Čo pre vás znamená manželstvo?

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Čo pre vás znamená manželstvo?

Odoslaťod maria@redakcia »

celkom ma to nezištne i zištne zaujíma: aký máte názor, pocity, skúsenosti z tejto inštitúcie... Či je to s ňou ozaj také zlé, ako sa to teraz hovorí. Nenájde sa ani tu aspoň 10 ľudí, ktorí sú s manželstvom spokojní?
maria@redakcia
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Čo pre vás znamená manželstvo?

Odoslaťod corky »

ja, absolútne spokojná a nemenila by som
za 10 rokov čo sme spolu sme nemali žiadny vážny manželský problem, v zlých časoch ma manžel velmi podržal a bol mi oporou
pre mna to nie je len papier, som rada, že nosím jeho meno a sme spolu aj "oficiálne" ... aj kvoli deťom, aj pre prípad, že by sa niečo stalo ... ale aj kvoli nám, tak vnútorne. My sme pred svadbou ani spolu nebývali (ani jeden deň!), manžel sa ku nam nasťahoval doslovne vo svadobnú noc. Ja som v tomto dosť konzervatívna a určite budem chcieť, aby sa raz aj moje deti vydali/oženili.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod slniecko »

kohutiarova@redakcia píše:celkom ma to nezištne i zištne zaujíma: aký máte názor, pocity, skúsenosti z tejto inštitúcie... Či je to s ňou ozaj také zlé, ako sa to teraz hovorí. Nenájde sa ani tu aspoň 10 ľudí, ktorí sú s manželstvom spokojní?

NTM :mrgreen: ?

Aaale, ano :yes: ....nie, nie je to take zle a preto som spokojna...ale to by som asi bola v hocijakom peknom, stabilnom vztahu.... ;)x
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod maria@redakcia »

Slniečko, možno aj NTM - ale zaujíma ma to aj preto, lebo v okolí /aj v rodine/ sa to manželstvách trasie... nie je to tam dobré. My sme na tom fajn, už 15 rokov, a skutočne si nemôžem sťažovať. Muža mi závidia, nepožičiavam. :-) Na okraj: nejak som nepochopila, či je to u vás spokojný, dobrý vzťah, alebo si spokojná aj tak...?
maria@redakcia
začiatočník

Odoslaťod slniecko »

kohutiarova@redakcia píše:Slniečko, možno aj NTM - ale zaujíma ma to aj preto, lebo v okolí /aj v rodine/ sa to manželstvách trasie... nie je to tam dobré. My sme na tom fajn, už 15 rokov, a skutočne si nemôžem sťažovať. Muža mi závidia, nepožičiavam. :-) Na okraj: nejak som nepochopila, či je to u vás spokojný, dobrý vzťah, alebo si spokojná aj tak...?

:D som spokojna aj "len tak", aj so vztahom... v decembri sme oslavili 20 rokov, co sme spolu :) , takze asi ho mozem povazovat nielen za dobry, ale aj za stabilny :) ...
...aj my mame v okoli niekolko parov, co im to nevyslo, ale celkovo mam dojem, ze su teraz ludia vo vztahoch spokojnejsi, ako boli za cias mojich rodicov...aj ked sa vtedy rozvadzalo menej...mozno sa citia slobodnejsi a preto sa chovaju zodpovednejsie...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod corky »

aj ja mam v okolí trasúce sa vzťahy ... ale aj také pekné, zdravo fungujúce
v oblastie, kde žijem je to ešte dosť tradičné, ludia sa tu berú, skor alebo neskor
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod silviav »

priznám sa, že ja som po manželstve nejako zvlášť netúžila, bola som "slobodná matka" s druhom, ale okolie sa na mňa v niektorých prípadoch pozeralo zvrchu, čo som samozrejme neriešila, hlavne na úradoch pri vybavovaní buď RL alebo pri MD, RD. lenže môj terajší muž /sme spolu 4 roky a "svoji" 1,5 roka/ ma požiadal o ruku a volačo sa vo mne pohlo tak som súhlasila, ale môžem povedať, že sa v našom vzťahu absolútne nič nezmenilo, či sme boli len v druhovskom pomere a teraz v manželstve.
môžem len súhlasiť, že rozvodovosť je vysoká /robím na civile na súde/ a bola som fakt zhrozená, že aj 22.12. niekto podá návrh na rozvod, to sme si s kolegyňami uťahovali, že pod stromček. je to rôzne, ale mladé manželstvá sú viacej ohrozené podľa mňa ako tie staršie. teraz sa rozvádzajú 25-28 ročné decká po 3-4 rokoch a dôvody sú fakt niekedy banálne, ale to nevedia vyriešiť komunikáciou......je toho fakt dosť
silviav

začiatočník

Odoslaťod Effka »

ja som konzervativna takze manzelstvo je pre mna sposob usporiadania rodiny ( rodicia + deti). Z manzelstva vidim len vyhody.ci uz socialne napr uplne ine postavenie ako vydata zena, to som si zazila na uradoch apod, az po socialnu istotu ( dednie, pripadne vdovske, sirotske...) Iste ze ludia mozu spolu zit aj nadivoko ale ked nie su ochotni skor ci neskor na takyto zavazok o com to cele je?
A kedze vztahy su vselijake a nie vzdy byva nedela, je dost komlikovane sa "len tak zbalit a odist" , co velakrat donuti ludi zabojovat.
Effka
expert

Odoslaťod Martina z MT »

Manzelstvo je oporou i rozporom zaroven:
1. oporou, pretoze vytvara ramec rodiny
2. rozporom, pretoze neustale na seba narazaju primitivne a kulturne hodnoty
a to mu dava hodnotu i dynamiku, ale zaroven to vyzaduje neustalu pracu na vztahu a jeho kvalite.

V sucasnosti je problemom, ze pokial clovek podlahne tlaku zvonka - konzum, pasivita, nezdrava otvorenost atd., tak sa nema velmi o co opriet pri budovani vztahu a uzatvarani manzelstva, a ani pri rieseni problemov a nezhod, teda pri udrzani fungujuceho manzelstva.

Kedysi sa ale manzelstva borili rovnako s problemami, akurat ze tak ako sa zmenila doba, tak sa zmenil charakter problemov i ich riesenia. Osobne nemam pocit, ze by na tom manzelstva boli horsie, ale funguju inak ako kedysi a aj inak sa o tom hovori - dnes sa zdielaju veci, ktore boli kedysi tabu a dnes vieme realizovat aj to, co bolo kedysi nemozne.

Hmmmhmmm, celkom tazka tema, ked clovek zacne nad tym dumat viac...

A este vtip:
Co je na manzelstve najlepsie?
Ze mozete mat sex, aj ked sa vam nechce!

Noo a poznam manzelstva, kde chcu ist dalej aj napriek tomu, ze je to tazke a chcu sa zlepsovat - take povazujem za dobre a mezdi take ratam i moje (musim sa spytat mangela, co si mysli on).
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Odoslaťod marlene »

manzelstvo pre mna znamena spolupatricnost,rovnake ciele,stabilitu .s manzelom sme spolu zili dost dlho len v spolocnej domacnosti a fungovali sme rovnako dobre ako teraz,ale odkedy sme manzelia mam iny pocit.

pre mna je to aj naozaj zaväzny slub ,ze spolu prekoname dobre aj zle .podla mna je manzelstvo projekt na cely zivot,ktory vyzaduje nielen snahu z oboch stran,ale aj toleranciu,humor ,schopnost vediet odpustat a schopnost zachovat si napriek vsetkemu vlastnu identitu a aj kus nezavislosti -financnej a emocionalnej.
marlene

nic sa mi nechce....

expert

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.