vztahu a sposobu komunikacie a aj to pozor - co je teraz, nemusi byt za par rokov....zmeny rozsudkov sa velmi zdlhavo menia...tiez viem z vlastnej skusenosti...
Mihi

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod para »

Kamoska sa pred casom zaujimala o striedavu vychovu, ale vraj na SVK sa neda, taky zakon uz plati v Cechach rodicia musia byvat v jednom meste, musia dietatu zabezp. navstevu rovnakej skoly-skolky po cely rok.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Elena. »

Poznam jednych byvalych manzelov(ale je to mimo Sk), ktorym striedava vychova funguje. Maju dve deti-8-rocnu a 2-rocneho, rozisli sa, lebo on si nasiel inu(nedavno sa aj s tou rozisiel),no ale chcem napisat, ze zostal medzi ex-mi dobry vztah kvoli detom, ak v ten tyzdeñ, kedy ma deti ona, chcu vidiet aj ocka, nie je problem, napriklad ked je ona v praci, on ich vyberie zo skoly a potom ich zavezie ex-manzelke....deti to znasaju dost dobre, mozno maju trochu chaos v tom ze maju dva domovy, ale nic na svete nefunguje na 100%, ze, zavisi od samotnych rodicov, ci budu po rozvode mysliet len na seba a svoju zatrpknutost voci tomu druhemu alebo daju na prve miesto dieta, ktore uz aj tak rozvodom riadne utrpelo
Elena.
expert

Odoslaťod Markíza »

Pokiaľ ja viem, na Slovensku to skutočne legálne zatiaľ nie je a úprimne povedané, mne by sa to ani nepáčilo. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslím ja, poznám konkrétny príklad. Ide o 12-ročného chlapca, kt. rodičia sa rozviedli a vzájomne (bez súdu) sa dohodli, že si ho budú takto doslova "požičiavať". Chlapec tým vyslovene trpí. Sám sa vyjadril, že si nič nemôže naplánovať, stále sa len balí a chodí hore dole ako nejaký turista. Nikde nemá súkromie, nikde sa nemôže zabývať, lebo sa tam dlhšie nezdrží...Často kvôli tomu plače, je citovo rozpoložený, lebo obidvoch rodičov má rovnako rád a ani jednému nechce ublížiť tým, že by k nemu nechcel ísť...Inak je to veľmi šikovný a inteligentný chalan. Je mi ho veľmi ľúto.
Markíza
expert

Odoslaťod miika2 »

Ahoj Kavicka,
mam v rodine pripad, je to v Cechach - nie su rozvedeni, cize len spolu zili a splodili 2 deti. Expartner tvrdil pred socialkou ze mu ich odmieta matka davat, ze ich hucka proti nemu, preto podpisala to co podpisala, aby ukazala ze to tak nie je.
Kazdy tyzden v utorok a vo stvrtok idu po skole a skolke (8 a 4 roky) k otcovi a vecer ich privezie. Vyzdvihuje si ich v mieste bydliska matky, cize ona mu ich nikam nevozi. Kazdy druhy vikend ich ma otec a cez letne prazdniny tusim 3 tyzdne.
Matka dufa ze kvoli pracovnemu zatazeniu otca ho to postupne prestane bavit. Otec ani tak nema zaujem o deti, ako o to, aby skodil ich matke, pretoze vie ze je na nich naviazana a ze su pre nu vsetkym. Tak si povedala, ze bude suhlasit s touto blbou dohodou, nech si deticky "uzije", nech aj on ma nejake starosti ked uz sa tvari ako velky otec. Zaroven samozrejme dufa ze tento blazninec po case ustane a otec zacne sam ziadat o upravu dohody (ktoru nasledne potvrdil sud). Plus je rada, ze ma nejaky volny cas aj na seba, na to aby nieco vybavila na uradoch, upratala a tak. A to pripominam, ze sa rozisli kvoli tomu ze jej bol cele roky neverny a teraz zije so zenskou, ktora sa tiez rozviedla a suhlasila so striedavou vychovou svojich deti s jej exmanzelom. A samozrejme tu istu striedavu vychovu - cize tyzden u mna, tyzden u teba - ziadal aj po tej mojej znamej jej ex. S tym nesuhlasila, to by bolo hrozne.

Detom to samozrejme nevyhovuje, u otca sa nudia, pretoze robi doma to co ked zili este spolu, cize stale cuci na telku. Alebo si ich berie do prace. Deti sice zahrnuje darcekmi a vyletmi a dovolenkami, ale im je samozrejme najlepsie doma.

To ako mu zalezi na detoch dokresluje posledna scenka. Mali sme ist s nimi v Prahe na svadbu, zrovna sme u nej byvali. Ked sa jej ex dozvedel, ze ta svadba je svadba jeho netere a ona s detmi pozvana bola (hoci nie je priama rodina neveste) a on, jej vlastna krv pozvany nebol, nastval sa. A hoci matke slubil ze moze ist s detmi na svadbu (to este nevedel kto sa vydava), prisiel v sobotu o 6.30 rano pred dom a ze chce deti. Proste bol nastvany, ze nebol pozvany on a tak si povedal, ze nam aj detom urobi skory budicek a ako starostlivy otec si ich zoberie k sebe a skazi celu svadbu. Je to proste vul a meni veci za pochodu. Vobec ho nezaujima ze ak si neprisiel v stanoveny cas pre deti, tak uz na ne nema v ten vikend narok. Vyhrazal sa ze pride pre ne aj s policajtami, lebo tento vikend ma na ne narok. Dcerka s nim sla, syn odmietol a az ked mu to po 3 hodinach povedal pri branke priamo do oci, tak otec odisiel (otec totiz vsetkym tvrdi, ze deti s nim chcu byt, len im matka brani). To ze ta mala sleduje cele to divadlo 2 hodiny sediac v aute ho vobec nezajimalo.

Presne ako pise Mihi, nikdy nevies ako ta dohoda dopadne a ci si s tym clovekom, svojim ex, budes rozumiet a budete sa vediet dohodnut na elementarnych veciach. Urcite sa teda na nicom nedohodni, budes to lutovat.
miika2

začiatočník

Obrázky: 16

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.