Čo pre vás znamená manželstvo?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Čo pre vás znamená manželstvo?

Odoslaťod vinca »

Vzťah musí byť v hlave, pre mňa je to hodnota nastavená niekde vnútri v mojom software. Samotné manželstvo je iba úradná podoba a papier, ktorý nepomôže, ak software nie je funkčný. V našom okolí je veľa manželstiev, ktoré fungujú doslova najmä kvôli hypotékam. Jeden nemôže opustiť druhého, lebo by ho nevyplatil. Ale rovnako poznám aj veľa pekných fungujúcich vzťahov, ktoré postrádajú úradný manželský certifikát. Papier nie je garanciou ničoho, ak chýba to podstatné. Asi tak :-) Máme syna vo veku, kedy už má frajerku. Ale nebudem za neho riešiť, či sa má, alebo nemá ženiť. To musí cítiť on sám, či je to pre neho dôležité. Žiť sa dá pekne aj s papierom, aj bez neho.
vinca

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Džusa »

mravcek píše:
kohutiarova@redakcia píše:celkom ma to nezištne i zištne zaujíma: aký máte názor, pocity, skúsenosti z tejto inštitúcie... Či je to s ňou ozaj také zlé, ako sa to teraz hovorí. Nenájde sa ani tu aspoň 10 ľudí, ktorí sú s manželstvom spokojní?

Som rada, ze patrim k tym stastnym. Ja som v manzelstve naozaj spokojna a stastna. Podla mna je to aj o zodpovednosti uz pri samotnom vybere manzela/manzelky. Ked si niekto mysli ze sa partner po svadbe zmeni....., tak bude sklamany. Iba ked sa beru ludia ktori sa poznaju a vedia sa tolerovat a hlavne rozpravat tak to moze fungovat. Je uzasne ked mate vedla seba Cloveka,na ktoreho sa mozete spolahnut a ktory vas miluje presne taku aka ste.

tiez som na tom podobne. na nasom manzelstve neustale pracujeme, stale je sa co ucit, na com pracovat. obaja sme rovnako nastaveni a do manzelstva sme sli zodpovedne a stym, ze sme pripraveni prezit iba v tomto jednom manzelstve. tato istota vsak nedava ani jednemu z nas pocit, ze nie je co na vztahu a kazdom z nas zlepsovat.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod LIBERTAS »

Džusa píše:
mravcek píše:
kohutiarova@redakcia píše:celkom ma to nezištne i zištne zaujíma: aký máte názor, pocity, skúsenosti z tejto inštitúcie... Či je to s ňou ozaj také zlé, ako sa to teraz hovorí. Nenájde sa ani tu aspoň 10 ľudí, ktorí sú s manželstvom spokojní?

Som rada, ze patrim k tym stastnym. Ja som v manzelstve naozaj spokojna a stastna. Podla mna je to aj o zodpovednosti uz pri samotnom vybere manzela/manzelky. Ked si niekto mysli ze sa partner po svadbe zmeni....., tak bude sklamany. Iba ked sa beru ludia ktori sa poznaju a vedia sa tolerovat a hlavne rozpravat tak to moze fungovat. Je uzasne ked mate vedla seba Cloveka,na ktoreho sa mozete spolahnut a ktory vas miluje presne taku aka ste.

tiez som na tom podobne. na nasom manzelstve neustale pracujeme, stale je sa co ucit, na com pracovat. obaja sme rovnako nastaveni a do manzelstva sme sli zodpovedne a stym, ze sme pripraveni prezit iba v tomto jednom manzelstve. tato istota vsak nedava ani jednemu z nas pocit, ze nie je co na vztahu a kazdom z nas zlepsovat.

taky, tak
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Mysenka »

ja som tiez s manzelstvom spokojna. Asi vela zalezi na vybere partnera. A od toho sa nasledne odvija nasa spokojnost ci nespokojnost. Takze za seba, zatial hodnotim tuto instituciu kladne. :wink:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Andrea »

zavazok, v dobrom i zlom
moj manzel mi vsak nazor zmenil, ked sa na to pozriem spatne, bez papiera by to bolo asi lepsie.... lebo on ten akt ponal po svojom.... stala som sa niecim "majetkom", z coho plynu nezhody
dufam, ze synom to vysvetlim inak
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod karakas »

nikomu neodporucam. v pripade rozvodu ci rozchodu dava muzovi moznost vyhrazat sa roznymi formami boja o deti..v pripade nie-manzelstva by bol pokoj a mama by bola usetrena roznych netmyselnosti typu striedava vychova alebo zverenie do starostlivosti otca lebo typek ma lepsie financne zazemie teda aspon podla neho to tak funguje. vztah dvoch ludi moze byt krasny a dlhyyyy a kvalitny a prijemny aj bez uradneho dokladu o uzavreti manzelstva. aj meno si moze zena zmenit ak by velmi chcela kvoli detom. detom urcite manzelstvo neodporucim. alebo ak tak az po 36stke potom snad uz ani same nebudu chciet.
karakas

Odoslaťod maria@redakcia »

hm, karakas, asi je to skôr o ľuďoch a jedincoch a jednotlivých situáciách... tiež pátram, prečo to niekomu klape a prečo niekomu nie... Ale napriek Tvojej situácii by som manželstvu ako inštitúcii jeho hodnotu nebrala...
maria@redakcia
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.