ako dalej?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ako dalej?

Odoslaťod dariia »

Ahojte.
Ako zacat som tu prvy krat ale uz sa naozaj musim vykecat.

Takze s partnerom mame problem a to je ten ze ho uz nelubim ale vobec. Sme spolu 10 rokov. On mna ano.
Ja odist nemozem lebo sa v momente zosype uz som to skusila na 2 mesiace mne bolo super so synom 5rokov, ale on sa uplne zosypal schudol 10 kil a nebol schopny pracovat ani sa stretavat so synom a normalne s nim byt. Stale chcel byt iba som nou a riesit co dalej nezaujimalo ako sa ma maly, alebo ako sa mu dari v skolke, len stale na mna utocil preco....ved on mna miluje a to staci .

Nakonec ma ukecal ze to skusime znovu aj ked ho nemilujem...Preslo pol roka a je to este horsie
teraz je na mne zavysli co raz viac 10x denne mi vyvolava, uz ani do skolky pre syna nemozem chodit sama. Musela som sa nasilu usmievat a tvarit aka som stastna ak nie tak prestane jest, nepracuje, na syna vrieska a je na neho hnusny, place, a vyhraza sa samovrazdou no nakoniec prosi o to aby som ho lubila.....na to sa neda pozerat. Predsa len mi na nom zalezi zatial, ale co ked sa mi tak zhnusi ze mi fakt bude jedno ked skonci ako troska.
Ja si velmi dobre uvedomujem ze mu toto nazivanie velmi ublizuje, ale to mam naozaj odist a nechat ho na uplnom dne...ved je to otec mojho syna to nemozem urobit. Preco sa nevie normalne rozist ako vsetci ostatny a dohodnut sa musi mi stale robit sceny a plakat a a neprijat to ze chcem byt bez neho. Uz som nanho hnusna nebavim sa snim komunikujeme iba na urovni nevyhnutnej komunikacie v ramci rodiny a aj tak ma nechce nechat ist. Ja si uvedomujem ze je to tazke ale ked raz je to tak tak predsa necham toho druheho odist co to nechape....alebo to ja nechapem. Ja uz neviem.
dariia

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ako dalej?

Odoslaťod corky »

dariia píše:
Nakonec ma ukecal ze to skusime znovu aj ked ho nemilujem...Preslo pol roka a je to este horsie .
a čo si čakala? Ten chlap je psychicky chorý, mal by sa liečiť, vôbec si neuvedomuje, že to nie je láska, ale závislosť. Preto sa nemožete normálne rozísť ako každý iný. Tým, že neje ťa chce asi vydierať ... ale ver mi, takto skončíš ako troska ty.

Dieťa rád nemá, ty zbytočne trpíš .... utekáááj, kym je čas. A zmeň si telefónen číslo.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod monika19 »

btw,vyhrazanie sa samovrazdou je forma psychickeho tyrania,uprimne dievca,utekaj,lepsie to nebude...
skor nez zacne vydierat aj dieta....
a ze nemozes odist.,lebo hpo musis zachranit,lebo je to otec tvojho syna? prepac,ale ty si v prvo rade matka,ktora musi zachranit dieta,ak by uz o teba neslo...a to ako trpi,to je len take teatralne skaknie do plytkej vodyneboj sa ty nic on sa ma prilis rad,ty jeho neries,ty ries seba a syna
caka ta tazky asi rok,kedy on skusi vseliake vyhrazky,ale potom bude uz len dobre.drzim palce :4:
monika19
expert

Odoslaťod meggie »

monika19 píše:btw,vyhrazanie sa samovrazdou je forma psychickeho tyrania,uprimne dievca,utekaj,lepsie to nebude...
skor nez zacne vydierat aj dieta....
a ze nemozes odist.,lebo hpo musis zachranit,lebo je to otec tvojho syna? prepac,ale ty si v prvo rade matka,ktora musi zachranit dieta,ak by uz o teba neslo...a to ako trpi,to je len take teatralne skaknie do plytkej vodyneboj sa ty nic on sa ma prilis rad,ty jeho neries,ty ries seba a syna
caka ta tazky asi rok,kedy on skusi vseliake vyhrazky,ale potom bude uz len dobre.drzim palce :4:

s týmto úplne súhlasím, mám za sebou jeden rozchod, veľmi ťažký, kde bolo vydieranie samovraždou, volal mi, že už stojí na moste, hádzal do schránky listy, že končí zo životom... toho muža som navyše veľmi ľúbila, ale bol psychický vydierač a bála som sa, čo bude so synom

druhý ťažký a dlhotrvajúci rozchod bol plný plaču, skúšok, či to bude fungovať, rozchodov a návratov. psychicky bol na tom zle, sem tam si sám niekde vypil, ale jeho práve držali deti, aj keď cítili a aj mi hovorili, že tato bol smutný.

ak je chlap, postaví sa voči tomu a mal by brať ohľad na dieťa. v opačnom prípade sa nemusíš báť, žeby syn stratil dokonalého otca (podľa tvojo písania som nepostrehla, žeby v tomto zohrával úlohu aj syn)

no každý je iný, myslíš, žeby bol toho schopný, ublížiť sám sebe? je pravda, že to netreba podceňovať, poznám aj také prípady, ale to bola psychycká labilita v celej rodine viacmenej. asi blbá rada, porozprávať sa o tom s jeho rodinou, že?
meggie

koniec niečoho je začiatkom iného...ale čoho?

expert

Mood: Tired

Odoslaťod linaa »

waw ja neveriiiiiiiiiiiim :eeek: vy ste na zaklade jedneho prispevku kvazinestastnej zeny dokazali diagnostikovat typka ako jednoznacne psychicky naruseneho!!!!! ak by to bolo naopak, dotycnu by opustal muz a ona by sa s tym snazila viac menej neuspesne vyrovnat prip.zvratit ten stav, aby bolo vsetko ako predtym, to by tu bolo tisic prispevkov o tom, aky je to cenzúrované, ako uz zabudol na manzelsky slub v dobrom aj zlom a ze manzelstvo nie je holubnik uzijem si idem dalej hladat lasku a kaslat na deti........ziadny rozchod nie je lahky, niekto to znasa lahsie, niekto viac bolestivo, niekto sa uchyluje k "psychopatickym" reakciam......nikdy som sa nerozchadzala s priatelmi ohladuplne, bolo to vzdy razne a jednoznacne a bez zbytocnych reci a vysvetlovani..ale s manzelom som sa nerozchadzala, neviem si to preto ani predstavit ako by to bolo najlepsie.......jednoznacne by som navrhla manzelsku poradnu, manzelsky poradca po case zhodnoti vztah a vyhliadky tej dvojice, ci by mali spolu ostat a snazit sa dat to dokopy alebo je lepsie sa rozist a netrapit sa. ked tam je ta tretia osoba, mozno sa jej odporucania nestretnu hned s pochopenim oboch, ale urcite sa dostanu pod kozu a casom nad tym dotycni zacnu triezvejsie uvazovat a veci sa pohnu lahsie tym spravnym smerom. urcite by som ale nezlahcovala bolest toho opustaneho a je jedno, ci je to muz alebo zena, urcite to nie je lahke. ako dlho trvalo, kym ste zacali byvat s partnerom, kym ste sa zasnubili, kym ste sa vzali, kym ste mali dieta..urcite to nebolo zo dna na den. ked sa rozchadzame, cakame zazrak z noci na den, ze nas partner to pochopi a "postavi sa k tomu ako chlap" a bude to hned lahko bezbolestne akceptovat a chovat sa tak, ako nam to zrovna vyhovuje :ashamed:
linaa
pokročilý

Odoslaťod corky »

linaa, pokial je pravda, čo píše tak po prvé, tu už nejde o rozchod "zo dňa na deň", ale o dlhodobý problém, už sa raz rozišli, dali sa dokopy, nefunguje to a napriek tomu to odmieta akceptovať. A po druhé, ak sa vyhráža samovraždou, vyvoláva jej 10x za deň, obmedzuje jej slobodu pohybu (nesmie ísť pre syna do školy sama) je to psychoteror, ktorý by som netrpela.
Máš pravdu v tom, že príspevok je len jeden a jednostranný.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kalea »

Pravda je skoro vždy niekde uprostred.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.