mám ho plné zuby

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: mám ho plné zuby

Odoslaťod mmonika »

moja skusenost, zadat jednu cinnost holou vetou najlepsie dvojslovnou , viac nedokaze pocuvat :? , potom urobi ,ak spojim dve cinnosti do vety rozvitej druha polovica je nevykonana a este sa hada ,ze som to nepovedala, neviem ci vsetci chlapi,ale ten moj je sice zlaty ale funguje dost jednobunkovo :yes: , okrem toho ze dokaze lenjednu vec robit naraz ,tak pokyny treba vydavat postupne ako vravim dvojslovne a pri dlhodobych ulohach co netreba okamzite riesit tak robi az na moje vytocenie sa ,dovtedy ma na haku,hlavne treba vydrzat a aspon par veci si neurobit sam :yes: , lebo ked chcem mat nieco hneda urcite riesim sama /pri nasom zamerani aj vsetko technicke v byte ,takze nech aspon daco mu zostane / ,teraz ma tazke casy ,je z detmi, ja v praci :D
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Effka »

Jasne Monika ze jednobunkovec :) poznam velmi dobre: ...umy riad... ( az ho umyje) , utri riad. Veta umy a utri riad nefunguje.
Effka
expert

Odoslaťod ivanita30 »

Effka píše:Jasne Monika ze jednobunkovec :) poznam velmi dobre: ...umy riad... ( az ho umyje) , utri riad. Veta umy a utri riad nefunguje.

inaksie to by sa dalo este vylepsit jednou jednoduchou vetou - "kup umyvacku riadu!" :lool: :lool: :lool:
ivanita30
expert

Odoslaťod mmonika »

umyvacku mame :D , tam tiez musim po krokoch, vyloz umyvacku treba vacsinou dvakrat :D
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod vinca »

Prepáčte ženy, ale keď čítam, akí sú tí vaši muži neschopní, viete ešte prečo ste si ich brali? Vtedy boli perfektní a bezchyby? Najviac konfliktov v rodine prinášajú nenaplnené očakávania, že ten druhý bude taký, ako ho chcem mať ja. Aj vice versa. Keď som si brala svojho manžela, sľubili sme si, že si budeme pomáhať a stáť pri sebe. Treba presne povedať ako si tú pomoc predstavujem. Svojich manželov tu niektoré verejne dehonestujete. Vám by sa páčilo, keby to vaši muži napísali o vás alebo by vás pred kamarátmi pomenovali "tá upratujúca hysterka", nabudúce ju opľujem etc? Je mi z toho naozaj smutno. Kde je manželská úcta?
vinca

Odoslaťod corky »

ále vinca ... toto čo píšeš, je tak trochu ako kázeň z kancla
myslím, že hoci žena svojho manžela v podstate miluje, neznamená to, že bude obdivovať všetkom čo robí (teda v tomto prípade skor nerobí ) a že občas sa nemože posťažovať a takpovediac "vypustiť ventil". Niekto s kamoškami, niekto na fore ... (mimochodom, kedže tu väčšina z nas funguje anonymne, nikto nevie, kto a skrýva za nickom, nejde o žiadne verejné dehonestovanie ... však nenapísala jeho meno a adresu)
ved to je uplne normálne a bežné, že sa ženy posťažuju navzajom na manželov a zasa chlapi občas "ohovoria" ženy ... niekedy zo srandy, niekdy žial aj vážne. Skor ide o to, že si človek porovná, ako to chodí doma a ako v iných rodinách (a možno potom skonštatuje, že to doma nemá až také zlé :mrgreen: ).

PS: Ja by som rada vedela, kde bola manželská úcta, ked manžel povedal slagy, ktorá je navyše tehotná, na štedrý deň !!! , že nevie robiť nič poriadne.

PS2: mnohé ak si dobre čítala PRESNE FORMULUJEME, ako si tu pomoc predstavujeme, čo však ak to chlap aj tak neurobí??? Ja napríklad to väčšinou prejdem s úsmevom, zareagujem položartom, alebo začnem a volám manžela, nech sa pripojí a urobíme to potom spolu. Ale niekedy ma to aj vytočí ... tiež nie som dokonalá, večne chapajuca, duchaplne reagujúca, milá a úctivá manželka ... hlavne ked na mna niečo lezie, v robote stres, doma bordel, nič nestíham, deti pištia a manžel sa tvári, akoby sa nechumelilo :whist:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mmonika »

dobre pises corky, ten moj to priznava , ze pokyny potrebuje jednotlivo a trochu humoru este ziadnej z nas neukodilo , nikdy som sa tak vedecky ako ty vinca nad tym nezamyslala, to by bol asi koniec moznosti spoluzitia s hocikym :D
mmonika

pracujem

expert

Odoslaťod kravka »

corky píše:ále vinca ... toto čo píšeš, je tak trochu ako kázeň z kancla
myslím, že hoci žena svojho manžela v podstate miluje, neznamená to, že bude obdivovať všetkom čo robí (teda v tomto prípade skor nerobí ) a že občas sa nemože posťažovať a takpovediac "vypustiť ventil". Niekto s kamoškami, niekto na fore ... (mimochodom, kedže tu väčšina z nas funguje anonymne, nikto nevie, kto a skrýva za nickom, nejde o žiadne verejné dehonestovanie ... však nenapísala jeho meno a adresu)
ved to je uplne normálne a bežné, že sa ženy posťažuju navzajom na manželov a zasa chlapi občas "ohovoria" ženy ... niekedy zo srandy, niekdy žial aj vážne. Skor ide o to, že si človek porovná, ako to chodí doma a ako v iných rodinách (a možno potom skonštatuje, že to doma nemá až také zlé :mrgreen: ).

PS: Ja by som rada vedela, kde bola manželská úcta, ked manžel povedal slagy, ktorá je navyše tehotná, na štedrý deň !!! , že nevie robiť nič poriadne.

PS2: mnohé ak si dobre čítala PRESNE FORMULUJEME, ako si tu pomoc predstavujeme, čo však ak to chlap aj tak neurobí??? Ja napríklad to väčšinou prejdem s úsmevom, zareagujem položartom, alebo začnem a volám manžela, nech sa pripojí a urobíme to potom spolu. Ale niekedy ma to aj vytočí ... tiež nie som dokonalá, večne chapajuca, duchaplne reagujúca, milá a úctivá manželka ... hlavne ked na mna niečo lezie, v robote stres, doma bordel, nič nestíham, deti pištia a manžel sa tvári, akoby sa nechumelilo :whist:

veľmi pekne napísané :yes:

GabikaB píše:ale vies rozdiel je aj ten, ze chlap ak sa nahneva tak napriklad ide na sport, alebo na pivo, alebo proste za kamosmi.... tam vypusti aj tym ze zmeni prostredie, ze pride na ine myslienky... no ale zvycajne (nehovorim ze u vsetkych a vsade a vzdy, ale vacsinou) zena ostava s detmi doma ak je dusno a musi sa dalej postarat dorobit poriadit, a ostane doma sama s myslienkami a problemami v tej dusivej atmosfere a to este sa snazit nepreniest toto vsetko na deti, lebo muz sa isiel predsa vyventilovat.

Aj toto je veľká pravda :idea:
kravka

Človek, ktorý načúva rozumu, je stratený: rozum zotročuje všetkých tých, ktorých myseľ nie je dosť silná, aby mu vládla. G. B. Shaw

expert

Odoslaťod vinca »

Corky, paru chodím vypustiť do kina, naposledy to bol film o Coco Chanell, takže to bolo aj dosť dávno :-) Keď som bola čerstvo vydatá, ešte sme sa občas aj taliansky pohádali. Ale za tých vyše dvadsať rokov som zistila, že sú aj iné spôsoby, ktoré druhého neurazia a mne pomôžu. Efekt vidím na starších deťoch. Neriešia krízové situácie horúcou hlavou.
vinca

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.