Čo pre vás znamená manželstvo?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Čo pre vás znamená manželstvo?

Odoslaťod františka »

ale nie, nie je to také zlé :wink:
Prílohy
180241_187631207921910_149228591762172_585554_3718411_n.jpg
(41.2 KiB) Stiahnutá 4651 krát
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod inka2 »

Určite ma manželstvo posunulo niekam ďalej, kde by som sa ako slobodná žena,matka nedostala. Určite ma manželstvo psychicky obohatilo. Dopĺňame sa. Keďže sa vždy musíme dohodnúť, aj napriek rozdielnym názorom, musíme sa vždy na problém pozerať aj z iného uhla pohľadu, aj z pohľadu toho druhého. Sme si navzájom psychickou i finančnou oporou. Každý chvíľku ťahá pílku. Pre mňa manželstvo znamená zväzok, v ktorom sa môžem na toho druhého 100 % spoľahnúť. Práve v dnešnej neistej dobe je to veľmi dôležitá inštitúcia.
inka2
expert

Odoslaťod slniecko »

františka píše:ale nie, nie je to také zlé :wink:

:)b :)b :)b
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Mischa: »

Pre mna manzelstvo nezmenilo vobec nic okrem pravnych zalezitosti a par prstenov.
Mischa:
expert

Odoslaťod SilvaK »

corky píše:ja, absolútne spokojná a nemenila by som
za 10 rokov čo sme spolu sme nemali žiadny vážny manželský problem, v zlých časoch ma manžel velmi podržal a bol mi oporou
pre mna to nie je len papier, som rada, že nosím jeho meno a sme spolu aj "oficiálne" ... aj kvoli deťom, aj pre prípad, že by sa niečo stalo ... ale aj kvoli nám, tak vnútorne. My sme pred svadbou ani spolu nebývali (ani jeden deň!), manžel sa ku nam nasťahoval doslovne vo svadobnú noc. Ja som v tomto dosť konzervatívna a určite budem chcieť, aby sa raz aj moje deti vydali/oženili.

Tiež tak. :yes: Až na tie roky spolu, my tento rok už 18.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Odoslaťod čika: »

Mischa: píše:Pre mna manzelstvo nezmenilo vobec nic okrem pravnych zalezitosti a par prstenov.

asi tak nejako
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod MamaMici »

Pre mna je manzelstvo velmi dolezite, posvatne. Napisala by som aj viac, ale momentalne riesim manzelsku krizu, tak nie je nalada na vypisovanie:?
MamaMici

Odoslaťod Elena. »

Nebe-peklo-raj

Ale teraz vazne, vseobecne je pre mña manzelstvo institucia, ktora je dolezita pre odovzdavanie hodnot potomkom a pre zdrave zachovanie ludskeho druhu.
Z osobneho hladiska-sme tu jeden pre druheho, vieme, ze sa na seba mozeme spolahnut a doverovat si, uznavame rovnake hodnoty-nase deti su pre nas to najcennejsie co vlastnime.
Neviem, ci by to bolo ine bez toho "papiera", v nasom pripade pravdepodobne nie, ale v dnesnom svete, kde sa stale castejsie berie nalahko spoluzitie, vychova deti,davanie prednosti materialnym hodnotam pred tymi ozajstnymi-tu mi pride namieste ist prikladom nasim potomkom a snazit sa o zachovanie tejto formy spoluzitia v buducnosti.
Elena.
expert

Odoslaťod monica »

Ja sa priznam, ze keby ma muz nepoziadal o ruku, tak by som mala pocit, ze to nemysli so mnou vazne. Proste by som mala pocit, ze je to nie je tak naozaj ako to ma byt. V tomto som strasna konzerva :)
monica
pokročilý

Odoslaťod mravcek »

kohutiarova@redakcia píše:celkom ma to nezištne i zištne zaujíma: aký máte názor, pocity, skúsenosti z tejto inštitúcie... Či je to s ňou ozaj také zlé, ako sa to teraz hovorí. Nenájde sa ani tu aspoň 10 ľudí, ktorí sú s manželstvom spokojní?

Som rada, ze patrim k tym stastnym. Ja som v manzelstve naozaj spokojna a stastna. Podla mna je to aj o zodpovednosti uz pri samotnom vybere manzela/manzelky. Ked si niekto mysli ze sa partner po svadbe zmeni....., tak bude sklamany. Iba ked sa beru ludia ktori sa poznaju a vedia sa tolerovat a hlavne rozpravat tak to moze fungovat. Je uzasne ked mate vedla seba Cloveka,na ktoreho sa mozete spolahnut a ktory vas miluje presne taku aka ste.
mravcek

pokročilý

Obrázky: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.