pouzivanie umyvacky - konflikt

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: pouzivanie umyvacky - konflikt

Odoslaťod kravka »

Markíza píše: Potom sa len ponúkame, kto ju vyloží :lol:
Jej, k nam prist vykladať nechcete? (:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ivanita30 »

boze manzel je ako z doby ladovej :scared: :scared: :scared: - aby som priamo nenapisala nejaku stavnatu nadavku na neho. a potom na druhej strane ta chapem ze ak si tiez na RD a trochu precitlivena ze ta to riadne zoziera ale mycka riadu ti usetri vodu a hlavne cas a pokial sa to milemu neandertalcovi nepaci nech si umyva sam :guns: :guns: - ako fakt by som mu aspon v sobotu a nedelu nechala vsetok riad v dreze a pokial sa mu nepaci nech si umyva ako magor a pokial by to ziadal od teba tak by som len poskladala riad do mycky a pustila mycku. pokial ti robi nechutne sceny pri stole tak by som mu kupila plastikove jednorazove taniere a pribor a pripravovala mu jedlo do toho :G :G

a co sa tyka pustania mycky - ja pustam mycku niekedy aj 2x denne - a to sme 4!!!!! a naladujem tam absolutne vsetko - hrnce pohariky, vazy, misy z janskeho skla, panvice a vela krat sa mi to tam aj tak vsetko nezmesti :no:
Naposledy upravil ivanita30 dňa , celkovo upravené 1 krát.
ivanita30
expert

Odoslaťod ivanita30 »

GabikaB píše:no ja by som sa takto extremne nevyjadrovala na jeho adresu. lebo si nemyslim ze by bol problem v mycke, ako si Tinka spomynala, tak mycku ste planovali kupit, takze by mal poznat jej vyhody,akurat ze to ze to trva 2 - 3 hodiny mu moze prist dlho a moze mat pocit, ze mine vela vody... jednoducho pocit, lebo to nie je pravda.
No a problem je urcite niekde inde zakopany. takze Tinka ty sa nezaoberaj myckou na riad, ale skor hladaj dovod, preco je taky podrazdeny. ci kvoli praci, alebo kvoli niecomu inemu. Ale myckou to nebude :)
a urcite nikto nema pravo sa nejako vulgarne alebo nevhodne vyjadrovat o tvojom manzelovi. aj on ma svoje muchy ako kazdy, a mozno nereagoval spravne, ale ty to urcite zvladnes a zistis preco. Nie sme vsetci dokonaly. a najma ty mas s nim vztah a mas city voci nemu, takze viem si predstait ze sa ta to moze aj dotknut.
A prosim neber do uvahy narazky typu, ja mat takeho doma tak by som mu.... je to hlupost. lebo kazdy ma takeho akeho si vybral a nikto nevie ako by reagoval pri druhom - inom cloveku. ty si zariad ako ty uznas za vhodne. mysim ze par dobrych rad si dostala, realistickych.
Drzim palceky.

gabika ja som hlavne reagovala na tuto cast prispevku

"ze robi pred detmi divadlo typu, ze sa ide z nej pogrcat....Podotykam strasne mu smrdi umyty riad, nie spinavy.
Ked som mu povedala, ze kupime ine tablety, nezabralo.
Vcera na mna nakrical, ze naco pustam umyvacku cez tyzden, ked mam 3 taniere (pritom bola plna, varila som kompletny obed, 3 deti + ja sme obedovali, ranajkovali aj vecerali, nazbierali sa hrnce od cestovin, polievky, panvica od ranajok, hrniec na mlieko, zopar riadov od vecere z minuleho dna, plno hrncekov, priborov....)"

a hlavne tie dve vypichnute akcie zasluzileho pana manzela - ako takto sa naozaj nesprava ani poriadne vystresovany chlap - sorry a vtedy vyraz neandertalec je len slaby odvar toho co si o tom clovek pomysli

to druhe - nerozpravat o tom ze mm je taky alebo onaky to berem - prispevok opraveny :ashamed:
ivanita30
expert

Odoslaťod ivanita30 »

GabikaB píše:ja to len poznam od seba, ze niekdy som ja uz unavena a niektore reakcie beriem prilis prehnane... a potom ich komentujem tiez prehnane. takze podla seba sudim aj prispevok.. teda ze v hneve napisany nie vzdy vykresluje uuuplne realitu co sa stalo :)
t.j. nemuselo byt ani kricanie ale podrazdene nieco.. a tiez viem si predstavit to divadlo manzela :) no to tiez nie je vhodne ale by som sa ja asi na nom dobre zasmiala :) ze je teda dobry herec :)

hotovo.

ja ta obdivujem ze by si sa zasmiala nad tym divadielkom :angel: ty musis mat teda trpezlivost :)b u mna by to zalezalo od nalady a od toho kolko sa uz vlecie tato diskusia/hadka; ale ako som to ja pochopila tak s tou myckou sa to uz taha nejaky ten piatok a to sa potom znizuje aj resistencia toho kto v tom konflikte je priamo namoceny. takze mne to urobi raz tak sa nanho pozriem a mozno sa aj zasmejem a nejako ho odbijem ale kebyze mi toto robi sustavne a este popritom stale cakas co ti zase povie a ako na teba zautoci, len preto ze si snazis zekonomizovat nejako tu pracu v domacnosti, tak by som aj ja na neho vyskocila pripadne to riesila nejakym drastickejsim utokom aj z mojej strany - ako napr servirovat mu to jedlo na tych plastikovych tanieroch a ine :yes:
ivanita30
expert

Odoslaťod SilvaK »

Aj môj syn si všetky riady oplachoval, lebo tvrdil, že mu to smrdí. Nebolo to umývačkou, lebo sme vymenili a problém zostal. Potom som začala používať aj z iných dôvodov gél a teraz hovorí, že je to lepšie.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Odoslaťod ivanita30 »

GabikaB píše:ivanita mas pravdu, iste zalezi aj od toho kolko to trva. no ja som vytrenovana :)
Len mne pride velmi necitlive hned niekomu zvozit manzela.... ten druhy ma voci tomu cloveku city a moze a si myslim ze aj je mu to neprijemne.
Kazdy si s danym problemom poradi ako vie, a myslim ze toto forum je super pomoc niekedy, na nakopnutie, a tak by to aj malo byt, ersp. ostat v takej rovine. neprejst cez istu liniu az urazania a ponizovania kohokolvek, najma pokial pozname len jednu stranu, a tiez pokial dotycnu osobu nepozname a ani neviem posudit na kolko su uvedene skutocnosti objektivne a realne.
mne pomohli niektore diskusie osobne, ale tiez aj niektore sa ma dotkli. takze vravim aj z osobnej skusenosti (a tiez mi to takto popisovali ine osoby ktore ziadali o radu s nieim osobnym.. alebo sa len vykricat...). Preto ja osobne si dam pozor ci niekomu tak skritizujem osobu jemu blizku, alebo skor navrhnem riesenie , iste mozem naznacit ze ten postoj nie je ok... ale asi ta osoba si to aj uvedomuje, len nevie ako z toho von.
Ale ako vravim je to len a len moj pohlad na vec. mozno sa mylim ;--) .

P.S.: tie plastikove taniere sa aj mne pacili ako napad :) a mozno ked sa nahnevam to aj raz pouzijem :vyplaz:

fensujistka, telo si otravujeme chemikaliami , to je jasne :) no a preto je lepsie pouzivat gely, ako tie kocky do mycky, oni sa rychlejsie a lepsie rozpustaju a taketo veci neostavaju na tanieri :)

som zabudla odpisat - gabika ono mas pravdu ze tie rady su mnoho krat velmi "agresivne" - ale tiez je pravdou ze tatko na fore a napisane aj tie najnevinnejsie rady mozu vyzniet agresivnejsie - lebo su ochudobnene o ten neverbalny prejav - predsa len niektore veci sa inaksie povedia a precitia v beznej komunikacii ako takto napisane a tiez si to netreba brat az tak k srdcu i ked je to velmi tazke :yes: a tiez ak citame len urcitu cast toho problemu a z jednej strany tak potom clovek moze dojst k mylnym a unahlenym zaverom - svata to pravda :4:
ivanita30
expert

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.