veľká kríza (jemne na ústupe) - akú taktiku zvoliť?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: veľká kríza (jemne na ústupe) - akú taktiku zvoliť?

Odoslaťod slniecko »

no, co ti poviem, ak ta ma natolko rad, ze napriek momentalnej zalubenosti a zaroven prilezitosti ti vydrzal byt verny, tak by som to nechala tak. Taketo veci inak podla mna lepsie nevediet.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod vinca »

Vysoké percento partnerských vzťahov vzniká práve na pracovisku medzi kolegami. Manžel a kolegyňa, aký klasický scenár. Neverím tomu, že to bolo platonické, nedá sa ľúbiť platonicky, hlavne ak nemáme štrnásť rokov, pravda? Nejaká forma vzťahu tam vznikla. Zotrvávanie dvojice na tom istom pracovisku je proste problém. Treba si to povedať narovinu, nestrkať hlavu do piesku. Jeden alebo druhý zo zamilovaného páriku by mal odísť. Ty ako manželka máš výhodu, máte spolu dieťa. Ale v prípade, že on sa zabuchol, je to len taký malý žolík. Tváriť sa teraz prehnane tolerantne by bola chyba. Buď zabojuješ a on s Tebou, alebo sa bude aférka s kolegyňou ťahať ešte dlho a výsledok je neistý. Slobodná kolegyňa bez záväzkov má jednoznačne isté prednosti: má čas, je flexibilná, deti doma neplačú, môže si dovoliť byť vždy tip top upravená, možno aj v posteli má výhodu v tom, že je neokukaná. Takže, ja by som moc netaktizovala, ale tvrdo išla za svojím záujmom. Ak ním je udržanie manžela a akási obnova vzťahu, potom rázne a s nulovou toleranciou voči kolegyni, jej telefonátom, ostávaniu po práci, neskorým príchodom. Samozrejme v kombinácii so všetkými ženskými trikmi: pekné prádlo, nový účes, nový šatník, veľa sexu, víkendy a aktivity iba vo dvojici, atď...
vinca

Odoslaťod vinca »

Neverím na platonické vzťahy u dospelých - a zamilovaných. Nejaké miesto kam sa dá zašiť, sa vždy nájde. Ale to teraz nie je podstatné. Čo má ona a čo nemáš ty? Ona je neokukaná, možno mu imponuje, že ho zbožňuje, že on je pre ňu king, možno je naozaj zábavná. A čo máš ty a ona nie? Máš dieťa, máte spoločný kus života aj majetku, si jeho zázemie.
Teraz je dôležité docieliť, aby prestal mať potrebu s ňou telefonovať a riešiť svoj život. To je ako s alkoholikom- nemôže prestávať piť postupne, musí s tým seknúť naraz, inak stále hrozí recidíva. Recept ako na to však nemám. Keby som ho mala, som dnes miliardárka :-) Držím palce, aby si zvládla byť diplomat, stratég a silná osobnosť. Už to, ako dokážeš celú situáciu s nadhľadom analyzovať, naznačuje, že máš veľkú šancu z tejto situácie vykľučkovať bez straty bodu. Držím palce
vinca

Odoslaťod monika19 »

uprimne a narovinu,nechavaj si zadne vratka otvorene a zi svoj zivot naplno a rob to co ta bavi,ak ma odist s inou,nic ,naozaj nic preto neurobis,mozes mu behat popd nos v erotickom pradle,odide.ak chce ostat ostane a moja rada,nenechaj si skakat po hlave,praveze ta tolerancia a snaha vsetko pochopit a hladat chybu v sebe je nieco,co chlapa od manzelky taha prec.
a prepac,ale neverim ze ti bol verny.viem ze to je nieco,co si myslis,ze drzi este vase manzelstvo pokope,podla mna nebol v tom rozhovore velmi uprimny,snazil sa oklamat sam seba
a kvoli akej rodine to chces drzat pokope? ak on chce odist a ty trpis a si v strese,myslis ze na to dieta to ma dobry vplyv?omnoho lepsie a kludnejsie sa dietatu zije s jednym spokojnym rodicom,odchadzajuc na vikendy k rodiovi druhemu,ktory si nanho urobi cas,ako zazivat tiesnivu atmosferu doma,ver mi
odpustis sebe/jemu niekedy,ze si/on z teba urobil stihacku,ktora sa plizila po parkovisku,aby si zistila,ci s nou v tom aute keca,alebo robi nieco ine? poloz si tieto otazky a potom sa mozno v rozhodovani pohnes dalej.drzim palce :4:
monika19
expert

Odoslaťod monika19 »

o dceru neprides,pokial niesi zivotu nebezpecny psychopat ;)
ja by som tiez odisla,nechala mu "priestor",nech si ujasni priority
toto co popisujes,nieje vztah,nieje o co stat.drzim ti palce :4:
monika19
expert

Odoslaťod richie »

dcera je aka velka/mala?
nema zmysel ostavat podla mna, pokial by naozaj nepretrhol to puto s tou druhou sam a uplne. :( neviem si predstavit, ze by moj manzel riesil nase problemy s nejakou inou zenou alebo ja s nejakym inym muzom.
richie

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.