Žiadoť o rozvod

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Žiadoť o rozvod

Odoslaťod monika19 »

podas,za nejaky asi mesiac pride tvojmu muzovi na vyjadrenie ta ziadost co si podala.ak so vsetkym suhlasi,sudca urci termin pojednavania(zase im to taky mesiac zhruba trva).ak s niecim nesuhlasi a navrhuje nieco inac,tak ti to za ten mesiac zas tebe poslu na vyjadrenie a teda neviem kolko mozu takto nechat si manzelov dopisovat.. potom teda sudca urci termin a ak nieste na vsetkom dohodnuti,udajne na prvom pojednavani malokedy rozvedu manzelstvo s malym dietatom :/
vyzivne od minima nejakych 27 eur do kamkolvek je otec ochotny platit,ak sa dohodnete,sudca do toho nerype..ak nie,odkladaj kazdy jeden blok...vo vseobecnosti je to tak,ze kazdy rodic sa podiela takou mierou,ako je schopny.
podla zakona sa dieta moze podielat na zivotnej urovni rodica,cize ak ty zarabas malo a muz vela,tak moze platit tolko,aby to dvihlo zivotnu uroven aj tebe.ale teda ak sa k tomu muz postavi tak ako sa k tomu vacsina tych co poznam postavili,tak to nebude nejaka slava..bohuzial
monika19
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod monika19 »

da sa urobit predbezne opatrenie,poradia ti na urade prace.ale teda mam pocit ze aj ked vas rozvedu,pokial manzel bude spolumajitel bytu,nemusi sa odstahovat :(
rozhodne minimalne zavolaj na upsvar,tam ti budu vediet povedat co a ako
skus si zavolat na prislusny sud,ci sa da poslat navrh na rozvod postou
monika19
expert

Odoslaťod mamabella »

priateľke som pomáhala s rozvodom a ak si dobre pamätám, musela zobrať žiadosť na súd osobne, keďže treba zaplatiť aj poplatok, okolo 70 Eur tuším..

sama viem, čo znamená stroskotaný vzťah, avšak na rozchod /neboli sme zosobášení/ som sa po vyše 10 rokoch odhodlala len vtedy, keď som vyčerpala všetky možnosti na udržanie vzťahu.

Odorúčam ti tieto knihy, možno ti pomôžu v rozhodovaní..

http://www.martinus.sk/?uItem=62427
http://www.martinus.sk/?uItem=75241

Jo, a hlavne film:
http://www.otv.sk/v-jednom-ohni-fireproof-2008/

Prajem ti veľa sily.
mamabella

život je krátky, ale krásny

pokročilý

Mood: Happy

Odoslaťod monika19 »

rozvodom sa zrusi bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov a treba si potom rozdelit spolocny majetok a spisat to na papier a ist potvrdit k notarovi.v opacnom pripade ostava majetok spolocny po dobu 3 rokov po zruseni bsm a nasledne prechadza do vylucneho vlastnictva toho,kto ho uziva...
ten kolok na navrh na rozvod je 66 eur.da sa zaplatit az po vyzvani sudom,ale to sa potom pretahuje ten cas a ty ho zda sa nemas..neviem ako to je,ked ste manzelia,ale akonahle sa rozvediete,ty mozes ist na miestny urad a zaziadat aby mu u teba zrusili trvaly pobyt a tym padom ho ako majitel mozes dat vystahovat
mamabella píše:priateľke som pomáhala s rozvodom a ak si dobre pamätám, musela zobrať žiadosť na súd osobne, keďže treba zaplatiť aj poplatok, okolo 70 Eur tuším..

sama viem, čo znamená stroskotaný vzťah, avšak na rozchod /neboli sme zosobášení/ som sa po vyše 10 rokoch odhodlala len vtedy, keď som vyčerpala všetky možnosti na udržanie vzťahu.

Jo, a hlavne film:

Prajem ti veľa sily.

mamabella ak som spravne pochopila ,miruka trpi manzelovou agresivitou,co tam preboha ake snahy o zachranu vztahu? :eeek:
monika19
expert

Odoslaťod mamabella »

monika19 píše:rozvodom sa zrusi bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov a treba si potom rozdelit spolocny majetok a spisat to na papier a ist potvrdit k notarovi.v opacnom pripade ostava majetok spolocny po dobu 3 rokov po zruseni bsm a nasledne prechadza do vylucneho vlastnictva toho,kto ho uziva...
ten kolok na navrh na rozvod je 66 eur.da sa zaplatit az po vyzvani sudom,ale to sa potom pretahuje ten cas a ty ho zda sa nemas..neviem ako to je,ked ste manzelia,ale akonahle sa rozvediete,ty mozes ist na miestny urad a zaziadat aby mu u teba zrusili trvaly pobyt a tym padom ho ako majitel mozes dat vystahovat
mamabella píše:priateľke som pomáhala s rozvodom a ak si dobre pamätám, musela zobrať žiadosť na súd osobne, keďže treba zaplatiť aj poplatok, okolo 70 Eur tuším..

Jo, a hlavne film:

Prajem ti veľa sily.

mamabella ak som spravne pochopila ,miruka trpi manzelovou agresivitou,co tam preboha ake snahy o zachranu vztahu? :eeek:

monika, viem o čom hovorím.
aj agresivita má svoju príčinu. možno niekde v minulosti a možno z príčin, ktoré sa dajú nájsť a vyriešiť. ak je manžel agresívny, rozvod ešte nie je riešením. lebo agresivita sa môže stupňovať. keď sa dvaja ľudia odhodlali k tomu, že spoja svoje životy v manželstve, snáď niečo ku sebe cítili, alebo nie? ak to niečo je hodnotné, možno sa k tomu vrátiť. ak nie, nemá to zmysel. ale predsa je lepšie odísť s čistým štítom, ako všetko vzdať. hlavne z pohľadu detí. nie, netreba vzťah nasilu udržiavať a ani neuznávam, že žena sa radšej trápi, len aby boli spolu s manželom kvôli deťom.. myslím to, že čo odpovieme deťom, keď sa nás spýtajú, že "ČO SI UROBILA TY, ABY STE BOLI SPOLU?"
Lebo povedať, že s otcom sa nedalo vydržať, lebo bol taký a hentaký nie u všetkých detí obstojí.
Ako hovorím, píšem z vlastných skúseností.
Už som tú otázku od svojho pubertiaka dostala a chváľa Bohu som mala aj jasnú odpoveď. Bez toho, aby som musela jedno zlé slovo povedať na jeho otca.
Čím som prešla, viem len ja a preto každej, ktorá sa chce rozviesť odporúčam, aby to urobila tak, aby aj neskôr mohla byť na seba hrdá a nemusela zbytočne míňať energiu na naťahovačky s bývalým.

Od nášho rozchodu s bývalým prešlo 5 rokov a odvtedy mám novú rodinu, ďalšie dieťa, manžela ktorý nepozná alkohol, cigarety, automaty a váži si ma. A bývalý? Výživné mu strhávajú z výplaty, lebo sám od seba nebol ochotný prispievať, narobil ďalšie dlhy, pokúsil sa o samovraždu a bol aj bezdomovec.. Lenže toto je mimo mňa, náš vzťah sme uzavreli a vravím, mám čisté svedomie. Len mi je ľúto, že náš syn tým musel/musí prejsť.

Preto za tým, čo som písala, stojím.
mamabella

život je krátky, ale krásny

pokročilý

Odoslaťod GabikaB »

na kazdy utok si zabezpec papier od lekara, aj ked proforma, ci je to len mala modrina, vsetko maj zdokumentovane, nemusi ani o tommanzel vediet. idealne ak to nahlasis aj na policiu pri kazdom utoku, a agresii.
Pokial uvidi ze sa nebojis branit a ze vies vyhldat pomoc - a ver ze by mu neblo prijemne ak by mal v papieroch ze utocil na manzelku... tak sa najskor odstahuje sam...

mamabella v mnohom s tebou suhlasim. Ja si myslim ze ked uz zena chce podat navrh na rozvod (a to z ineho dovodu ako je nevera), tak to ma zvycajne dobre premylene a uz zo svojej strany nevie si predstavit, ze by nieco viac spravila.
Deti - to je tazke. je to ich rodic, a ak bude niekto na nich kydat, tak ich este viac vyhecuje k tomu aby sa k nim priputali.
To pokial sami neuvidia ze je tam nieco zle, tak to nepochopia, a to vo veku 7r uz mozu. tak staci aby videli 1 utok, 1 agresiu...na matku a moze sa to otocit aj proti nim a to staci. a pokial je jej manzel agresor, a je to bezne tak skor alebo neskor k tomu pride.. a to predsa nie je v poriadku.
Deti to budu mat vzdy najtazsie na rozvode. No hlavne si ja nemyslim ze je potebne ich nutit aby si vyhrocovali nazor na jedneho z rodicov. to je prenich najvacsi stres, ak to musia spravit. lebo to oni nedokazu. Pokial im ponechate moznost aby mali vztaha a lubili aj druhu stranu - teda ze vasa volba nemusi byt automaticky aj ich volba, tak to nebude az take zle.
A postupne pridu na to co je ok a kde je pravda.
GabikaB
expert

Obrázky: 0

Odoslaťod monika19 »

mamabella píše:
monika19 píše:rozvodom sa zrusi bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov a treba si potom rozdelit spolocny majetok a spisat to na papier a ist potvrdit k notarovi.v opacnom pripade ostava majetok spolocny po dobu 3 rokov po zruseni bsm a nasledne prechadza do vylucneho vlastnictva toho,kto ho uziva...

Jo, a hlavne film:

Prajem ti veľa sily.

monika, viem o čom hovorím.
aj agresivita má svoju príčinu. možno niekde v minulosti a možno z príčin, ktoré sa dajú nájsť a vyriešiť. ak je manžel agresívny, rozvod ešte nie je riešením. lebo agresivita sa môže stupňovať. keď sa dvaja ľudia odhodlali k tomu, že spoja svoje životy v manželstve, snáď niečo ku sebe cítili, alebo nie? ak to niečo je hodnotné, možno sa k tomu vrátiť. ak nie, nemá to zmysel. ale predsa je lepšie odísť s čistým štítom, ako všetko vzdať. hlavne z pohľadu detí. nie, netreba vzťah nasilu udržiavať a ani neuznávam, že žena sa radšej trápi, len aby boli spolu s manželom kvôli deťom.. myslím to, že čo odpovieme deťom, keď sa nás spýtajú, že "ČO SI UROBILA TY, ABY STE BOLI SPOLU?"
Lebo povedať, že s otcom sa nedalo vydržať, lebo bol taký a hentaký nie u všetkých detí obstojí.
Ako hovorím, píšem z vlastných skúseností.
Už som tú otázku od svojho pubertiaka dostala a chváľa Bohu som mala aj jasnú odpoveď. Bez toho, aby som musela jedno zlé slovo povedať na jeho otca.
Čím som prešla, viem len ja a preto každej, ktorá sa chce rozviesť odporúčam, aby to urobila tak, aby aj neskôr mohla byť na seba hrdá a nemusela zbytočne míňať energiu na naťahovačky s bývalým.

Od nášho rozchodu s bývalým prešlo 5 rokov a odvtedy mám novú rodinu, ďalšie dieťa, manžela ktorý nepozná alkohol, cigarety, automaty a váži si ma. A bývalý? Výživné mu strhávajú z výplaty, lebo sám od seba nebol ochotný prispievať, narobil ďalšie dlhy, pokúsil sa o samovraždu a bol aj bezdomovec.. Lenže toto je mimo mňa, náš vzťah sme uzavreli a vravím, mám čisté svedomie. Len mi je ľúto, že náš syn tým musel/musí prejsť.

Preto za tým, čo som písala, stojím.

mamabella,chapem co si tym myslela,aj uplne presne viem cim si si presla ,ale dieta pochopi,ze matka sa v prvom rade snazi zachranit jeho a seba,zachranovat otca na ukor deti nie vzdy moze dopadnut pozitivne na psychicky stav dietata v takychto pripadoch..ano samozrejme vsetko co si opisala je choroba a zcasti za to clovek ani nemoze,ale teda davat sa dokopy ten chlap moze aj mimo domacnosti,samozrejme s manzelkinou podporou,ale musi preto nieco chciet urobit aj sam,aby to potom nedopadlo tak,ze 5 rokov snahy o zachranu stroskotanca si ponesie dieta so sebou cely zivot v podobe roznych fobii a poruch spanku a podobne...pripadne si rodinny model z detstva prenesie dalej do zivota(zeny maju pocit ze musia nieco urobit pre toho co ju mlati,lebo aj mama zniesla....)
monika19
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.