Chory manzel

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Chory manzel

Odoslaťod mamina »

parafinka, no je to zložitá situácia. Ale ked už si mu šancu dala a on ukázal snahu svoj problém riešiť odborne - podporila by som ho v tom. Myslím si, že ak naozaj bude chodiť ku psychologičke - tak ak aj výsledkom nebude udržanie manželstva (čo si myslím, že skôr nie - z toho čo píšeš), ale aspon bude vedieť lepšie zvládnuť rozchod. Toto by som asi ja osobne ešte pre neho urobila - aj pre svoj lepší pocit
mamina

expert

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod slniecko »

Nie, Parafinka NIE SI ZODPOVEDNA za jeho pripadny infarkt...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod marlene »

parafinka,

citovo vydierat by som sa nedala nicim ,ani chorobou :no: ak k nemu nic necitis a a uz ani citit nechces (su pripada yked sa city vytratia,ale da sa popracovat natom aby sa vratili) ,tak si zariad zvot po svojom,tak aby si bola ty a tvoje deti stastna!!
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Odoslaťod marlene »

parafinka píše:
ale da sa takto fungovat? bez lasky a respektu? zo strachu, ze raz sa z bezvedomia nepreberie?- je to len recnicka otazka.
pekny den.

parafinka,

nie neda! ja som zila v takom manzelstve asi 3 roky a ked sa pozeram spätne ,nemam ziadne pekne spomienky,ja si z tych rokov nic nepamätam,nemyslim zo vztahu,ale zo zivota-co som robila,s kym som sa stretavala,nezila som len prezivala...
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Odoslaťod parafinka »

monika19 - prosim o to, aby sa ´odmiloval´, a dufam v to, ine vychodisko v tom nevidim..

mamina - ano, ja ho v tom podporujem, ze ide ku psychologicke atd.. psychologicka vraj chce, aby som sla s nim aj ja.. ja som povedala, ze dobre, uz ked to nebudem robit kvoli nam, urobim to preto, aby jeho buduca priatelka/zena netrpela tak ako ja. takto som mu to aj povedala. momentalne suhlasi so VSETKYM, len aby nas mal doma.
a to, ze by mal potom lepsie zvladnut rozchod suhlasim, urcite si sam o sebe vela u psychologa uvedomi a mozno zmeni aj svoje zmyslanie.

slniecko - si si taka ista, ze nie som zodpovedna... keby som ja mala to iste presvedcenie ako ty, nebola by som tam, kde som teraz. jeho kamarati by urcite neboli rovnakeho nazoru ako ty...

marlene - dakujem! ako si to zvladla/vyriesila, ze ste sa napokon oddelili? alebo to vyriesil on? u mna je to s tymi spomienkami rovnako ako u teba.. nic, nic, nic... len cierna diera.
parafinka

Odoslaťod slniecko »

Parafinka, jediny sposob, ako byt zodpovedny za chorobu niekoho ineho je zobrat francuzak a zlomit mu ruku....ano, vtedy by si za tu zlomeninu bola zodpovedna...
To, ze si o tom oresvdcena, je LEN vysledok jeho emocionalneho vydierania...

Skus si precitat nieco o manipulacii a psychicko tyrani.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Mysenka »

parafinka píše:slniecko,
myslim, ze je rozdiel, ak by ho zrazilo auto .. pretoze infarkt alebo zlyhanie srdca by ´mohol´mat kvoli tomu, ze som ho opustila.

no ja neviem, ale ak dostane infarkt tak jednak pre svoju diagnozu a jednak preto, ze si ho sam privodi svojim vlastnym spravanim. Ty v tom nehras ziadnu rolu. To, ze ma tvoj muz chore srdce nie je polahcujuca a ospravedlnujuca okolnost pre jeho spravanie, ktore si tu popisala. Cize, ja by som sa vydierat takymto sposobom nedala. No uvidis co sa zmeni ak na sebe popracuje. Este aby aj nasiel dovod a dobry preco sa tak k tebe spraval.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Mysenka »

slniecko píše:Parafinka, jediny sposob, ako byt zodpovedny za chorobu niekoho ineho je zobrat francuzak a zlomit mu ruku....ano, vtedy by si za tu zlomeninu bola zodpovedna...
To, ze si o tom oresvdcena, je LEN vysledok jeho emocionalneho vydierania...

Skus si precitat nieco o manipulacii a psychicko tyrani.

asi tak. Myslim, ze manzel ma Parafinku dobre zmaknutu.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod parafinka »

slniecko,
uz som u psychologa bola, pred par rokmi a kvoli psych. tyraniu..
nemozem/nechcem (?) tomu uverit, ze cele toto divadlo so zachrankou by mohol byt len dalsi jeho tah..
on nikdy nemal doktorov rad, ani kvoli srdcu nechodieval pravidelne na kontroly.. preto som sa ani ´necudovala´, ze odmietol ist so zachranarmi do nemocnice.. nic nove u neho.
? no co ak ostal na reverz doma, lebo vedel, ze mu v nemocnici aj tak nic nenajdu? - tato moznost ma napadla az dnes, teda vlastne ma napadla hned na druhy den, ako sa to stalo, ale az dnes som si pripustila, ze by to tak mohlo byt.
a dakujem za podporu a nazory, velmi si to cenim.
parafinka

Odoslaťod corky »

parafinka píše:slniecko,
uz som u psychologa bola, pred par rokmi a kvoli psych. tyraniu..
nemozem/nechcem (?) tomu uverit, ze cele toto divadlo so zachrankou by mohol byt len dalsi jeho tah..
on nikdy nemal doktorov rad, ani kvoli srdcu nechodieval pravidelne na kontroly.. preto som sa ani ´necudovala´, ze odmietol ist so zachranarmi do nemocnice.. nic nove u neho.
? no co ak ostal na reverz doma, lebo vedel, ze mu v nemocnici aj tak nic nenajdu? - tato moznost ma napadla az dnes, teda vlastne ma napadla hned na druhy den, ako sa to stalo, ale az dnes som si pripustila, ze by to tak mohlo byt.
a dakujem za podporu a nazory, velmi si to cenim.

a ty stale veríš, že ta skutočne má rád???
Je to maximálne nezodpovedný chlap! To čo ma znamenať, že nema rad lekarov a preto zanedbava zdrav. stav??? Do kelu, ved ma deti, rodinu! Toto si može dovoliť slobodný, ktorý sa nemusí o nikoho starať, len o seba...

navyše, ak by ťa mal rád, nemohol by sa správať tak ako sa správa. On je s tebou, lebo mu to vyhovuje, lebo sa asi bojí zostať sám so svojou chorobou. O láske z jeho strany nemože byť ani reči ... potrebuje, aby sa niekot o neho staral.

my mame v rodine podobny prípad, ked sa žena obetovala kvoli mužovi a to uplne. Sama seba som sa pýtala, prečo. Dospela som k tomu, že možno čiastočne z lásky, možno zo súcitu a tiež kvoli zvyku a spoločenským konvenciám (ved to poznáte - v dobrom aj v zlom, v zdraví aj v chorobe)... zostala uplne pripútaná doma, starala sa a on jej ešte nadával, tyranizoval ju. Nakoniec to tak dopadlo, že z tých stresov a námahy ona vážne ochorela. Kvoli tomu, že nemohla od neho ani odísť von nechodila k lekárovi a dnes sa snaží utiecť hrobárovi z lopaty ... ale nevyzará to vôbec dobre :( :( :(
corky

I choose to be happy...

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.