Ako by ste to riesili?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako by ste to riesili?

Odoslaťod slniecko »

Aprilka a nebolo by lepsie mu v kazdej situacii takejto proste vymenovat, co sa od neho ocakava aby spravil? /nieco ako...mala e chora, musim do prace. Treba aby si pri nej zostal, precitaj jej rozpravku, daj jej veceru, bud s nou bud v jednej miestnosti, nech sa hra, mozes pri tom nieco aj ty robit, ale bud pri nej a bud na nu mily.)
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod bina »

Nuz moj manzel by sa zachoval asi rovnako, keby som mu povedala co bolo a kde su deti, ze je o ne postarane( u susedy) on by to neriesil, on by si tiez robil svoj program, jemu by tiez nedoslo, ze zobrat chore dieta a venovat sa mu. On by to zobral ved som sa postarala a je to vyriesene a pustil by to z hlavy. Inak ja poznam viac takych muzov, detom pustia x box, alebo televiziu a program je hotovy. Ja ho tiez musim vyhnat s detmi von, sam by nesiel. Korculovat, lyzovat, plavat, bicyklovat som ich ucila ja. Ja by som mu to na rovinu povedala, vzdy konkretne, to cho chces, napr. zober deti korculovat atd, na mojmo muza zabera pripomenutie, ze syn sa napr. tesil ako budu spolu skladat lego, to ked apelujem na to ze deti sa tesia a ze im pokazi radost, tak to zabera.
Popravde, ked sa zamyslim, ani nepoznam takeho akcneho otecka, co by sa venoval detom a iniciativne pre ne vymyslal program. Urcite su aj taki len ja vo svojom priamom okoli takeho nepoznam. A aj na tie prechadzky ho musim donutit ist, inak je stastny, ked ideme sami a on ostane doma sam.
bina
pokročilý

Odoslaťod RomanaX »

bina píše:A aj na tie prechadzky ho musim donutit ist, inak je stastny, ked ideme sami a on ostane doma sam.

Akoby som o mojom citala....
RomanaX

expert

Odoslaťod linaa »

:D ja som takaaaa zvedava co za zahadny sport robi tvoj sport a preco ho nemozes menovat:)) daaj co to jeeee...bo umriem od zvedavosti:)!

myslim ze pravdepodobne preto sa ozenil s tebou lebo vedel ze budes skvela mamina a vo vsetkom co sa tyka deti ho zastupis:))
mozno si bola od porodu samostatna a manzel mal zadelenych malo uloh okolo deti a mozno ani nebolo preco mu nieco zadelovat kedze si vsetko zvladala.
mladsie dieta mozno nema zaujem vykonavat nezaujimave pohyby tykajuce sa sportu tvojho muza lebo citi strasne napatie len co sa dany sport u vas spomenie. ved uz ja sa bojim spytat na to co to je aby nebol problem. asi je problem ze tomu sportu venuje tolko casu/ podla teba/..

takze na tvojom mieste by som bola rada ze sa manzel venuje sportu a ty mozes spokojne ziarlit na sport ze mu zabera mnozstvo casu stale lepsia alternativa ako ziarlit na milenku/novu partnerku/novu rodinu.

a to co si schopna zastupit ty tak to v klidku zastup, na ostatne veci si budu musiet vase deti pockat kym budu vacsie a dokazu ich pokryt same. tvojho muza neprerobis a zbytocne budes lamat nieco cez koleno.

asi naozaj su veci s ktorymi sa neda nic spravit a treba sa s nimi zmierit.

jednou vetou: kasli na to netlac na pilu a tes sa ze je mily zlaty upratujuci milujuci...mam pocit ze je to takmer vyhynuty druh:))))))))
linaa
pokročilý

Odoslaťod františka »

linaa píše:asi naozaj su veci s ktorymi sa neda nic spravit a treba sa s nimi zmierit.

jednou vetou: kasli na to netlac na pilu a tes sa ze je mily zlaty upratujuci milujuci...mam pocit ze je to takmer vyhynuty druh:))))))))

ako znamy flegmatik sa s tymto uplne stotožnujem...takže na otazku v nadpise pišem že by som to asi neriešila... bola rada z toho že ma ma rad a že doma upratuje, že nepije, že nema napriklad problemy s peniazmi ...každy človek ma svoje limity za ktore je zvonku neprerobiteľný, myslím si, že to tebe ani deťom nerobí naschvál, jednoducho na to "nemá bunky", tak ako niekto iný nemá bunky na matematiku a pod ... nevravim že zmena nie je možná, ale to by asi musel chcieť aj on sa zmeniť...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Odoslaťod corky »

slniecko píše:Aprilka a nebolo by lepsie mu v kazdej situacii takejto proste vymenovat, co sa od neho ocakava aby spravil? /nieco ako...mala e chora, musim do prace. Treba aby si pri nej zostal, precitaj jej rozpravku, daj jej veceru, bud s nou bud v jednej miestnosti, nech sa hra, mozes pri tom nieco aj ty robit, ale bud pri nej a bud na nu mily.)

tak, tak ... nemožno očakávať od chlapa, že z nepriamych náznakov vytuší, čo sa od nech chce
treba formulovať krátko, priamo a výstižne :mrgreen:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

linaa píše::D ja som takaaaa zvedava co za zahadny sport robi tvoj sport a preco ho nemozes menovat:)) daaj co to jeeee...bo umriem od zvedavosti:)
ja tipujem šach
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kalea »

corky píše:
linaa píše::D ja som takaaaa zvedava co za zahadny sport robi tvoj sport a preco ho nemozes menovat:)) daaj co to jeeee...bo umriem od zvedavosti:)
ja tipujem šach

:wink:
Asi sa to už nedozvieme.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Kalea »

corky píše:
slniecko píše:Aprilka a nebolo by lepsie mu v kazdej situacii takejto proste vymenovat, co sa od neho ocakava aby spravil? /nieco ako...mala e chora, musim do prace. Treba aby si pri nej zostal, precitaj jej rozpravku, daj jej veceru, bud s nou bud v jednej miestnosti, nech sa hra, mozes pri tom nieco aj ty robit, ale bud pri nej a bud na nu mily.)

tak, tak ... nemožno očakávať od chlapa, že z nepriamych náznakov vytuší, čo sa od nech chce
treba formulovať krátko, priamo a výstižne :mrgreen:

Tá inštruktáž od Slniečka je podľa mňa príliš dlhá. Treba ešte skrátiť :)) .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.