Co si myslite o oddelenych spalnach?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Co si myslite o oddelenych spalnach?

Odoslaťod vinca »

Spíme každý vo svojej spáľni ostatných desať rokov čo sme sa presťahovali z bytovky do domu. Každý (včítane detí) máme svoju, každý si ju zariadil tak aby mu v nej bolo pohodlno. V mojej spáľni mám okrem normálnej manželskej postele aj chaise longue, malý písací stolík, kreslo a knižnicu, tam si čítam aj vybavujem korešpondenciu. Keď chceme byť s manželom spolu, stretneme sa pred spaním buď u neho alebo u mňa :oops: občas ostane pri mne do rána, občas ide do svojej pánskej spáľne. Tým je vyriešený aj problém jeho strašne silného chrápania. Na opačnom konci domu ho nepočujem ani ja, ani deti.
vinca

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod alenka76 »

...oddelene ;)x ....spavame oddelene-a mne sa to na cudo sveta aj paci...."jeho"postel pouzivame len na radost...a moju...no spavam-ak sa da to takto nazvat teraz pri dcere....takze na starost :whist: ....
neviem aj sa mi pozdava nepocuvat nocne chrapotanie.....stavanie ...a ak zakopne -hresenie :G ...
zatial nemam sice na ruziach ustlane-ale myslim ked dcerka zacne normalne spavat-tak aj "vona bude" :)) :whist: ..a ostanem nikde mimo radostnej postele :D
alenka76

expert

Mood: Happy
Obrázky: 0

Odoslaťod alenka76 »

vacanze píše:
alenka76 píše:...oddelene ;)x ....spavame oddelene-a mne sa to na cudo sveta aj paci...."jeho"postel pouzivame len na radost...a moju...no spavam-ak sa da to takto nazvat teraz pri dcere....takze na starost :whist: ....
neviem aj sa mi pozdava nepocuvat nocne chrapotanie.....stavanie ...a ak zakopne -hresenie :G ...
zatial nemam sice na ruziach ustlane-ale myslim ked dcerka zacne normalne spavat-tak aj "vona bude" :)) :whist: ..a ostanem nikde mimo radostnej postele :D

fakt? cize "odrobis" a ides do svojej? :lol: :) a manžel co na to? tiez mu to tak vyhovuje? nerýpem, (vies, ze Ta :fl: :) ) len ma to zaujima toto :blink: :yes: takze mala odmieta vlastnu postielku :(

...uz sa zas rehocem :D :D .....ty vies cloveku pomasirovat mandle :)b :fl: :fl: :fl: :wink:
...Muz sa sam vyhnal-lebo sa budil na malu.....tak od jej narodenia chcel spat sam....
Minule som akurat sla pisat ze ako odmietate ...ked sa vam nechce s muzom radovat :D ...
lebo pre mna ->som uz leniva jak taka s.vi.na a nechcelo sa mi ist za nim :D :D :D ked ma akoze volal-"predstav si to klokotanie"a "mrvenie -suchorenie sa"kohutikov :mrgreen:
Lebo ked je clovek uz v posteli je to jednoduhsie-ale ked ste obaja mimo posteli-tak sa chlap snazi 8)b ....

no ano-od 7 mesiacov-jej "zahrabalo" :scared: a spava so mnou :? Fakt neviem preco,co sa porobilo-ale nechce sama spavat-teda ona nespava dobre.....ale spime spolu :drop: ...a zatial to manzelovi vyhovuje....a teda aj mne :D :wink: :wink:
alenka76

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod slniecko »

alenka76 píše:
vacanze píše:
alenka76 píše:...oddelene ;)x ....spavame oddelene-a mne sa to na cudo sveta aj paci...."jeho"postel pouzivame len na radost...a moju...no spavam-ak sa da to takto nazvat teraz pri dcere....takze na starost :whist: ....

fakt? cize "odrobis" a ides do svojej? :lol: :) a manžel co na to? tiez mu to tak vyhovuje? nerýpem, (vies, ze Ta :fl: :) ) len ma to zaujima toto :blink: :yes: takze mala odmieta vlastnu postielku :(

...uz sa zas rehocem :D :D .....ty vies cloveku pomasirovat mandle :)b :fl: :fl: :fl: :wink:
...Muz sa sam vyhnal-lebo sa budil na malu.....tak od jej narodenia chcel spat sam....Minule som akurat sla pisat ze ako odmietate ...ked sa vam nechce s muzom radovat :D ...
lebo pre mna ->som uz leniva jak taka s.vi.na a nechcelo sa mi ist za nim :D :D :D ked ma akoze volal-"predstav si to klokotanie"a "mrvenie -suchorenie sa"kohutikov :mrgreen:
Lebo ked je clovek uz v posteli je to jednoduhsie-ale ked ste obaja mimo posteli-tak sa chlap snazi 8)b ....

no ano-od 7 mesiacov-jej "zahrabalo" :scared: a spava so mnou :? Fakt neviem preco,co sa porobilo-ale nechce sama spavat-teda ona nespava dobre.....ale spime spolu :drop: ...a zatial to manzelovi vyhovuje....a teda aj mne :D :wink: :wink:

Tak toto keby mi chlap urobil... uz by sa asi prilis snazit nemusel...nemal preco :no:
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Jasmin »

slniecko píše:[...Muz sa sam vyhnal-lebo sa budil na malu.....tak od jej narodenia chcel spat sam....
Tak toto keby mi chlap urobil... uz by sa asi prilis snazit nemusel...nemal preco :no:

:shock: :shock: :shock:
pochopila som spravne? ak muz nevstava k detom, tak je "zly" muz? ja tak neznasam tieto moderne trendy... aby tatinkovia "ficali" ako maminky...predpokladam, ze tvoj muz chodi do prace, nie? a ty? chodila si do prace hned po porode? zaspavas kazdy vecer s tym, ci budes moct zabezpecit rodinu aj o mesiac, ci nahodou neprides o pracu, co bude potom s rodinou, atd? ja teda neviem, ale ja som sa nevyspala vyse 4 rokov a urcite nemam muzovi za zle, ze on spi, ja mu to rada umoznim a hlavne doprajem!, kedze tazko pracuje, aby nam doprial vsetko, co potrebujeme a ja som rada, ze sa o to nemusim starat ja a preto nevidim dovod, aby on preberal moju pracu. Samozrejme, branit mu v tom nebranim a ked ho mala zobudi rano kvoli kakavku, tak ide bez problemov, aj ked prisiel z nocnej a prave zaspal.
Urcite su aj muzi, ktorym to nevadi a radi vstavaju k detom aj kazdu noc,ale myslim, ze drviva vacsina da prirodzene prednost spanku a ja na tom nevidim nic zle.
Jasmin
expert

Odoslaťod corky »

Jasmin píše:
slniecko píše:[...Muz sa sam vyhnal-lebo sa budil na malu.....tak od jej narodenia chcel spat sam....

:shock: :shock: :shock:
pochopila som spravne? ak muz nevstava k detom, tak je "zly" muz? ja tak neznasam tieto moderne trendy... aby tatinkovia "ficali" ako maminky...predpokladam, ze tvoj muz chodi do prace, nie? a ty? chodila si do prace hned po porode?

a prečo by vstávať nemal??? :shock: :shock: :shock: Či to nie je aj jeho dieťa? A čo žena-matka aj ked nejde do práce doma nič nerobí??? Len ich vôbec netreba šetriť... lebo potom si to vôbec nevážia, nevedia, čo je to vychovať dieťa ... áno, aj s tým nočným vstávaním 5x za noc
Ved všetky dobre vieme, že sa matka narobí viac, ako mnohí chlapi v robote...
Moj teda vstával pri oboch poctivo zároveň so mnou, pritom pracuje fyzicky, takže v práci šunky nevála ... možno aj preto, že som nekojila a v noci chodil robiť mlieko. Aj teraz k malému zvyčajne vstáva robiť ranné mliečko on ... už zo zvyku.

Do práce som išla pri prvom 2 mesiace po porode ... takže u nás je to v tomto dosť rovnoprávne. Pri druhej MD som sice nešla hned do práce, ale často som mala prácu na doma - prekladala aj do noci a mala som aj iné aktivity.
Keby nevstával, asi by som ho nepovažovala za "zlého" manžela a otca... ale sám hovorí, že to robí rád a že sa mu páčilo, ked ich mohol kúpať a dávať im papať...

My spíme spolu, oddelené spálne by mi nevyhovovali (ani jemu), sme na seba dosť naviazaní ... a ked je niekde na pracovnej ceste, nespím dobre, chýba mi :fl: :yes:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Jasmin »

corky píše:a prečo by vstávať nemal??? :shock: :shock: :shock: Či to nie je aj jeho dieťa? A čo žena-matka aj ked nejde do práce doma nič nerobí??? Len ich vôbec netreba šetriť... lebo potom si to vôbec nevážia, nevedia, čo je to vychovať dieťa ... áno, aj s tým nočným vstávaním 5x za noc

Ja nemam rada taketo "vydieracky" typu, "je to aj tvoje dieta, tak rob to a to...." :no: Moj muz si vazi, co robim a nemusel pritom 5x za noc vstavat k dietatu, aby to pochopil. Ale to je asi tym, ze ja si samu seba vazim a nepotrebujem uznanie od muza, ani mu nijak "otrepavat" o hlavu, ako sa doma tazko narobim. Respektujeme sa navzajom. Samozrejme, su dni, kedy som unavena, chora, mam "svoje" dni alebo sme jednoducho obaja doma....a vtedy on nema problem aj upratat, aj navarit, aj o dieta sa postarat. A robi to rad, nie preto, ze je to aj jeho dieta.
Jasmin
expert

Odoslaťod corky »

Jasmin píše:
corky píše:a prečo by vstávať nemal??? :shock: :shock: :shock: Či to nie je aj jeho dieťa? A čo žena-matka aj ked nejde do práce doma nič nerobí??? Len ich vôbec netreba šetriť... lebo potom si to vôbec nevážia, nevedia, čo je to vychovať dieťa ... áno, aj s tým nočným vstávaním 5x za noc

Ja nemam rada taketo "vydieracky" typu, "je to aj tvoje dieta, tak rob to a to...." :no: Moj muz si vazi, co robim a nemusel pritom 5x za noc vstavat k dietatu, aby to pochopil. Ale to je asi tym, ze ja si samu seba vazim a nepotrebujem uznanie od muza, ani mu nijak "otrepavat" o hlavu, ako sa doma tazko narobim. Respektujeme sa navzajom. Samozrejme, su dni, kedy som unavena, chora, mam "svoje" dni alebo sme jednoducho obaja doma....a vtedy on nema problem aj upratat, aj navarit, aj o dieta sa postarat. A robi to rad, nie preto, ze je to aj jeho dieta.

ved aj moj to robí sám od seba ... nikdy som našťastie nemusela používať vety typu "je to aj tvoje dieta, tak rob to a to...."

u nás to so spoločným spaním bolo tak, že sme počas nášho chodenia (5,5 roka) nespávali spolu, okrem nejakej dovolenky, čo bolo asi 2 týždne do roka a neskutočne sme sa na to tešili, že budeme zaspávať a zobúdzať sa spoločne. Ked sa narodili deti, ani ho nenapadlo niekam sa sťahovať, bolo pre nás prirodzené, že raz vstane jeden, raz druhý, niekdy aj obaja, podla situácie, frekvencie budenia sa detí a našej unavenosti. A kedže sme nikdy neplánovali oddelené spálne, ani by nemal kam odísť - jedine na gauč do obývačky a to ba sa asi moc nevyspal (bohvieaké pohodlné to tam nie je). V decérinej posteli mame matrac len do 80kg, čo moj manžel svojou váhou doooosť prekračuje.
Ked som videla, že sa potrebuje vyspať, a deti ponocovali, vzala som ich na chvílku do obývačky sa ukludniť.

Chápem napr. cez týžden, ak sa dieťa extremne často budí, že manžel odíde sa vyspať vedla... ale cez víkend nevidím dôvod, prečo by aj otecko nemohol vstávať.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Jasmin »

corky píše:Chápem napr. cez týžden, ak sa dieťa extremne často budí, že manžel odíde sa vyspať vedla... ale cez víkend nevidím dôvod, prečo by aj otecko nemohol vstávať.

tak s tymto suhlasim a takto som to aj myslela... :wink:
Jasmin
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.