Stránka 1 z 1

Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepra

OdoslaťOdoslané:
od Slai1
Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechyNa rozdiel od ľudí sa takmer všetky zvieratá narodili s potlačeným “systémom” reči. Vystačia si z majiteľom, ktorému spríjemňujú chvíle a ten sa im za to odvďačí všetkým potrebným, nakúpi chovateľské potreby, ktoré k životu potrebujú. Malý psík sa nemusí naučiť, ktoré z písknutí znamená “Chcem piť” a prirodzene vie, že slabší vrkot matky znamená, že jeho zuby sú príliš silné. Medzitým sa ľudské deti v príslušnom veku učia dokonca niekoľko stoviek slov denne, aby vyjadrili podobné potreby.

[ img ]

To neznamená, že reč zvieraťa je menej presná než ľudská reč (hoci pravdepodobne chýbajú abstraktné pojmy a pojem času, napr. Včely môžu s neuveriteľnou presnosťou určiť miesto, kde nájdu napr. Peľ, číslo, stav zdravia), ale rozum psa nie je “zameraný” na to, aby sa naučil cudzie slová. Je to preto, že nepotrebujú sa učiť “cudzie jazyky”. Vystačia si z majiteľom, ktorému spríjemňujú chvíle a ten sa im za to odvďačí všetkým potrebným čo k životu potrebujú.

Re: Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, pr

OdoslaťOdoslané:
od Karol258
Ľudia boží, akú hračku kúpiť bytovému psovi na Vianky, aby sa s tým aj hral a nemal to na háku ako bežne? Najlepšia hračka sú moje nové topánky samozrejme :lol: Ale chcel by som niečo interaktívne a zaujímavé na štýl toho Flip board https://fera.sk/hry-pre-psov/ Má to zmysel, alebo sú to hovadiny? Prípadne návrhy/nápady kde kúpiť a čo... Do 50€ :clap:

Re: Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, pr

OdoslaťOdoslané:
od Wera1
my mame teda na zahrade a nasi dostali novu vyzivu, monoproteinovu, a este ich oblubene konzervicky, budeme davkovat aspon tri mesiace, boli to stedre vianoce :)