psychické týranie

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: psychické týranie

Odoslaťod LIBERTAS »

tak nech si ho zoberie tvoja mama :wink:
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea »

SISI2605 píše:Libertas- to je fakt, že ho mama má rada. Lebo on vie čo na ňu platí. Ona vidí len úžasné dovolenky, parfémy, lux. život.Moja mama ma vždy vychovávala v presvedčení, že kde nie sú peniaze, nie je ani láska. Každá láska pominie bez peňazí.

Teda, tvoja mama má otrasné názory p: p: p: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Zuz ana »

Sisi, take zle to nebude, ked si zvladla VS, no nie? Teraz byvas s mamou? Mozno by nebolo zle odist aj od nej a zacat zit inde, spoznat novych ludi a zistit, ze su aj ine modely spravania ako si spoznala sama. Ja som odisla byvat do podnajmu este pocas VS, penazi som mala pramalo, hrozne som otrocila... byvala som s babami na private a napriek tomu v akom som bola materialnom nedostatku, velmi rada na tie casy spominam. Bola som naozaj slobodna.. nemala som ani frajera, ani rodicov ktorym som sa zodpovedala, ani deti za ktore by som bola zodpovedna ja. Viem, ze uz nikdy sa tato doba nevrati. Nie je mi za nou smutno, som teraz stastne vydata a ovesana detmi... ale toto obdobie si velmi dobre pamatam. Jednak viem, ze keby daco- zvladnem sa o seba postarat a za dalsie zazila som si tu slobodu, spoznala som sama seba a svoju hodnotu, ktora vobec nezavisi od toho ci niekoho mam alebo nemam.

A ako ti pisali baby, nie vsetci chlapi su taky.. nie kazdy chlap sa chova k zene ako k nesvojpravnemu decku, ktore ani nevie co je pre neho dobre, tak vsetko treba robi za neho (trebars aj zapnut radiator, lebo ty blba by si asi bez neho zmrzla, no nie..). Su chlapi co sa spravaju k zene ako k partnerke, vazia si ju a lubia ju.

A ten psycholog vobec nie je zly napad. Za seba hovorim - najlepsie invsetovane peniaze v zivote!
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod GabikaB »

SISI2605 píše:Libertas- to je fakt, že ho mama má rada. Lebo on vie čo na ňu platí. Ona vidí len úžasné dovolenky, parfémy, lux. život.Moja mama ma vždy vychovávala v presvedčení, že kde nie sú peniaze, nie je ani láska. Každá láska pominie bez peňazí.

sisi toto nie je pravda.
fakt je ze ked nie su peniaze je viac stresu a napatia a v zavislosti od povah manzelov a partnerov a nejakeho ich nauceneho modelu spravania sa podla toho aj v takychto chvilach chovaju,
ale v podstate je jedno ci je napatie kvoli financiem, aleob pre choroby, alebo pre nieco ine. pokial to spolu partneri nevedia zvladnut tak nezvladnu ani choorbu v ridine, ani finacnie, ani nejaku prirpdnu pohromu.. no nic. kazda okolnost ktora sa vyskytne im bude nicit vztah a zivot a bude pre nich obrovskou prekazkou v spolocnom zivote.
Pokial si ludia ktori vedia spolu komunikovat a nie bliakat po sebe, a hlavne vedia spolu rieist veci a spolu bojovat za to aby sa mali lepsie, alebo presli zlym obdobim, tak prekonaju tazke obdobie v ktorejkolvek oblasti zivota a budu spolu stastni aj ked nebudu peniaze aj ked nieco pride. oni budu stastni. Ale to zavisi od ludi, nie od toho co ich postretne.

Okrem toho ked sledujem tych bohacov, alebo "bohacky", tak ja nemam pocit ze su stastni, jasne maju v mnohom lahsi zivot, ale to neznamena ze su stastni (jasne cest vynimkam, a ja im prajem aby boli a nasli stastie).
GabikaB
expert

Mood: Happy
Obrázky: 0

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.