kolko volnosti ?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: kolko volnosti ?

Odoslaťod mamina » So 07.Apr. 2012 14:54

Ja tiež súhlasím. Jedna vec sú vlastné koníčky a nejaké kávičky, pivko s kamarátmi a druhá vec sú dovolenky a chuť tráviť viac času mimo rodiny ako s nou. Dnes je taká doba, že ľudia trávia veľa času v robote a je pre nich práve vzácnosť byť spolu, takže si 2x rozmyslia či ešte to málo voľného času rozdelia medzi rodinu a kamošov. To je už o prioritách. A ak sú tie priority iné ako rodina - začína to byť problém.
Ja si myslím, že tu pomôže otvorená debata. Ozaj - v posteli to klape či ani veľmi nie? Intímna otázka, avšak možno aj dosť zásadná
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

expert

Mood: Happy
Založený: Št 20.Okt. 2005 20:47

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Laa-Laa » So 07.Apr. 2012 16:14

slniecko píše:Ja neviem, ja mam za sebou damsku jazdu na Floride spred polroka a nemam pocit, ze z dovodu, ze by som chcela pred svojim muzom "utekat"...proste clovek ked sa zacne uzatvarat len medzi styri steny a dohromady 4 ludi, nech ich akokolvek miluje, tak si to moze o chvilu fakt hodit...

ale marlenin manzel nie je zavrety medzi styrmi stenami a 4 ludmi, chodi predsa aj do prace, na konicky mal tiez cas, nie? Nie je muzom v domacnosti bez socialnyhc kontaktov .....
A Tvoj manzel,. slniecko, si tiez dal potom pansku jazdu na Floride ci podobne? :wink:

Ja si tiez neviem predstavit, ze by chcel manzel travit dovolenku inde, nez s nami. :no: ved tam sme konecne spolu a v pohode, bez uponahlaneho casu do prace, do skoly, do skolky, na kruzky....
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Založený: St 26.Okt. 2005 17:56

Odoslaťod slniecko » So 07.Apr. 2012 16:24

Nie, ale trebars pred par rokm bol na dva tyzdne v Cambridge...a tiez, ked niekde potrebuje (ci chce) tak ide...ja detto...a pametam si, ako so mou raz isiel na vikend malovat, a potom bol trochu sklamany, ked zistil,ze ja sa mu tam neviem venovat, lebo "vy tam fakt len malujete"....no ved hej, preto tam idem :lol: ...a teraz co...mam sa vzdat hobby preto, ze jeho nebavi, alebo on sa ma on prinutit ist niekam, kde ho nebavi, len preto, aby sme boli ako manzelia spolu jak sputani zeleznou retazou, alebo ako...

Co by sa mi nepacilo, je ta nereciprocita...ze Marlenin mnzel si chodi kam chce a Marlene sa nedostane nikam...preto si myslim, ze by to malo byt na vzaomnej dohode...ako jedna k jedne...tento vikend ty prec, buduci ja...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Laa-Laa » So 07.Apr. 2012 16:28

františka píše: ... moc sa mi to nepačilo a byvala som unavena, ale odjakživa som bola presvedčena, že muž ma mať v manželstve tolko volnosti kolko on chce tak som to nechavala plavať...

frantiska - waw, manzel ma mat tolko volnosti, kolko chce? fiha a ako je to so zenou potom? Ta len tolko volnosti, kolko jej manzel dopraje (teda kludne vobec ziadnu) ? ci?
Lebo ak aj zena si da volnosti, kolko chce, co potom s detmi?
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Odoslaťod Kalea » So 07.Apr. 2012 16:29

slniecko píše:Co by sa mi nepacilo, je ta nereciprocita...ze Marlenin mnzel si chodi kam chce a Marlene sa nedostane nikam...preto si myslim, ze by to malo byt na vzaomnej dohode...ako jedna k jedne...tento vikend ty prec, buduci ja...

A kedy budú spolu?
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod slniecko » So 07.Apr. 2012 16:34

Kalea píše:
slniecko píše:Co by sa mi nepacilo, je ta nereciprocita...ze Marlenin mnzel si chodi kam chce a Marlene sa nedostane nikam...preto si myslim, ze by to malo byt na vzaomnej dohode...ako jedna k jedne...tento vikend ty prec, buduci ja...

A kedy budú spolu?

az budu mat obaja chut
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Št 20.Okt. 2005 23:44

Odoslaťod Laa-Laa » So 07.Apr. 2012 16:34

slniecko píše:Nie, ale trebars pred par rokm bol na dva tyzdne v Cambridge...a tiez, ked niekde potrebuje (ci chce) tak ide...ja detto...a pametam si, ako so mou raz isiel na vikend malovat, a potom bol trochu sklamany, ked zistil,ze ja sa mu tam neviem venovat, lebo "vy tam fakt len malujete"....no ved hej, preto tam idem :lol: ...a teraz co...mam sa vzdat hobby preto, ze jeho nebavi, alebo on sa ma on prinutit ist niekam, kde ho nebavi, len preto, aby sme boli ako manzelia spolu jak sputani zeleznou retazou, alebo ako...

Co by sa mi nepacilo, je ta nereciprocita...ze Marlenin mnzel si chodi kam chce a Marlene sa nedostane nikam...preto si myslim, ze by to malo byt na vzaomnej dohode...ako jedna k jedne...tento vikend ty prec, buduci ja...

slniecko, tento vikend ty, buduci ja.... a kedy bude rodina spolu? Ked v dnesnej uponahlanej dobre plnej prace a nadcasov ostavaju len tie vikendy?
Ja mam tiez obdobia, ked mam vsetkeho dost a strasnepotrebujem vypnut, ale postaci mi jeden vikend ostat, neviem si predstavit par tyzdnovy pobyt. Ved ked ja odidem na 2-3 tyzdne niekam (a moze to byt o dost blizsie, nez Florida) , tak tu manzelovi necham celu jeho pracu + celu moju co zastavam. On tie 2-3 tyzdne bude totalne vyflusnuty, lebo ostane mu aj jeho praca, aj komplet staropstlivost o rodinu, ziadbna spolupraca a delba. Alebo si ma zobrat dovolenku, nehc si ja mozem ist oddychnut? A ja si ju beriem tiez, nehc si mozem ist oddychnut? Potom nam nezvysi na dobu, kedy mozme ist spolu a s detmi, samozrejme.

Kazdy ma mat aj svoj volny cas, ist si sadnut, vypadnut na par hodin z domu, nehc nefunguje len ako rodic a ako manzel, nehc mu ostanu aj kamarati ...ale dlhe pobyty od seba sa mne tiez teda nepacia :no:
Naposledy upravil Laa-Laa dňa So 07.Apr. 2012 16:45, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Odoslaťod Laa-Laa » So 07.Apr. 2012 16:43

slniecko píše:
Kalea píše:

A kedy budú spolu?

az budu mat obaja chut

slniecko, toto si viem predstavit dajme tomu u bezdetnyhc manzelov.
Ale akonahle ide o rodinu s detmi, tak aby si kazdy z nihc zariadoval na striedacku po vikendoch vlastny program, lebo nemaju prave obaja chut byt spolu? :scared:
Obrázok používateľa
Laa-Laa

expert

Odoslaťod Kalea » So 07.Apr. 2012 16:54

slniecko píše:
Kalea píše:

A kedy budú spolu?

az budu mat obaja chut

Lenže rodina sa nedá zakvačiť na klinec, keď človek na ňu nemá chuť, a potom o rok alebo o dva prísť, že poďte, už na vás mám chuť. Je v poriadku, keď má každý z partnerov nejaké záľuby a trávi čas aj osobitne, bez rodiny, ale nejaký čas (a dokonca si myslím, že väčšinu voľného času) by mali tráviť spolu ako rodina, lebo keby sa mali len prestriedavať a odchádzať preč na jeden víkend manžel, na druhý víkend manželka a toto by malo trvať celé mesiace alebo aj rok a viac, tak potom by to už nebola rodina a tí ľudia by nežili vôbec spolu, oni by sa len vzájomne obchádzali a niečo také nemá význam, najmä ak kvôli tomu jeden z partnerov vyslovene trpí.
Marlene, prepáč, tento príspevok som ani nemyslela na váš konkrétny prípad, už som sa trochu viac presunula do všeobecnej roviny.
Naposledy upravil Kalea dňa So 07.Apr. 2012 17:00, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 15:33

Odoslaťod Effka » So 07.Apr. 2012 17:00

Vinca , Mamina: Dakujem za pochopenie, nakolko nejak neviem prist na chut novym moresom vo vztahu... aby si clovek pripadal ako moralny dinosaurus. :ashamed: Inak s tou 2.zenou ma napadlo okamzite ako som docitala 1. prispevok, ale ked si je Marlen ista... aj ked v tomto som ja pes snoric a nejake "uistenie" od manzela by ma neuspokojilo. Cele je to chore, ze sa teraz on utrhne a ide "zit" a ostatni kedy? A to druhe dieta je este dost male, nehovoriac o pubertakovi... Fuu no verim ze sa pan coskoro spamata, hlavne skor nez bude neskoro. Ja som uz parkrat hovorila muzovi ked mal nejake "fanty", ze ak sa nespamata, tak svojim spravanim si zaruci ze sa stanem sebestacna zena, na nikoho sa spoliahajuca a moze sa mu stat ze ho potom kopnem kadelahsie, lebo mi bude na nic.
Slniecko a tvoje kurzy malovania ( a sama vravis ze tam s tebou manzel bol, takze si ho nevyclenovala, len on nema zaujem) neporovnavaj s panskymi jazdami, ja som este nepocula o takej , kde by nakoniec nebola nejaka zena... oni tie potvory same prilezu a ti pani ich tam nechceli..... :jaj: A ked tam mohla byt nejaka, tak preco nie manzelka?
A fakt je to take zvlastne ze ja by som tak nevedela zit ze tvoj muz 3t prec, potom ty 3t prec, OK raz za cas a z donutenia ale dobrovolne, bez rodiny? No kazdi sme ini, mne by chybali. Nehovoriac o financiach, kazdy spas nieco stoji a nie kazdy ma na taketo "hobby", teraz neriesim, teba alebo seba, len ta predstava ze moj muz si chodi na polovacky, golfiky, tury a neviem kde inde a ja mozem sediet doma s detmi a cakat az sa pan vrati "vyzity", hmmm no asi by som navarila hubovej polievky hned na 2x.
Effka
expert

Založený: So 22.Okt. 2005 17:16

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

Používame súbory cookie.