Práve som zistila jeho neveru

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Práve som zistila jeho neveru

Odoslaťod hviezdicka24 »

Prácu naďalej nemám. Hľadám si niečo, čo by ma naozaj bavilo... Manžel ma ešte stále finančne podporuje.

Požiadala som manžela, aby podal o rozvod. Mám nového priateľa, nič veľmi vážne, ale zisťujem, že tie "druhé" vzťahy po prvom manželstve/prvej láske sú menej intenzívne a asi aj viac boľavé. Stále sa neviem zbaviť neistoty a podozrievania, ktoré je následkom zrady môjho ex a celkom slušne to ničí môj nový vzťah. Keď nemá nový partner čas, keď smskuje, keď robí čokoľvek mimo normy, hneď mám anténky nastražené... Ak mi viete poradiť, ako toto prekonať, budem rada...

S novým priateľom som úprimná, takže samozrejme vie o mojej neplodnosti, aj keď to bol veľmi boľavý rozhovor. Povedala som mu to hneď na začiatku vzťahu, aby mal šancu vycúvať skôr než sa úplne namotá. Nevycúval a takmer sa s tým vyrovnal.

Môj ex/ešte-manžel sa dozvedel, že mám priateľa. No, "dozvedel" je silné slovo. Prišiel poza môj chrbát do môjho bytu a prehľadal mi skrine a šuflíky a tak zistil, že niekoho mám. Nasledovali hodiny výčitok, urážok na moju adresu. Dovolila som si vraj ako vydatá žena priveľa... Dokonca zvažoval uviesť môjho priateľa ako dôvod rozvodu. Absurdné...

Ex je naďalej so svojou priateľkou, ale nie je to tak ružové, ako čakal. V auguste môjho manžela strašne vzrušovalo, že mu povedala, že s ním chce žiť. Na vianoce však bude ex úplne sám, lebo "ona je rodinne založená a samozrejme bude s rodičmi". Čo som ešte o nej asi nepísala, je, že táto rodinne založená mladá dáma rozbila len tohto roku dve manželstvá. Ale zjavne sa momentálne hrá na slušné dievčatko, ktoré bez zásnubného prstienka k cudziemu mužovi bývať nepôjde... S trochou škodoradosti svojmu ex toto rodinne založené dievčatko prajem...

Môj ex sa predo mnou netají tým, že by chcel žiť so mnou a s ňou zároveň... Ja sa tajím tým, že mám pocit, že mu už fakt nedochádza realita.

Smútok sa znovu objavuje... Zvlášť keď mi dáva za vinu koniec nášho manželstva, vyčíta veci, ktoré som neurobila /vysvetľujem si to tak, že sa jej sťažoval akú má hroznú manželku a postupne tým svojím lžiam uveril/... Snažím sa vsugerovávať si, že je jedno, čo si o mne myslí... že ja predsa viem, aká bola realita... že viem, že ma podrazil v tom najhoršom momente... ale aj tak ma občas chytá nerozumná nostalgia za mojím pocitom chránenej manželky a napadá ma na margo rozvodu a mojej dnešnej situácie veta "takto to nemalo byť..."

Mladá dáma nevie, že je ex neplodný a netuší, že s ním spávala cez moje umelé oplodnenie... Je mi jej ľúto, lebo si viem predstaviť aký šok to pre ňu bude, až jedného dňa pochopí, akú dôležitú informáciu jej tajil.

Vianoce strávim s novým priateľom a jeho rodinou. Čiastočne preto, že chcem byť s ním a čiastočne preto, aby som sa vyhla depresiám mojej mamy, ktorá sa ešte nevyrovnala s tým, ako ju jej zať strašne sklamal. Toľko správa z kopky môjho manželstva... /táto posledná veta je vtip - tú istú vetu som použila na tomto fóre, keď som zvažovala rozvod kvôli svokrovcom/

Jo, ešte jedna veta: Neverím, že môže manželstvo vydržať, ak svokrovci vyvíjajú extrémny tlak... manželstvo to vždy nejak pokriví a časom sa rozpadne... toť moja skúsenosť.
hviezdicka24

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea »

Hviezdička - držím palce :wink: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod justina »

Povedala by som, že to tvoj muž je v peknom srabe...
Myslím, že to potrvá niekoľko rokov, kým budeš, čo sa týka vzťahov, zas "normálna", ale zrejme to už nikdy nebude ako predtým. Nie, že to nebude dobré alebo krásne - môže byť a bodaj by bolo! :) ale toto ťa zmenilo navždy, už si iná. Tie anténky sa časom okrešú.
Musí to byť náročné, začínať nový vzťah, keď s tým už človek nikdy nerátal (počas manželstva).
justina
expert

Odoslaťod LIBERTAS »

uf...teraz preži krásne a kľudné sviatky, a budúci rok začneš nový život, s novým chlapom, s novou prácou a bude dobre.uvidíš.
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Odoslaťod františka »

hviezdicka24 píše:Mladá dáma nevie, že je ex neplodný

trocha sarkasticky by sa dalo poznamenať, že tak jej treba... tipujem, že niektoré typy zlatokopiek sa snažia doživotne sa zaistiť tým, že s dobre zapezpečeným mužom splodia dieťa, a majú potom na cely život "vystaráno" ... táto sa trochen prerátala :huh: ... ale už ani slovo o nej, kašli na nu, od života nakoniec aj tak dostane presne to, čo si zaslúži...
... želám Ti, aby si vianoce prežila v pohode a v novom roku bola každým dalším dnom veselšia a spokojnejšia...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Odoslaťod hviezdicka24 »

Len pre informáciu pre tie, čo ste to tu sledovali: Vzťah manžela a jeho priateľky skončil. Detaily nepoznám a ani nepotrebujem vedieť. Túto informáciu som oplakala... Ich vzťah mi pripadá tak strašne nezmyselný a tak hrozne mi ublížil... Pre ich chvíľkovú rozkoš celý môj život vyletel do vzduchu...

Inak sa mám dobre. :yes:
hviezdicka24

Odoslaťod Mysenka »

hviezdicka24 píše:Len pre informáciu pre tie, čo ste to tu sledovali: Vzťah manžela a jeho priateľky skončil. Detaily nepoznám a ani nepotrebujem vedieť. Túto informáciu som oplakala... Ich vzťah mi pripadá tak strašne nezmyselný a tak hrozne mi ublížil... Pre ich chvíľkovú rozkoš celý môj život vyletel do vzduchu...

Inak sa mám dobre. :yes:

Hviezdicka, ber to z tej skodoradostno pozitivnej stranky - muz dostal riadny kopanec a tak mu treba. Z toho sa tes. Ich vztah mal mozno zmysel v tom, ze ukazal slabost tvojho muza v plnej nadhere. Ked ste sa snazili o dieta, vo chvilach tak narocnych a citlivych pre zenu Ta zradil ako slaboch. Radsej dal volny priebeh vztahu bez problemov s nejakou mladou pipinou. Ale, vratilo sa mu to pekne ako bumerang. A tak mu treba. A Ty si to vychutnaj. Za to co Ti porobil mas plne pravo na riadnu davku skodoradosti. :wink:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.