rozvod

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: rozvod

Odoslaťod Maira »

Veď práve, to som mala na mysli. Jedna mi hovorila, že bývalý si bráva syna a trávi s nim čas aj s milenkou a kým on spí s milenkou na posteli, tak syn spi vedľa nich na zemi!!! :?!?: Tak neviem neviem, či také niečo je vhodné pre deti. Vieš, žiadna milenka nebude brať ohľad na tvoje deti, ženy ktorým je jedno, ako sa otec správa k bývalej a k deťom za veľa nestoja. Tak ešte sa prípadne poraď s právnikom a psychologom, ale ja by som, ak by bola taká možnosť, trvala na tom, aby sa stretával s deťmi len on sám. Pokiaľ bude mať stálu partnerku, s ktorou bude dlhodobo žiť a plánovať budúcnosť, tak časom môže s ňou zoznámiť aj deti, ale načo by mali byť tvoje deti svedkom jeho avantúr s rôznymi ženskými?!

A skús ukázať deťom, ako vám je dobré bez neho. Nejde tu o súťaž, určite dobrý otec stále chýba, ale nech sú deti radi s tebou, nestrať ich úctu kvôli nehodnému mužovi.
Maira
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

sklamana píše:corky ty si pisala ze tvoje 2 kamaratky sa rozvadzali..a mali take malinke deticky?rozviedli ich hned?stale ma ten pravnik strasi ze to urcite nebude na prvom pojednavani rozvedene... :(
jedna mala 8 či 9 ročné dieťa, rozviedli ich hned,a le oni 3 roky už spolu nebývali, mali aj BSM, súdne stanovené výživné, takže to bolo rýchlo

a druhá mala tiež malé deti (mladšie ma 5 rokov), tiež sa na všetkom dohodli vopred, mali tam aj sociálnu kurátorku kvoli deťom a cele to vraj trvalo pol hodiny. Vlastne tam už ani vela nerozprávali, sudcaprečítal ten návrh, vyjadrili sa, že suhlasia s tým, ako to tam napísali a bolo.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

sklamana píše:corky prosim ta a tu kuratorku im pridelil sud na predchadzajucom pojednavani,nevies?alebo ci uz prisla na to prve kde ich hned rozviedli?:))
ina bola v kontakte s UPSVaR, odbor soc. vecí a rodiny už predtým, ked začali mať problemy, ta kurátorka zastupuje vlastne záujmy detí. A neviem, či sa jej ozvali oni, alebo tam šla ta kamoška.

K stretávanius a s deťmi len tolko, moje kamošky to zariadili (zatial) tak, že ex-manžel chodí k nim domov, prípadne berie deti na výlety, ale bez novej partnerky. Aspon na začiatku je asi pre deti lepšie a prirodzenejšie, ak sa s otcom stretávaju v domácom prostredí. Rozdiel je v tom, že on byva v rovnakom meste, takže deti navštevuje častejšie, zvykne ich niekedy vybrať aj zo školky/školy a strávia spolu popoludnie, prípadne si ich vezme na sobotu. Kamoška chodieva aj na akýsi kurz, vtedy je s deťmi tiež otec.
Neviem, ako by som to riešila ja, ale asi by som tiež skor prijala, aby chodil za nimi otec sem, akoby ich mal vodiť k nejakej milenke :drop:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod emyly »

Ahojko....veeeľmi dlho som tu nebola, dosť sa to tu zmenilo V:)
sklamana....viem veľmi dobre čo prežívaš, chcela by som ti nejak dodať nádeje a sily...ale podľa seba viem že proste týmto si musíš prejisť sama...ľútosť, hnev, pocit samoty, sklamanie, plač....to patrí k tomu. Žienky čo ti písali majú vo všetkom pravdu, ale iba ty sama vieš kedy príde ten čas, že prestaneš smútiť a premýšľať, a začneš žiť. Ja som rozvedená rok a pol, z toho už štvrtý rok ex s nami nežije. Proste od nás odišiel, pre jeho koníček (alkohol) a aj pre jeho chorobu. Návrh na rozvod som podala ja, ale prežívala som navlas to isté čo ty. Ja som nevládala ani deťom uvariť, boli dni keď som mala od plaču oči spuchnuté že som sa nevládala ani pozerať. V deň prvého súdu ohľadom detí mala pohreb moja drahá babička, o dva mesiace šiel za ňou aj dedko. Bola som na kraji svojich psychických aj fyzických síl. Už som vážne rozmýšľala ísť za odborníkom, ale potom som nastúpila do práce, a pomaly, veľmi pomaly, som sa z toho dostávala.
Čokoľvek budeš chcieť vedieť, klidne napíš...rada ti pomôžem, aj ohľadom rozvodu, alebo niečoho iného.
A ešte niečo...nedá sa presne povedať, ako dlho to bude trvať...ale prvý rok je najťažší, záleží od teba, či sa budeš chcieť občas mrknúť na nejakého chlapa O: ja som asi nejakých 7 mesiacov po rozvode začala veľmi túžiť po niekom blízkom...dlho neprichádzal a mne bolo ľúto že som stále sama...potom som hľadať prestala, a ono si ma to našlo samo ;--) úžasný človek ktorý akceptuje že mám tri deti, má ich rád...
veľmi ti držím palce, ozvi sa, ak budeš niečo potrebovať. ;)x
emyly

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.