manželove sympatie k inej

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: manželove sympatie k inej

Odoslaťod mmonika »

trochu mi to pride, ze chce aby si sa dalej starala o dieta aj jeho, ale sucasne aby sa mohol zabavat s mladou,ktora sice nevyzehli a neopatri chore dieta ,ale zato sa zabavi s nim uvolnene, mne to pride ponizujuce,ked ti hovori,.ze nic ine nemas cakat,ze ta nelubi, ze nic pekne ste neprezili, lebo to urcite nie je pravda, inak by ste neboli manzelia ,hlada si ospravedlnenie pre svoje spravanie a pritom ti ublizuje, bud to mozes dalej trpiet ,alebo to riesit radikalne ,teda kufre pred dvere , a kedze mate dieta, tak spravne riesenie je v nedohladne
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

tetkabetka., odpoved predsa tušíš aj sama .... o vzťah si sa roky nestarala a teraz, ked už je v hre iná ženy si sa zrazu zobudila. Či sa da vzťah zlepiť závisí hlavne od toho, na kolko črepín sa za tie roky rozbil. A to ti nikto tu nepovie, na to musíte prísť vy dvaja.

Poznám páry, kde je žena stráááášne prekvapená, ked ju manžel podviedol, ale cele roky si nevšimla, že žijú nie spolu, ale len vedla seba. Okolo muža sa treba trošku točiť, rovnako sa muž musí trošku točiť okolo svojej ženy, ked chcú dlhodobo udržať vzťah. A neznamená to, že mu budeš prať, vyvárať, starať sa o jeho pohodlie ... ale práve to, čo si zanedbala. Napríklad si k nemu večer prisadnúť, rozprávať sa, držať aj po rokoch vonku za ruky, dať mu pusu aj ked sa to práve "nehodí", ísť si zatancovať raz za čas niekam ten slaďák, milovať sa a nielen "mať sex" ... také drobnosti a malé prekvapenia, ktoré zasvietia v tom stereotype.

Žiť vedla seba, len kvoli dieťaťu nemá význam. Ale vela žien to urobí, napríklad preto, lebo maju strach zostať samé. Alebo maju inú motiváciu, napríklad finančné dôvody, isté "pohodlie" takéhoto života. Kvôli deťom by som takúto pretvárku však nerobila. Deti časom vycítia, že rodičia su si vlastne cudzí a može to poznačiť aj ich další partnerský život, napríklad v tom, že sa tiež budu hrnúť z nejakých pseudodovodov do povrchného vzťahu. Prípadne naopak, príliš sa upnú na svojho partnera a budu si chcieť niečo vynahradiť.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Mysenka »

Jedna vec v tomto celom mi pride riadne nefer a podpasovo - a to, ze manzel tetkybetky sa cele roky nezmienil, ze postrada spriaznenu dusu, ze postrada to co ich kedysi spajalo. Ani zmienka. Ako to? Tak bud je nemluvna alebo mu dany stav vyhovoval. A teraz sa spamatal zrazu, prestalo mu dane status quo vyhovovat a hlada vinnika. U zeny je velmi lahke, ze pozabudne utuzovat vztah, akosi pri tom kolotoci povinnosti, starosti - dieta, domacnost, praca, sa ani niet co divit. Unava spravi svoje. Ale na to snad mame usta, ci muz alebo zena, ze si vo vztahu povieme co nam chyba, co nam vadi, co by sme radi zmenili ci ozivili. Co branilo tetkinmu manzelovi vytrhnut ju z letargie a prilozit ruku k dielu - k oziveniu vztahu? Mohol sam prist, ze sa chce porozpravat, ze chce ist niekam atd. Mozno stacilo tetke sem tam polichotit, aby sa citila aj nadalej ako zena a nielen ako matka a zena v domacnosti. A diali by sa mozno divy. Takze, podiel viny je na pleciach oboch. Viac by som vsak nalozila na plecia mileho manzela. No a teraz pan hra este necitu, ze uz nic neciti a snad sa aj obetuje pre dieta, ze bude zit po boku zeny, ktora mu je lahostajna. No fasa! :G

Tetka, zivot je prilis kratky na to, aby sme ho prezivali po boku cloveka, ktory k nam neciti nic. Snaha drzat sa len kvoli dietatu je sice fajn, ale nie som si ista ci to niekto oceni. Dieta raz vyrastie, odide z domu a Ty co? Zostanes nasledne sama ako prst. A uz bude aj pre teba neskoro, aby si zacinala iny vztah. V istom veku sa zenam akosi horsie hladaju partneri...

Nuz, ja osobne by som takej obety ochotna nebola. Ani kvoli dietatu. Ty si myslis, ze nepridu pre teba chvile frustracie? Ze nebudes potrebovat milujucu bytost po svojom boku? Kamarat je fajn, ale tak toho nemusis mat naklavirovaneho doma a tahat s nim domacnost, vsak? Tam potrebujes citit aj lasku. :wink:

A co by som spravila teraz? Prebrala danu situaciu s muzom a ak by nadalej trval na absencii citov ku mne, tak by som mu s kludom anglicana oznamila, ze podavam navrh na rozvod manzelstva. Finito.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod corky »

Mysenka, z mojich skúseností su muži vždy tí pasívnejší ... je väčšinou na žene, udržiavať teplo (aj v domove, aj vo vzťahu) a ked už chlapa žena nakopne, aj on potom dokáže sa zmoblizovať

a možno si to manžel tetkybetky až tak neuvedomoval, až zrazu sa v nom prebudilo niečo dávno zabudnuté. Možno je to len poblúznenie a vráti sa to do normálu aj samo. Mladá babenka sa zabavila, manželík sa chvílku cítil ako mladík a o chvílku pricupitá so zvesenou hlavou k manželke ...

a niekedy su veci strašne nepochopitelné, čo chlapi dokážu vymyslieť ked prídu do veku, ked si myslia, že ešte musia niečo stihnúť :whist: :crazy:

ešte ma napadlo niečo v súvislosti so starou témou tetkybetky, kde riešila, ako to, že ludom vychádzaju peniažky na všeličo a im akosi nie (aj ked platové pomery nemali až také zlé) ... nie je to len tak náhodou tým, že manžel prechováva sympatie k inej/iným ženám už dlhšie a peniažky sa strácajú tam?
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Mysenka »

corky píše:Mysenka, z mojich skúseností su muži vždy tí pasívnejší ... je väčšinou na žene, udržiavať teplo (aj v domove, aj vo vzťahu) a ked už chlapa žena nakopne, aj on potom dokáže sa zmoblizovať

a možno si to manžel tetkybetky až tak neuvedomoval, až zrazu sa v nom prebudilo niečo dávno zabudnuté. Možno je to len poblúznenie a vráti sa to do normálu aj samo. Mladá babenka sa zabavila, manželík sa chvílku cítil ako mladík a o chvílku pricupitá so zvesenou hlavou k manželke ...

a niekedy su veci strašne nepochopitelné, čo chlapi dokážu vymyslieť ked prídu do veku, ked si myslia, že ešte musia niečo stihnúť :whist: :crazy:

ešte ma napadlo niečo v súvislosti so starou témou tetkybetky, kde riešila, ako to, že ludom vychádzaju peniažky na všeličo a im akosi nie (aj ked platové pomery nemali až také zlé) ... nie je to len tak náhodou tým, že manžel prechováva sympatie k inej/iným ženám už dlhšie a peniažky sa strácajú tam?

Nuz, s pasivnejsim muzom by som ja uz nebola. Ked ma byt na zene este aj si hlavu turbovat ako zivit vztah a chlap sa vezie, lebo on je akoze od prirody pasivnejsi, tak pardon! Nemyslis, ze na tej zene je potom toho ako na vola? Ma byt tehotna, rodit deti, krutit sa okolo nich, muza, domacnosti s kopou spinavych snuptychli a este ma padajuc vecer na hubu robit na muza perickove tanecky, aby nahodou pan nemal dojem zanedbania? Sorry! Som toho nazoru, ze si zena zasluzi, aby tomu bolo naopak. Alebo aspon vyrovnane. A ked niekomu nieco chyba tak si otvorim zobak, na to ho mam. Ak betkynmu muzovi doslo az teraz co postrada, tak len jeho problem. Takze bud sa unormalni alebo nebude ziadat po zene, aby s nim zila bez citu. A to kde sme? Mozno ho taka sprska v podobe rozvodovych papierov preberie. Poniektori to potrebuju ako sol.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod monika19 »

tetkabetka,nevycitaj si nic..ak mu nieco chybalo,mal sa ozvat..to nieje tvoj vztah,to je vas vztah,cize dvoch ludi..
uprimne,nemyslim ze ti bol verny...lutujem
hore hlavu dievca,bude lepsie
kvoli dietatu udrziavat vztah je blbost...dieta bude stastne len so stastnym,aj ked len jednym rodicom,nie v rodine,kde sa da napatie krajat.drzim palce
monika19
expert

Odoslaťod Mysenka »

corky píše:ešte ma napadlo niečo v súvislosti so starou témou tetkybetky, kde riešila, ako to, že ludom vychádzaju peniažky na všeličo a im akosi nie (aj ked platové pomery nemali až také zlé) ... nie je to len tak náhodou tým, že manžel prechováva sympatie k inej/iným ženám už dlhšie a peniažky sa strácajú tam?

no, aby pes muzovej pasivity a opozdeneho uvedomenia si straty cara v manzelstve nebol zakopany prave tu. Je mozne, ze nosil peniazky niekde inde ak sa teda betka stazovala, ze pri istych prijmoch nevychadzaju tak ako ostatni. Hm...kazdopadne treba s muzom hodit rec, ze kde bol doteraz, ked si iste veci uvedomil az po funuse.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod corky »

Mysenka píše:
corky píše:ešte ma napadlo niečo v súvislosti so starou témou tetkybetky, kde riešila, ako to, že ludom vychádzaju peniažky na všeličo a im akosi nie (aj ked platové pomery nemali až také zlé) ... nie je to len tak náhodou tým, že manžel prechováva sympatie k inej/iným ženám už dlhšie a peniažky sa strácajú tam?

no, aby pes muzovej pasivity a opozdeneho uvedomenia si straty cara v manzelstve nebol zakopany prave tu. Je mozne, ze nosil peniazky niekde inde ak sa teda betka stazovala, ze pri istych prijmoch nevychadzaju tak ako ostatni. .

viewtopic.php?t=102414
tu je ta téma

Mysen, ja som to nemyslela tak, že len žena ma muža obletovať a on to len len prijímať
samozrejme je to o dávaní a braní
len v mojom okolí je to vúäčšinou tak, že ženy su jednak zhovorčivejšie, jednak vnímavejšie k citovému chladu a chlapom to až tak nevadí, aj ked vzťak pomaličky a potichúčky upadá ... praveže im to svojim sposobom vyhovuje a žijú si časom svoj život (kamaráti, koníčky, práca, sebarealizácia) a doma su radi, že maju klud a nič nemusia.
Inak, neveru (či už len myšlienkovú, alebo aj skutočnú) musí mať podla mna človek v povahe...
corky

I choose to be happy...

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.