AKO PREBIEHA SUDNE POJEDNAVANIE ROZVODU S MALOLETYM DIETATOM

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

AKO PREBIEHA SUDNE POJEDNAVANIE ROZVODU S MALOLETYM DIETATOM

Odoslaťod babo »

Prosim vas, ak ma niekto skusenost, poradte, co mam cakat a ako to cele prebieha. Zaujima ma hlavne aku ulohu tam bude zohravat kolizna opatrovatelka a ci mozem ocakavat hladky priebeh toho celeho divadla kedze sme sa s manzelom na vsetkom dohodli aj na styku s dietatom, aj na majetkovom vysporiadani. Nemame ziadnu pisomnu dohodu, ale pocula som, ze staci, ked obaja na pojednavani prehlasime, ze sme sa sami na tychto veciach dohodli. Prosim napiste, budem velmi vdacna za kazdu odpoved!!!!!!!
babo

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: AKO PREBIEHA SUDNE POJEDNAVANIE ROZVODU S MALOLETYM DIETATOM

Odoslaťod danielitko »

Ahoj, no ak ste sa na všetkom dohodli, potom to bude trvať krátko, do 30min-samozrejme približne.Stručne vás každého zvlášť vyzvú, aby ste zrekapitulovali Vaše manželstvo a príčiny rozporu, a či má podľa vás šancu na nápravu. Potom s aopýtajú, či ste sa dohodli na styku a výške výživného a ako-všetko si nahrávajú na diktafón, a potom to ide do rozhodnutia, ktoré Vám pošlú na papieri.Úloha Kolíznej opatrovníčky- viacmenej formálna, u nás tam len sedela, neozvala sa, len potom na záver sudkyňa spomenula, že "na návrh kolíz. opatrovníčky stanovujeme výšku výživného..."(takú a takú...)Vlastne ona už pred pojednávaním má mať preskúmané soc. pomery, v akých dieťa žije, plus výšky príjmov a výdavkov Teba a "eštemanžela"- preto bola u vás (ona osobne, alebo jej kolegyňa zo sociálky)- a na základe tohto "šetrenia" dáva návrh sudkyni, u koho má dieťa po rozvode žiť, a v akej výške bude vyplácané výživné. Tak asi tak, ak máš ešte otázky, kľudne napíš.Veľa šťastia... :)
danielitko
začiatočník

Odoslaťod babo »

Ahoj, dakujem za odpoved,
no u nas este nebola, ja uz byvam ale u rodicov, takze neviem ako to vlastne bude. A ta jej navsteva bude ohlasena, alebo ju mozem cakat kedykolvek? Nebude z toho nejaky problem ked som nezamestnana? Ale rodicia mi pomahaju, platia byt a tak...Syn ma tu vlastnu izbicku aj vsetko co treba. A tiez s manzelom sme sa dohodli, ze bude syn u mna...
babo

Odoslaťod angua »

ahoj babo,ja som síce rozvod nezažila, keďže sme neboli zobratí, ale nedávno sme mali jednanie ohľadne určenia opatrovníctva malého. na súd sme podali návrh rodičovskej dohody, kde bolo všetko spísané, ako sme sa dohodli. počas jednania sa nás každého sudkyňa opýtala, prečo, ako a ako sme sa dohodli. obidvaja sme rovnako vypovedali o vzájomnej dohode. prítomná bola aj kolízna opatrovníčka, ale celý čas nič nepovedala, iba na konci skonštatovala, že so všetkým navrhovaným súhlasí, keďže je to v záujme dieťaťa. za celý čas, čo sme podali návrh na súd, až kým nebol súd (cca. asi 3 mesiace) sa neukázala ani u mňa, ani u exa. držím palce, aby to bolo aj u vás rýchle.
angua
expert

Odoslaťod danielitko »

ahoj babo, no tá návšteva nebola ohlásená, môže prísť hocikedy-a to, že bývaš u rodičov, kt. Ťa podporujú je výhoda, plus malý tam má podmienky, navyše ste sa dohodli s exom, že bude malý U TEBA- takže nebude problém, že si nezamestnaná, neboj :) :wink: ...Držím palce, ale bude to všetko ok, uvidíš.
danielitko
začiatočník

Odoslaťod Jasmin »

ja som sa chcela opytat, ci samotne rozhodnutie, ze manzelstvo sa rozvadza, sa posiela formou rozhodnutia obom stranam alebo sa to musi vyhlasit na sude, cize sa pre rozhodnutie musia obaja dostavit na sud? dik
Jasmin
expert

Mood: Happy

Odoslaťod babo »

Na sudnom pojednavani musite byt obaja pritomni a rozhodnutie dostanete po skonceni pojednavania priamo tam, nie?
Aspon si myslim...
babo

Odoslaťod danielitko »

nie, nie, rozhodnutia sa POSIELA asi 3 týždne PO pojednávaní- a AŽ vtedy je toto rozhodnutie PRÁVOPLATNÉ.( odo dňa DORUČENIA toho papiera každému manželovi, t.j. obom)
danielitko
začiatočník

Odoslaťod Ludkaaa »

kedysi sa to dalo aj tak, že ked obe strany súhlasili a na všetkom sa dohodli, spísalo sa rozhodnutie a podpísalai že sa vzdávajú odvolania, tým pádom, hned rozhodnutie mali a nadobudlo právoplatnosť,
Ludkaaa
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.