nerozumiem

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: nerozumiem

Odoslaťod Mysenka »

tak tomu ani ja nerozumiem. Ani neviem co Ti napisat. Toto sa pochopit neda ani mne ako cloveku z vonku, nezainteresovanemu. :no: Nema nejaky problem s orientaciou? Ci si na tych tyzdnovkach nieco neuvedomil, ked tak nahle zbalil saky paky a chce byt sam. Tvrdi Ti, ze ziadnu inu nema, chce byt len sam...divne. :?: :-??
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod corky »

ja celkom rozumiem čo sa stalo ... maš chlapa - týždnovkára. On sa asi nezmenil, len ty si si to neuvedomovala, aký je, kym chodil preč. On potrebuje rozlet, byť počas týždna slobodný, aby sa na víkend vrátil do rodinného hniezda. Vyhovuje mu vzťah na dialku, lebo ma pocit slobody. Ak ho "uväzníš" doma, začne robiť hlúposti, lebo ma z toho proste zly pocit, že ho niekto sleduje, kontroluje, že nemože robiť čo chce a byť sám... Ja mam takéhoto otca, cely život od 15 rokov robil v zahraničí na týždnovkách, turnusoch, prípadne aj ročných pobytoch a zvykol si na taký život, že je sám a len príde domov na víkend. Len 3 roky robil tak že bol každy den doma, aj to len kvoli chorobe, že musel držať prísnu dietu a to sa na týždnovke nedalo. Rodine by zniesol prvé-posledné, určite nemal nikdy iný vzťah a ani nechodí po krčmách, nefajčí, nepije. Teraz už je na dochodku, ale ešte stale pracuje a rad je mimo domu. Ked je doma, všeličo vymýšla, rozne roboty, chodí po dvore, prekladá veci z miesta na miesto, lebo sa nudí a "nevie" byť doma... a naši maju oddelene spálne ...

otázne je, či ty dokážeš toto akceptovať a takto fungovať ... ak ano, možeš mať najlepšieho víkendového manžela na svete ... ak nie, je lepšie ak ho necháš ísť vlastnou cestou, pre dobro jeho aj tvoje a detí
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Mysenka »

corky píše:ja celkom rozumiem čo sa stalo ... maš chlapa - týždnovkára. On sa asi nezmenil, len ty si si to neuvedomovala, aký je, kym chodil preč. On potrebuje rozlet, byť počas týždna slobodný, aby sa na víkend vrátil do rodinného hniezda. Vyhovuje mu vzťah na dialku, lebo ma pocit slobody. Ak ho "uväzníš" doma, začne robiť hlúposti, lebo ma z toho proste zly pocit, že ho niekto sleduje, kontroluje, že nemože robiť čo chce a byť sám... Ja mam takéhoto otca, cely život od 15 rokov robil v zahraničí na týždnovkách, turnusoch, prípadne aj ročných pobytoch a zvykol si na taký život, že je sám a len príde domov na víkend. Len 3 roky robil tak že bol každy den doma, aj to len kvoli chorobe, že musel držať prísnu dietu a to sa na týždnovke nedalo. Rodine by zniesol prvé-posledné, určite nemal nikdy iný vzťah a ani nechodí po krčmách, nefajčí, nepije. Teraz už je na dochodku, ale ešte stale pracuje a rad je mimo domu. Ked je doma, všeličo vymýšla, rozne roboty, chodí po dvore, prekladá veci z miesta na miesto, lebo sa nudí a "nevie" byť doma... a naši maju oddelene spálne ...

otázne je, či ty dokážeš toto akceptovať a takto fungovať ... ak ano, možeš mať najlepšieho víkendového manžela na svete ... ak nie, je lepšie ak ho necháš ísť vlastnou cestou, pre dobro jeho aj tvoje a detí

aha, tak uz je to po tvojom vysvetleni jasnejsie. Zaujimave. Ono, ked to clovek nezazije, nevie si ani predstavit, ze niekto moze takto chciet fungovat, ale kedze Ty mas osobnu skusenost priamo z domu, tak to vies aj lepsie sprostredkovat a mne je to teraz take zrejmejsie, ze co sa asi tak odohrava u zakladatelky. Ale aj tak mi to pripada dost od veci, ze niekto si zaklada rodinu ak ma potrebu rozletu. Rodina predsa nie je len vikendova zalezitost a nie je mozne ponechat jej chod zvysne dni len a len na tej zene. To je nefer. To sa potom "vychovava", ked nie som doma s deckami, len na vikendik prikvitnem a pohram sa. :?!?: No ja by som tak fungovat nevedela.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod Kalea »

On si asi počas tých 6 rokov na tie týždňovky tak zvykol, že už nemôže a možno ani nechce fungovať inak :drop: :drop: :drop: . Žiaľ.
O deti sa postará, keď bude mať čas (no skvelé, kto sa pýta teba, či máš čas a ako si zadelíš svoj čas? - a napriek tomu sa o deti starať musíš, lebo to nie sú hračky, o ktoré sa človek stará len vtedy, keď má čas), bude vám posielať peniaze, aby ste normálne vyžili, to mi celé pripadá akoby ste ani rodina neboli. Je to skôr model rozvedených manželstiev, len s tým rozdielom, že nie všetci otcovia posielajú deťom peniaze.

Corky má asi pravdu. On sa nezmenil, on bol od začiatku taký, jemu tá sloboda vždy vyhovovala, len ty si to nemohla vedieť, keďže chodil vždy na týždňovky. A akonáhle na týždňovky nechodil, začal robiť blbosti...
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Mischa: »

No lebo ma milenku a pravdepodobne mal aj celu dobu, len teraz je to s nejakou vaznejsie. To je cela veda.
Mischa:
expert

Odoslaťod Mysenka »

sklamana píše:mysenka,keby mal problemy s orientaciou,to by som brala vsetkymi desiatimi,tazko sa mi raz bude detom vysvetlovat,ze tatinko od nas odisiel,lebo....lebo co?lebo stale po nom nieco chceli?ze chceli aby im napustil vanu na kupanie?aby im urobil caj

to Ti verim, bolo by to prijatelnejsie ako fakt, ze mily otecko je len nezodpovedny vtak, ktory si myslel, ze narobit deticky a zalozit rodinu je ako kadit do kopy sena. :rolll: A detom asi bude treba v spravny cas povedat ako sa veci s ich ocinkom maju, nech si ho nemaluju na ruzovo. Nezasluzi si to. :no: Mozno raz by mal on dostat od svojich deti rovnakou mincou, ak bude potrebovat vo vyssom veku pomoc. Mladnut nebude, takze aby mu ta sloboda raz nezhorkla v krku.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod corky »

Mysenka píše:
corky píše:ja celkom rozumiem čo sa stalo ... maš chlapa - týždnovkára. On sa asi nezmenil, len ty si si to neuvedomovala, aký je, kym chodil preč. On potrebuje rozlet, byť počas týždna slobodný, aby sa na víkend vrátil do rodinného hniezda. Vyhovuje mu vzťah na dialku, lebo ma pocit slobody. Ak ho "uväzníš" doma, začne robiť hlúposti, lebo ma z toho proste zly pocit, že ho niekto sleduje, kontroluje, že nemože robiť čo chce a byť sám... Ja mam takéhoto otca, cely život od 15 rokov robil v zahraničí na týždnovkách, turnusoch, prípadne aj ročných pobytoch a zvykol si na taký život, že je sám a len príde domov na víkend. Len 3 roky robil tak že bol každy den doma, aj to len kvoli chorobe, že musel držať prísnu dietu a to sa na týždnovke nedalo. Rodine by zniesol prvé-posledné, určite nemal nikdy iný vzťah a ani nechodí po krčmách, nefajčí, nepije. Teraz už je na dochodku, ale ešte stale pracuje a rad je mimo domu. Ked je doma, všeličo vymýšla, rozne roboty, chodí po dvore, prekladá veci z miesta na miesto, lebo sa nudí a "nevie" byť doma... a naši maju oddelene spálne ...

aha, tak uz je to po tvojom vysvetleni jasnejsie. Zaujimave. Ono, ked to clovek nezazije, nevie si ani predstavit, ze niekto moze takto chciet fungovat, ale kedze Ty mas osobnu skusenost priamo z domu, tak to vies aj lepsie sprostredkovat a mne je to teraz take zrejmejsie, ze co sa asi tak odohrava u zakladatelky. Ale aj tak mi to pripada dost od veci, ze niekto si zaklada rodinu ak ma potrebu rozletu. Rodina predsa nie je len vikendova zalezitost a nie je mozne ponechat jej chod zvysne dni len a len na tej zene. To je nefer. To sa potom "vychovava", ked nie som doma s deckami, len na vikendik prikvitnem a pohram sa. :?!?: No ja by som tak fungovat nevedela.

Mysenka ani ja nie, s manželom sme si toot vyjasnili už na začiatku ... a vlastne ani on nie, je zvyknutý byť s deťmi a bolo by mu luto, že nevidí detičky rásť.
Ale poznám vela párov, kde to týždnovkovo funguje roky a žijú uplne v pohode. Praveže problemy nastavaju, ked je manžel zrazu dlhšie doma a ženy nervozne, že im doma robí bordel, ba dokonca v istom zmysle "zavadzia". Všetko je to o zvyku.

Moj otec je v podstate velmi rodinne založený človek a všetko čo robí, robí pre rodinu. Na týždnovkách a v zahraničí relatívne dobre zarobil a tak sme mali v podstate bezstarostný život, ked prišiel domov, plne sa nam venoval, chodili sme na vylety ... možno viac ako hociktorý sused, ktorý bol doma denne, ale každy večer zapadol do krčmy ku pivu a cez víkendy chodil na futbal s kamarátmi...
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mamina »

Je mi to až blbé napísať, ale tiež si myslím, že v tom bude iná žena - iný vzťah, ktorý ho až tak opantal, že mu je teraz jedno čo bude s jeho rodinou - vidí len ten vzťah :bored:

Mám takú skúsenosť - neboli v tom deti, bol to 5-ročný vzťah, ktorý dlho vyzeral priam ideálne. Bola som si istá, že tohoto chlapa si vezmem a bude to najlepší manžel a otec. Zrazu sme sa rozišli a on tvrdil, že v tom nikto nie je. Ale bol.
Moja skúsenosť z toho čo som zažila a čo počúvam z okolia - chlap skoro nikdy nevie radikálne riešiť vzťah tým, že odíde - pokiaľ v tom nie je iná žena. Takže aj keby o vzťahu pochyboval, neodchádzal by a skôr by sa správal "neisto" a nie takto jasne

No prajem ti veľa sily, máš to teraz veľmi ťažké. Je to strašne nezodpovedné a nefér, ale bohužiaľ - stáva sa :cry:
mamina

expert

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.