Ako by ste to riesili?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako by ste to riesili?

Odoslaťod corky »

pozri, asi každu manželku jej manžel niečím vytáča ... pokial to ale v zásade funguje dobre, treba isté veci rešpektovať a brať ako jeho súčasť
V tom vašom prípade je možno škoda, že sa viac nevenuje deťom, raz sa mu to može nepekne vrátiť. O tomto by ste sa asi porozprávať mali, že odkladať dieťa k počítačovej hre sa dá občas, ale nemal by to byť jediný spôsob "trávenie času s oteckom".
Možno mu to treba len na rovinu povedať, čo sa ti npáči a či by mohol napr. obmedziť svoje záujmy na napr. 2 hodiny 2-3x do týždna. Ale na čele to napísané nemáš, ak si to nevšimol doteraz, ani si to nevšimne ...
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea »

Aprilka - manžel robil ten šport už aj keď ste sa spoznali, keď ste sa vzali, a keď ste ešte nemali deti? A naozaj tomu športu nemôže venovať menej času? Lebo podľa mňa je 3 x 4 hodiny týždenne teda naozaj riadne veľa. Nestačilo by mu venovať športu 2 x 4 hodiny a tie zvyšné 4 hodiny venovať deťom? To je len taká moja ilúzia, možno v praxi neuskutočniteľná, neviem.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Effka »

Ak ty nemozes a jemu sa nechce tak deti prihlas na kruzky a z neho urob sofera.
Moj muz sa zasa malej venuje, sporty, uci ju plavat, lyzovat, korcule ( aj ked je to boj, proste mame doma knedlika :jaj: ) ale doma kym na neho 6x jasne a strucne a zvysenym hlasom neprehovorim :D nereaguje na domace prace, ako som vcera videla v jednom filme "ze ma geneticky vrodenu vlastnost vyratat si toaletak tak aby mne zostal posledny ustrizok" :D
treba vyuzit to coho je schopny. je ochotny pratat nech prace, ja radsej tiez budem upratovat ako varit, ale zas amuz navari ked nechce byt hladny .
3*4hod je privela, moj chodi cvicit 3x tyz po 2hod a to mi uz dviha dekel od zlosti a idem to riesit tak ze idem chodit cvicit aj ja ( som 3m po porode) aspin 2x ked sa podari nech vyzeram k svetu a sa spamatam
a ze sa nevenuje detom, hmm ja tiez nie som na "hranie sa", to uz skor moj muz, ja to robim s donutenia aj ked sa samozrejme tvarim ze jej jak super ze hrame pexeso, ale zasa ma nebavi davat stale pozor aby dcera vyhravala :lol: , ked nevyhra reve cely vecer , no hraj s takym dietatom daco.
Najdi si hobby deti o takych 4-5r ich otec nebude zaujimat ( puberta, trapny rodicia), ty s nimi budes mat vztah a on bude manzel ich mamy, tak sa proste veci maju. ked sa nezmenil za 10r iny uz nebude.
Effka
expert

Odoslaťod Rut »

Aprilka, zazila som nieco podobne, aj ked moj muz sa detom venuje rad a vie to, ale velmi casto proste inak vyhodnoti priority a cely vikend travi pracami okolo domu a deti a mna absolutne ignoruje. Mozu si pri nom sklbat vlasy a ist vyskriabat oci, on nic nevidi, nepocuje... Tvari sa, ze nam robi milost, ze vobec pride k spolocnemu obedu. Moje prosby o vylet, bicyklovanie s detmi a pod. su ako hrach na stenu. Byvala som kvoli tomu nastvana, mavali sme velmi dusne vikendy az kym som nezmenila svoj postoj k tomu. Prestala som od neho cokolvek ocakavat a zariadila som sa inak - na opekacku sa dohodnem s kamaratkami - ideme tri baby a 10 deti - skvela zabava, na turistiku ideme s mojou sestrou a jej priatelom. Na zaciatku vikendu sa ho opytam, co ma v plane - ak mi vymenuje kutilske prace nad 20 hod., zbalim vsetky styri deti a idem k mojmu otcovi na navstevu. Alebo k nam zavolam brata s detmi. Brat sa venuje detom, ja im robim servis a moj muz majstruje. Nehovorim, ze mi to nie je luto, ze viac stojim o ten cas straveny s nim, ale odkedy som sa s tym zmierila, tak su tie vikendy krajsie. A aj mojho muza zacalo akosi skriet, ze ho k zabave nepotrebujeme, tak sa obcas "utrhne". Podobne ako ty nemozes ucit deti sportom, aj ja mam oblast, v kt. sa neviem detom venovat a moj muz nema cas. Vyriesila som to tak, ze za protisluzbu sa detom v tejto oblasti venuje kamoska.

Podla mna potrebujes vyriesit dve veci: seba, svoje ocakavania a nastavit to tak, aby si bola ty v pohode. Ak on ma casovo narocneho konicka, vyzaduj od neho reciprocitu - aby ti zabezpecil moznost sa venovat sa niecomu v pohode a bez deti v porovnatelnej miere. Neries, co sa za ten cas robi s deti, ak krv netecie.

Druha vec su deti. Podla mna deti nutne k zdrave vyvoju nepotrebuju, aby ich otec hral s nimi clovece a futbal. Ale co nutne potrebuju, je citit , ze ich otcovi na nich zalezi a ze ich ma rad. Skus tieto dve veci nespajat, zvlast nie pred detmi. Skor zdorazni, co vsetko pre rodinu robi, tak ako si to napisla tu. Povedz deckam, ze na tento skvely vylet ste mohli ist preto, lebo tatino zarobil peniaze a upratal dom. Existuje nejaka cinnost, akakolvek, pri kt. je ochotny travit cas s detmi? Ten napad s vozenim deti na kruzky je podla mna vyborny.

Uvedomila som si kolko zleho do nasich vztahov prinasaju ocakavania, kt. nastavujeme podla toho ako vidime zit druhych. Vidim, ze jeden sused sa vela venuje detom, iny vela zaraba, dalsi neskutocne obletuje svoju zenu a dava je pocit, ze je hviezdou vesmiru, iny zabezpeci kmplet servis pre domacnost a zahradu... A ja to obcas ocakavam vsetko naraz od mojho jedineho manzela. Ocakavaniu su na p:
Rut
začiatočník

Odoslaťod slniecko »

Rut píše:Aprilka, zazila som nieco podobne, aj ked moj muz sa detom venuje rad a vie to, ale velmi casto proste inak vyhodnoti priority a cely vikend travi pracami okolo domu a deti a mna absolutne ignoruje. Mozu si pri nom sklbat vlasy a ist vyskriabat oci, on nic nevidi, nepocuje... Tvari sa, ze nam robi milost, ze vobec pride k spolocnemu obedu. Moje prosby o vylet, bicyklovanie s detmi a pod. su ako hrach na stenu. Byvala som kvoli tomu nastvana, mavali sme velmi dusne vikendy az kym som nezmenila svoj postoj k tomu. Prestala som od neho cokolvek ocakavat a zariadila som sa inak - na opekacku sa dohodnem s kamaratkami - ideme tri baby a 10 deti - skvela zabava, na turistiku ideme s mojou sestrou a jej priatelom. Na zaciatku vikendu sa ho opytam, co ma v plane - ak mi vymenuje kutilske prace nad 20 hod., zbalim vsetky styri deti a idem k mojmu otcovi na navstevu. Alebo k nam zavolam brata s detmi. Brat sa venuje detom, ja im robim servis a moj muz majstruje. Nehovorim, ze mi to nie je luto, ze viac stojim o ten cas straveny s nim, ale odkedy som sa s tym zmierila, tak su tie vikendy krajsie. A aj mojho muza zacalo akosi skriet, ze ho k zabave nepotrebujeme, tak sa obcas "utrhne". Podobne ako ty nemozes ucit deti sportom, aj ja mam oblast, v kt. sa neviem detom venovat a moj muz nema cas. Vyriesila som to tak, ze za protisluzbu sa detom v tejto oblasti venuje kamoska.

Podla mna potrebujes vyriesit dve veci: seba, svoje ocakavania a nastavit to tak, aby si bola ty v pohode. Ak on ma casovo narocneho konicka, vyzaduj od neho reciprocitu - aby ti zabezpecil moznost sa venovat sa niecomu v pohode a bez deti v porovnatelnej miere. Neries, co sa za ten cas robi s deti, ak krv netecie.

Druha vec su deti. Podla mna deti nutne k zdrave vyvoju nepotrebuju, aby ich otec hral s nimi clovece a futbal. Ale co nutne potrebuju, je citit , ze ich otcovi na nich zalezi a ze ich ma rad. Skus tieto dve veci nespajat, zvlast nie pred detmi. Skor zdorazni, co vsetko pre rodinu robi, tak ako si to napisla tu. Povedz deckam, ze na tento skvely vylet ste mohli ist preto, lebo tatino zarobil peniaze a upratal dom. Existuje nejaka cinnost, akakolvek, pri kt. je ochotny travit cas s detmi? Ten napad s vozenim deti na kruzky je podla mna vyborny.

Uvedomila som si kolko zleho do nasich vztahov prinasaju ocakavania, kt. nastavujeme podla toho ako vidime zit druhych. Vidim, ze jeden sused sa vela venuje detom, iny vela zaraba, dalsi neskutocne obletuje svoju zenu a dava je pocit, ze je hviezdou vesmiru, iny zabezpeci kmplet servis pre domacnost a zahradu... A ja to obcas ocakavam vsetko naraz od mojho jedineho manzela. Ocakavaniu su na p:

perfektne...Rut, ty by si mala pisat castejsie...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.