Kúpa auta - nové alebo ojazdené ?

Nové "ostatné", teda "čokoľvekové" je znova na svete:)
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kúpa auta - nové alebo ojazdené ?

Odoslaťod majkas »

Rozmyslame nad kupou auta (nase stare uz velmi nesluzi :ham: :ham: )
a riesim, ci pozerat nove auto alebo ojazdene (2-3 rocne), kedze sa budeme musiet zadlzit cena dost zavazi ...

Pomohli by mi vase osobne skusenosti.

Pri ojazdenom sa bojim, ze kupujem "macku vo vreci", pri novom je zasa o dost vyssia cena ....
majkas
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kúpa auta - nové alebo ojazdené ?

Odoslaťod corky »

my sme to riešili minulý rok, nakoniec sme kupili nové
išli sme do takej ceny, aby sme to boli schopní zaplatiť a vybrali sme si auto, ktoré bolo nejaký čas vystavené na predajni, takže oproti pôvodnej cene bolo o dosť lacnejšie
aj predtým sme mali nové auto, vydržalo 7 rokov, potom už každu chvílku bolo treba niečo vymeniť ... a ani tak nešlo o peniaze, lebo sa to dalo poopravovať, len my potrebujeme jazdiť skoro denne a nie každu chvílku mať auto v servise

kamoška si dala doviezť jazdené auto zo zahraničia, ale ešte do neho hned museli vraziť dalšie peniaze, podchvílkou sa im niečo kazí a nemožu jazdiť
dalšia ma tiež jazdenku a su spokojní
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod mmonika »

aj my sme mali predtymto auto, co bolo ako predvadzacie, ked take kupujete overte si cez poistovnu ci nebolo burane, predajca vam to nie je povinny oznamit, my sme takto zistilo ze v tom nasom pristal autobus a kupili sm ho priamo od prejadcu ako nive, co chvilu bolo predvadzacie
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod maria@redakcia »

My máme jazdené, a sme veľmi spokojní. myslím, že do každého auta treba raz za čas niečo vraziť, v tomto smere je náš Krištof úplne suprový - za tie roky, čo ho máme, sme mali len dve vážnejšie situácie, ktoré sa vyriešili rýchlo a lacno. My zas máme pre zmenu skúsenosť s našimi kamarátmi, ktorí si kúpili novú Fabiu ako rodinný klenot, a furt je v servise... je strašne fajnová. To sa o našom aute povedať nedá, jediné, čo mu vadí, sú kopce - to Talian, Fiat... :-). Zlieza ich pomalšie...
maria@redakcia
začiatočník

Odoslaťod corky »

mmonika píše:aj my sme mali predtymto auto, co bolo ako predvadzacie, ked take kupujete overte si cez poistovnu ci nebolo burane, predajca vam to nie je povinny oznamit, my sme takto zistilo ze v tom nasom pristal autobus a kupili sm ho priamo od prejadcu ako nive, co chvilu bolo predvadzacie

naše nejazdilo vôbec, len stálo zaparkovane v predajni :yes:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod rabiva »

no my mame aj take aj take 8) pred 4r sme kupovali uplne nove a podobne ako pisu ostatne baby, aj nase bolo vystavny kus v predajni a bolo v super cene, dokonca od nas odkupili nase vtedajsie starsie auto... do noveho nemusis nic vrazat a teraz po tych 4r len nejake zakladne veci ako brzdy a este neviem co mm menil pred STK...
ja som si pred 2r kupila jazdene 5rocne zo zahranicia, nieco tam trebalo menit ale nic extra vazne, a som spokojna, na behanie po meste a okoli mi v pohode staci... Inak ako rodina pouzivame to manzelovo auto, je predsa len vacsie a pohodlnejsie :8-):

No myslim ze rozhodnut sa pre kupu noveho je uplne rozumne, ak ti ma posluzit min. 5-7r tak radsej nove, ceny su neporovnatelne lepsie ako boli pred par rokmi.
rabiva
expert

Odoslaťod Andrea »

my sme riesili podobnu dilemu, nakoniec sme kupili nove, vozidlo zo salonu, nie predvadzacie, ale dostali sme zlavu na skladovy kus
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1

Odoslaťod slniecko »

My sme mali prve nove, sluzilo bez vacsich problemov 11 rokov a potom sme kupili zanovne (asi rocne) a zatial (cca rok a pol) tiez plna spokojnost...cenovy rozdiel medzi novym a zanovnym ovsem taky, ze moj muz prisaha, ze nove uz nikdy...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod RomanaX »

Ja som si dala doviezt z Nemecka 3-rocne auto za 1/4-novu cenu. Isli mi pren chlapci z jedneho BA-bazara a na mieste ho dokladne prezreli. Mam ho 2 roky, najazdila som 35tis.km a okrem ziarovky som nemenila nic.
Predtym som mala nove, ale ten ubytok ceny sa mi pri predaji zdal fakt hrozny, takze nove uz nikdy viac...
RomanaX

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.