Vzájomné pochopenie a potreby

Partnerské vzťahy. Príchodom a výchovou detí sú posilňované alebo nabúravané. Deti túžobne očakávame alebo prijímame už neplánované...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Vzájomné pochopenie a potreby

Odoslaťod simuliatko » Po 05.Mar. 2018 11:47

Vždy je problém v obidvoch. Treba si to len priznať. Nebudem tu písať dlhé slohy ale je to tak VŽDY!
Obrázok používateľa
simuliatko
začiatočník

Mood: Happy
Založený: Pi 24.Jún. 2016 7:20

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod jacub » Po 05.Mar. 2018 16:17

Samozrejme, ze problem je v obidvoch. Na tom sme sa so zenou zhodli (akurat ja mam tendenciu vycitat to sebe). Otazne je na kolko sme ochotni sa jeden pre druheho zmenit, alebo toho druheho pochopit, prijat. Snazime sa este dohodnut na jednom sedeni u terapeuta. Zena tomu nadej nedava, je rozhodnuta, ale povedala ze to skusi. Ja sa snazim nerobit si nadeje. Ked nic ine aspon sa snad na konci naseho vztahu pochopime.
jacub

Založený: Pi 16.Feb. 2018 21:48

Odoslaťod milenia » Ut 06.Mar. 2018 9:49

Uz ked nedava tomu nadej tak sa obavam, ze je aj to sedenie zbytocne :-(
Obrázok používateľa
milenia

Založený: Ut 01.Aug. 2017 13:41

Odoslaťod jacub » Ne 11.Mar. 2018 22:19

Tak poradna dopadla tak ako som aj predpokladal. Bez zavahania presvedcila aj psycho ze je to pre nu jedina moznost. Este som sa dozvedel ze uz ma nepovazuje za manzela/partnera. Som pre nu uz len otec jej dietata.
Bavil som sa o tom s mojimi sestrami, mam ich 3. Dve z nich mi povadali ze jej rozumeju. Nie ze by jej rozhodnutie schvalovali, ale chapu ze uz pre nu nie som zaujimavy, ze ma pocit ze sa pri mne nema kam posunut. Aj podla jej slov, ked sme sa brali, nevedela co caka od zivota. Teraz to podla vsetkeho zistila a ja do toho konceptu nezapadam. To uz sa vazne dnes nenosi, ked som svoju ulohu muza chapal v tom ze som chcel pre svoju rodinu zabezpecit pohodlie a zazemie, vytvorit nejaku istotu? Viem ze som dost "konzervativny", nie som uplne otvoreny novym veciam, nemam v sebe potrebu skusat nove veci. V zivote som nebol opity, nefajcim, nechodim von s kamaratmi. Netravim cas za TV s pivom v ruke, snazim sa pracovat, alebo bravat rodinu po vyletoch. Viem ze mam kopu chyb, ze som zenu nedokazal podporovat v tom co ju bavilo (v tom vsetkom, co riesila na ukor mna). Ja ju aj tak stale lubim, bohuzial jej rozhodnutie je to co urcuje dalsi postup.
jacub

Odoslaťod alexa30 » Po 12.Mar. 2018 8:34

to ma mrzi, ze to takto dopadlo, no myslim, ze ty si uz urobil velmi vela pre zachranu a ked to nechcu obaja, tak je to uplne zbytocne, mozno by bolo lepsie zacat si to pripustat a posunut sa dalej, najst si niekoho kto ta odceni
Obrázok používateľa
alexa30

Založený: Ut 06.Feb. 2018 10:54

Odoslaťod slniecko » Po 12.Mar. 2018 16:18

Jasné, oni tie psychologičky proste nie sú svojprávne :rolll: ...
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 0:44

Odoslaťod nowiena » Ut 13.Mar. 2018 13:43

Smutne je co pises, s psychologickami to je tazko, mnohokrat miesto toho aby sa snazili dat dokopy manzelstvo, tak urobia prave opak
nowiena

Založený: Po 29.Jan. 2018 15:39

Odoslaťod jacub » Št 15.Mar. 2018 15:22

boli sme u psychologa (chlapa). A nebolo to na neho myslene v zlom. Minuly rok ked sme mali krizu nam pomohol to zachranit. Preto som ho znova oslovil. Ale manzelka je proste rozhodnuta na 100%, predostrela mu padne argumenty a on uznal ze ma narok to tak vnimat. Mne sa uz par dni s tym celkom dari zrovnavat. Zacinam sa znova usmievat a tesit sa. Skusam to brat ako zaciatok niecoho noveho, aj ked lahke to rozhodne nie je. Akurat sme vo faze oznamovania to rodine a dohadovania sa o majetku, vychove.
jacub

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Partneri

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.