psychické týranie

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: psychické týranie

Odoslaťod Kalea »

Maira píše:Sisi, tvoja mama zila so psychopatom, ona sa potrebuje utvrdit v tom, ze to je normalne. Ale nie je. Ani mu nic nehovor, len sa odstahuj inde, najdi si pracu inde a skus si najst lepsieho muza, ako tvoja mama. Takto len kopirujes jej chyby. Na tvojom mieste by som zasla aj za psychologom, aby ti pomohol dostat sa zo zabehanych vzorcov z minulosti, aby si o pol roka nenatrafila zase na psychopata. Je mi luto, ze to takto musim povedat, ale zastavam nazor, ze rodicia su nam stale prikladom - bud ako zit, ako sa od nich inspirovat alebo ako nezit, ako zili oni, ako neopakovat ich chyby. To je to hlavne, co si od rodicov mame v dospelosti zobrat. Drzim palce.

Ach, Sisi, po tom, čo si teraz napísala, musím súhlasiť s tým, čo píše Maira. Žila si v rodine tyrana, nie, nie sú všetci chlapi takí :no: :no: , to mi môžeš veriť. Nespadni do toho istého klepca ako tvoja mama, nedovoľ, aby sa zopakoval ten nešťastný vzorec správania tvojich rodičov :no: :no: , mama ti dobre radí v tom, aby si do tej Bratislavy išla :yes: :yes: . Ver si, veď si mladá, krásna, vzdelaná :yes: :yes:, všetko krásne máš pred sebou :)b :)b :4: :4: :4: . Ale nie po boku takého chlapa :no: :no: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea »

SISI2605 píše:Baby ale čo ak je to vo mne? Prečo vidím manipuláciu už aj tam kde si ju ostatný nevšimnú. Sadneme si do reštiky a on sa postaví na 5 sekúnd a stojí pri mojej mame so širokým úsmevom , aby si presadla na inú stoličku, lebo tam sa jej bude sedieť lepšie. Ona si nič nevšimla. Prečo mňa hneď napadne že zase niekoho manžuje a do niečoho tlačí. Keď sme sa o tom rozprávali tak sa osopil, že len chce aby sa nám sedelo lepšie. Zapnem radiátor? Moja odpoveď: NIE a on láskyplne príde, že ho zapol aby nebola zima. Keď sa ho spýtam, že prečo ho zapol keď som povedala nie tak sa na mňa osopí, že veď predsa viem že má problémy s chrbtom. Baby nemôže to byť tým, že ja už som celá pomýlená z toho môjho otca a všetko si to len nahováram. Ako je možné že on vidí všetky situácie inak???

Takto, Sisi, z môjho pohľadu: neviem ti presne odpovedať na otázku prečo vidíš manipuláciu už aj tam, kde si ju ostatní nevšimnú. Ja si v tvojich príspevkoch od začiatku všímam, že vy dvaja vidíte všetko inak a on musí mať nakoniec vždy pravdu (čo nie je v poriadku :no: :no: :no: ). Vy sa jednoducho k sebe nehodíte už len preto, lebo na všetko máte iný názor a všetko vidíte inak. Ako by ste teda chceli spolu žiť? Ja si myslím, že on tebou a okolím naozaj manipuluje. A prečo to ostatní nevidia? Možno preto, že ho tak dobre nepoznajú ako ty a ak s ním majú len jeden-dva také zážitky (ako napr. tvoja mama), tak jeho čudné správanie jednoducho prehliadnu. Ale ty vidíš a vieš, že sa čudne a ešte čudnejšie správa takmer stále.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod marlene »

SISI2605 píše:Baby ale čo ak je to vo mne? Prečo vidím manipuláciu už aj tam kde si ju ostatný nevšimnú. Sadneme si do reštiky a on sa postaví na 5 sekúnd a stojí pri mojej mame so širokým úsmevom , aby si presadla na inú stoličku, lebo tam sa jej bude sedieť lepšie. Ona si nič nevšimla. Prečo mňa hneď napadne že zase niekoho manžuje a do niečoho tlačí. Keď sme sa o tom rozprávali tak sa osopil, že len chce aby sa nám sedelo lepšie. Zapnem radiátor? Moja odpoveď: NIE a on láskyplne príde, že ho zapol aby nebola zima. Keď sa ho spýtam, že prečo ho zapol keď som povedala nie tak sa na mňa osopí, že veď predsa viem že má problémy s chrbtom. Baby nemôže to byť tým, že ja už som celá pomýlená z toho môjho otca a všetko si to len nahováram. Ako je možné že on vidí všetky situácie inak???

pretoze chce mat vsetko pod kontrolou a chce rozhodovat za teba! odid a urob to tak aby nemal ani potuchy kde si!
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Kalea »

SISI2605 píše:Do BA asi nepôjdem, chcela som tam ísť len kvôli nemu. Nájdem si tu (ZH,ZV,BB) prácu a budem si tu žiť svoj malý život (medzi nádhernými zelenými horami) a čas ukáže.....

Tak do BA kvôli nemu teda rozhodne nechoď :no: :no: . A čo tak ísť niekam do zahraničia? Určite však bez neho. Najmä nech si šťastná :yes: :yes: .
Kalea

expert

Odoslaťod LIBERTAS »

SISI2605 píše: Do BA asi nepôjdem, chcela som tam ísť len kvôli nemu. Nájdem si tu (ZH,ZV,BB) prácu a budem si tu žiť svoj malý život (medzi nádhernými zelenými horami) a čas ukáže.....

aha, ty si ani do BA nechcela ísť, to len on je tam a mama chcela aby si si tam našla prácu, že?

mám dojem, že tvoja mama ho má radšej ako ty, ešte si aj presadne, keď jej navrhne miesto, kde jej bude, podľa neho lepšie....
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Odoslaťod LIBERTAS »

SISI2605 píše:ale minulý týždeň sa u mňa nečakane objavil a dostala som z toho šoku takú tachykardiu, že ešte dnes cítim ako keby som mala svalovicu na srdci. Neustále mi píše, sľubuje: pôjdeme do poradne, začne brať lieky na nervy, odsťahujem sa do iného bytu,....všetko čo poviem (ale číslo jeho ex mi aj tak nedá)

ty si sa ho zľakla?myslíš, že je to normálne ak sa nečakane objaví tvoj partner a organizmus ti takto zareaguje? :no:

oh ano, sľuby, sľuby, sľuby...to títo týpkovia vedia, nasľubovať hory, doly...aj lieky na nervy.

kašli na jeho ex, však nepotrebuješ mať potvrdenie, od inej ženy, že nie je vhodný na partnerský život, keď to cítiš sama.
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.