psychické týranie

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: psychické týranie

Odoslaťod nea »

Kati,
preco mas "niekedy pocit, ze nie si normalna?" Tyka sa to psychicke tyranie teba?
Apropo, spada tam vsetko z toho, co si vymenovala :(
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod nea »

Kati, zena pre pokoj v rodine nic nemusi, ked ma pocit, ze uz ona nie je normalna :evil:
Jasne ze v kazdom vztahu s avyskytnu krizy, aj hadky...ale ty mas asi pocit úzrejme aj opravnene/ ze to, co zazivas, uz presahuje bezny ramec...ved napis konkretny priklad...
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Re: psychické týranieRe: psychické týranie

Odoslaťod mura »

Kati,aj ja mam niekedy podobny pocit v manzelstve,ze som pod akoby tlakom,ze musim robit to,co sa ocakava a najhorsie,ze mam uz od zaciatku vztahu submisivnu poziciu a staci,ze pri nejakom probleme vyjadrim raznejsie svoj nazor a stojim si za tym, v ociach mojho muza je to zle a velmi sa hneva....Ale snazim sa riesit seba a svoje spravanie. Dolezite je,aby partner jasne vedel, co v danej situaciach citis, co prezivas, treba mu to povedat, potom sa pokusit pochopit jeho a navrhnut nejake riesenie, ako by sa dana vec mohla zlepsit. Ja sa o to snazim, ale ide mi to velmi velmi tazko a pomaly, tie stare vzorce mojho aj jeho spravania su take pevne:-(((
Kdesi som citala,ze partner ta tyra, len pokial sa das. Ja mam ale pocit,ze ak uz raz prekrocil moje hranice,je to tazke znovu ziskat spat jeho respekt. A hlavne, ak je nastrbena moja sebaucta.
No kazdopadne s tym nieco rob, to si vravim aj ja,lebo zivot uteka a ako ho prezijeme zalezi vo velkej miere od nas. Drzim palce!!
Kati,kedy si sa nad tym zacala takto zamyslat,ze ps. tyranie? Ci uz to bolo dlhsie,len sa to nejak stupnuje?
mura

Odoslaťod slniecko »

Ano, toto bez debaty JE psychycke tyranie. Ako z ucebnice.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Re: psychické týranieRe: psychické týranie

Odoslaťod Martina z MT »

Kati píše:...moja sebadovera na bode mrazu, ... vzdy som sa zlakla a sklopila usi.

Ach jaj. Ja som zrejme dost ina povaha ako Ty, ale dam Ti jednu radu:
Bud sebavedoma a nehanbi sa / nemaj zly pocit z toho, ze spravis nieco normalne - vytycuj si neustale svoj priestor a svoje prava - bud ho to totalne polozi a nebude to schopny stravit (mozno bude az agresivny) - vtedy utekaj od neho prec, a mozno mu to docvakne a zvykne si, ze ma pri sebe partnera a nie nesvojpravnu bytost, ktora je mu podriadena a odkazana na jeho volu a peniaze.
Apropo: nech sa len rozvedie - ako matka 2 maloletych deti dostanes vyzivne a ak si na MD, tak este aj na Teba bude platit a kludne si das kavicku "na jeho ucet" :twisted:
Hlavu hore dievca! Nepripadas mi ako nejaka mrcha, co by si zasluzila taketo nedostojne zaobchadzanie a zamerne psychicke ublizovanie.
Nemozes mu rozkazat, aby Ta miloval, ale mozes mu jasne ukazat, ze aj Ty mas svoju volu a svoje prava.
Partnera si v zivote hladame preto, aby nam bolo lahsie, nie aby sme mali viacej starosti a roboty!!! Na partnerskom vytahu treba sice priebezne pracovat a investovat do neho, ale v konecnom dosledku dostavama z neho vela a ulahcuje zivot.
Drzim palce!!!
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Odoslaťod Effka »

Asi toto nechces pocut ale ano sprava sa k tebe tak ako mu dovolis. Keby mne urobil co tebe tak mu taku vlepim nech sa chlapec spamata ... a predpokladam ze by ma viac nevidel. Zeby som pozerala do zeme ked vidim znameho? to kde sme v Afganistane? Juj az mi dvihlo tlak, co zeny so sebou nechavaju robit . Takyto chudaci sa odbavuju na osobach co si to nechaju. ked sa im niekto postavi a naziape na nich sklopia usi oni. Balit tasky a utekat od neho skor nez ti aj vlepi.
Effka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.