rozvod

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: rozvod

Odoslaťod Kalea »

sklamana píše:a bola by som rada keby mi niekto povedal,ako dlho sa budem trapit pre cloveka ktory o to a hlavne za to vobec nestoji,ostali mi krasne deti a mam velke stastie ze on s nami ostat nechce a kazit nam dalej zivot,ale akosi ma to stve,ze on si teraz zije niekde spokojnucky s milenkou a ja kazdu noc miesto spanku bulim do vankusa..nie kvoli nemu,kvoli nam,ze mu/nikomu nestojime za to,aby nas mal rad

Ja kvôli tebe dúfam, že nie dlho, ale nejaký čas bude trvať, kým to prebolí :drop: :drop: , neodvažujem sa písať nejaké odhady, že toľko alebo toľko... Držím palce, nech to zvládneš v sebe spracovať čo najskôr.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

ja rozvedená nie som, ale za posledný rok sa rozviedli moje 2 kamarátky
od podania návrhu do rozvodu to trvalo par mesiacov - tak 2-3 mesiace (ale toto može byť podmienené súdom, kam pojdete)

a tiež boli na všetkom dohodnutí vopred, takže samotny rozvod vraj bola polhodinová záležitosť

PS: zájdi si k psychologovi ... alebo za dobrou kamoškou, alebo píš sem ... aby si sa mohla z toho vykecať
kolko to bude trvať je ťažké povedať
ale kamoška hovorila, že asi rok, kym mohla normálna existovať ( a to sa rozviedli z jej návrhu, pred rozvodom spolu už 2 roky nežili, spolu nebývali) ... vraj podobný čas, ako sa zmierujeme so smrťou blízkeho
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

sklamana, pocity smútku su asi uplne bežné ... asi by bolo skor čudné, keby si ich nemala
rovod som nezažila ... len jeden dosť ťažký rozchod ...rozum hovorí jedno, srdce však niečo iné ... psychologicky pomože urobiť tomu definitívnu čiaru, možno ťa to trošku oslobodí. Ale nečuduj sa, lebo smútok a depresia sa môžu vracať v neočakávaných odstupoch aj po dlhšom čase. Ak si s tým sama neporadíš, určite chod k psychologovi, prinajhoršom su aj lieky ...

skús sa čo najviac zamestnať, mysli na pekné veci a pozeraj dopredu
peniaze snád platiť bude, zbytočne sa dopredu nestresuj ... a umožni mu byť aj s deťmi. Viem, je to ťažké, ale ber to tak, že v tom čase si môžeš zájsť niekam na kávu, vybaviť si veci, zapísať sa na nejaký krúžok (tam by si mohla aj spoznať nových ludí).
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kalea »

sklamana píše:chcem mat chut prist domov z roboty a miesto vyplakavania pri pc chcem vziat deti a ist s nimi niekam..neviem sa k tomu dokopat,v takej som depresii pre cloveka ktory za to vobec nestoji..neviem poriadne upratat...jasne,povysavam.,umyjem dlazku,zapnem umyvacku,v humuse nezijeme,len sas mi nechce upratat hracky,je mi to jedno,ze v nedelu obedujeme toasty a deti sedia za tv... :(

Vieš čo, tak na budúcu nedeľu uvar deťom (no a samozrejme, že aj pre seba :)b :)b ) niečo dobré na obed, a potom niekam určite choďte, nech sedia za televízorom menej, choďte na prechádzku, na zmrzlinu, na detské ihrisko (začnite hocičím podľa toho, aké máte možnosti), na návštevu, na kúpalisko... Niečo si spolu vyberte, naplánujte a aj uskutočnite :yes: :yes: . A potom nám sem napíš, že čo sa z toho podarilo, na začiatok stačí akákoľvek drobnosť, neskôr to bude len lepšie a lepšie :4: :4: ...
A keď ti bude smutno, bude sa ti chcieť o tom všetkom písať, tak príď kedykoľvek sem a napíš :yes: :yes: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod kravka »

sklamana píše:dakujem za podporu dievcence
corky rok?? to nevydrzim :(

achjaj,chcem to mat uz cele za sebou,nebyt toho,ze som odkazana na vyzivne,lebo pomerne malo zarabam(aj teda napriek tomu,ze som nastupila o rok skor kvoli nemu do roboty a mam este rok rodicak),asi by sa mi zilo lepsie,teraz stale musim na nich mysliet,ci sa zas slecne neobuje do vysky vyzivneho a ci sa zas nebudeme musiet bit o peniaze...

nechapem cely ten moj smutok,lebo vlastne sa nam stalo to najlepsie co sa stat mohlo,mame kde byvat,mam dve nadherne deti,nemusim riesit jeho a jeho chorobu a snazit sa mu pomoct,lebo on je teraz spokojny,stalo sa to v case,kedy ja uz som akotak mohla nastupit do roboty,nelubim ho,len ma to stve,ze som cele tie roky zila v klamstve a ze vsetky moje sny o zivote isli dole kanalizaciou,ze deti vecer placu kde je tatinko,ze ked mu volaju,tak ho s placom prosia aby sa vratil domov,ze ja prezliekam pocikane postielky..a on je stastny prestastny a vobec ziedne vycitky svedomia nema

chcem mat chut prist domov z roboty a miesto vyplakavania pri pc chcem vziat deti a ist s nimi niekam..neviem sa k tomu dokopat,v takej som depresii pre cloveka ktory za to vobec nestoji..neviem poriadne upratat...jasne,povysavam.,umyjem dlazku,zapnem umyvacku,v humuse nezijeme,len sas mi nechce upratat hracky,je mi to jedno,ze v nedelu obedujeme toasty a deti sedia za tv... :(

Ani nevieš, ako dobre ťa chápem, tieto pocity poznám.. na tú bolesť je najlepším liekom čas, nič iné ako čas, maximálne dobrý psychológ.. ale sľubujem ti jedno, o taký rok to už bolieť nebude /žiaľ áno, toľko dlho to trvá/ a o dva roky pri spomienke naňho nebudeš cítiť žiadne negatívne emócie a bude ti srdečne jedno kde je, s kým, a čo s ňou robí.
Technické detaily k rozvodu neviem poradiť.
Ak ti bude ťažko, píš sem, píš o svojich pocitoch a bolestiach, daj to von, nech sa toho čo najskôr zbavíš :4:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Odoslaťod Maira »

Sklamaná, si viac ako kôpka nešťastia, ktorá sedí a smúti za nehodným mužom a otcom svojich detí. Alebo nie? Nie si hodná nič iné ako byť zatrpknutá, nedopraješ si trochu viac šťastia? Ver, že možno mu ani nie je tak dobre, ako sa nazdávašaa všetko to utrpenie, ktoré vám spôasobil, ho nakoniec dobehne. Keď sa trápiš, nevedomky práve jemu dodávaš energiu a uberáš ju sebe aj deťom. Najlepšia na smútok je aktivita. Najprv nútená, ale časom zistíš, že ťa mnohé veci bavia a budeš to robiť s radosťou. Viem si predstaviť, aké to je ťažké, keď sa ti zrúcajú sny a plány na celý život, ale ber to ako nový začiatok. Síce nechcený a neplánovaný, ale začiatok to je, takže je načase si to pripustiť a začať takto fungovať... Držím palce.

A ešte k tomu rozvodu - vidím to na dvoch prípadoch okolo seba - daj si pozor, ako sa dohodnete, kedy môže vidieť deti. Jeden si to vymohol na súde tak, že môže vidieť syna každú stredu poobede a ona nemôže ísť nikde s malým ani na výlete, kým od kreténa nemá dovolenie. A furt jej robí problémy, dáva ju na súd a tak. Takže poraď sa s právnikom a uprav si stretávanie tak, aby to tebe max. vyhovovalo. Čo vidím tie dva konkrétne prípady momentálne, tak v oboch prípadoch by bolo lepšie,ak by otec k dieťaťu nemal prístup takmer vôbec. V oboch prípadoch sú to zakompexovaní muži s milenkami, ktorých hlavným cieľom je pomstiť sa bývalej a to tým, že jej berú dieťa a pritom sa oň pomaly vôbec nestarajú. Naše zákony ženy, matky a deti vôbec nechránia. Keď počúvam niektoré story, tak sa mi doslova ježia chlpy. Tak na to si daj pozor, nebuď vôbec veľkodušná, on k tebe a k deťom nie je. Niekedy je lepší žiadny otec, ako zakompexovaný idiot. Sorry, za výrazy, ale opäť sa mi zježili chlpy... :evil:
Maira
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.