Rozvod cez pravnika alebo mediatora ?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Rozvod cez pravnika alebo mediatora ?

Odoslaťod Slniecko Oli »

Ahojte, chcem vas poziadat o radu. S manzelom sme sa dohodli na rozvode, kedze nase manzelstvo je len byvanie 2 ludi vedla seba, co vychovavaju 2 deti. Kedze sa vieme (aspom zatial) dohodnut na podmienkach rozvodu, bolo mi navrhnute rozvod riesit cez mediatora a nie cez pravnika. Avsak nepoznam nikoho v mojom okoli, co by takuto moznost vyuzil a tiez neviem co znamena riesit rozvod cez mediatora, po stranke odbornej a financnej.
Viete mi poradit? ci riesit rozvod tak alebo tak. A ci poznate nejakeho mediatora (z BA), ale nebude to finnancne narocne.
Dakujem
Slniecko Oli

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Rozvod cez pravnika alebo mediatora ?

Odoslaťod maca p »

na kazdom sude maju zoznam mediatorov. skus si tiez pozriet zakon o mediacii, tam by mala byt aj stať o odmene prinaleziacej za vykon.

nie som si ista, ale myslim si, ze ak mate malolete deti, tak musi prebehnut riadny sud.
maca p

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod Fibca »

Odporucam toto: http://www.mimosudne.eu, pracuje aj online!
Fibca

ale da sa ;)

expert

Odoslaťod meggie »

My sme riešili bez právnika len podanou žiadosťou na súde.
Ak by si potrebovala nejakú tú ,,mustru" na žiadosť, pošlem.

Dôvod bol podobný, dvaja ľudia vychovávajúci dve deti. No o rozvod sme požiadali až po roku, čo sme spolu nežili, tak nám poradili, že v prípade malých detí do toho potom tak nerýpu.
Ja som podala návrh a k tomu sme pripojili aj jeho vyjadrenie, že so všetkým súhlasí, len žiadal o spoločnú opateru.

Keby niečo bližšie, napíš správu.
meggie

koniec niečoho je začiatkom iného...ale čoho?

expert

Mood: Tired

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.