Dlhodobe kojenie a znizena imunita

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dlhodobe kojenie a znizena imunita

Odoslaťod ditush »

Sashenka, a co ti brani prestat? 1,5 roka to uz odstavuju aj slonicata. Ja som odstavila v 15 mesiacoch, ak spatne vyhodnotim zbytocne som to predlzila kvoli tomu, ze mala si ma zotrocila a revala ako pavian ked som chcela prestat. Nakoniec som nasla sposob. To bola ulava- ziadne cicanie a natahovanie dvorcov, ziadna mokrota a slabost. Ona bola velka a silna, jedla za dvoch uz normalnu stravu, a ja kade som chodila len som jedla, pila a chuda som bola ako trieska. Mala som ju odstavit este kratko pred rokom, bolo by to najrozumnejsie.
ditush
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša »

Ku koncu 2. roka dojcenia syna som mala taku krizu, zima, sychravo, ja som sa citila doslova vycicana z energie, vitaminov a stopovych prvkov :-) - proste som citila ze vsetko ide do mlieka a telo nestiha nehradzat. Vtedy sa na mna polepilo par neprijemnych chorob po sebe, bolo to o hubu. Ta suvislost mi bola zrejma, ano bolo to oslabenim z dojcenia, z toho ze som sa popri tom v tom obdobi nevladala o seba tak moc starat ako by sa patrilo (okolnosti), ale aj z dojcenia samotneho. Ale vydrzala som a nelutujem. Moct sa rozhodnut este raz, urobila by som rovnako.
Pri dcerke som uz priblizne v rovnakej faze (uz ma 2 roky prec a stale dojcim), ale takuto krizu uz necitim. Klop klop. Sice som tentokrat uz mala par pomerne nechutnych zapalov prsnej zlazy, ale zvladla som to prirodnym liecenim a nemusela som prestat, nastastie.
Dojcim uz s prestavkou medzi detmi dovedna 5. rok a stalo to za vsetky tie problemy.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod Saschenka »

Ja by som to kojenie rada aj omedzila, ale moj maly je uplny zavislak. Dnes som to pocitala a zatial som kojila 9x :scared: To je horsie ako u novorodenca.
Hoci kedy cez den pride a sape sa na mna, vytahuje mi tricko. Ked mu nedam, jaci jak zmyslov zbaveny. A pritom v pohode vydrzi bez kojenia, len ja nesmiem byt na blizku. Minule som musela nieco vybavit a strazila ho babka a v pohode bez kojenia vydrzal 7 hodin. Ale ako nahle vidi mna, chce stale...
Saschenka
začiatočník

Odoslaťod schamka »

Saschenka - mozes skusit zaviest zopar pravidiel, aby to kojo nebolo az take zaujimave. Napriklad kojit zasadne len v jednej miestnosti, napr. v spalni, teda v takej, kde sa bezne cez den nezdrziavate. Ak si zacne pytat mliecko, tak v klude povedz, ze dobre, ale musite ist napr. do tej spalne, lebo maminka si musi lahnut napriklad, a kojit len a len tam. Casom pochopi, ze mliecko je len v spalni a rozmysli si, ze ci chce ozaj prerusit hru a ist do inej miestnosti, alebo to za to nestoji.
Mozes skusit aj oddialit kojenie - "ked toto dorobime, potom dostanes" - a mozno si potom uz ani nespomenie. Niekedy mozes vymysliet nieco veeelmi zaujimave, aby to mliecko vyznelo nakoniec nudne. Alebo vysvetlit, ze musi pockat dovtedy, lebo mliecko sa len robi a nie je ho prenho dost, kedze je uz velky chlapec.
A hlavne - tvoj chlapcek VIE, ze mu to mliecko das, a preto sa ho tak nastojcivo dozaduje. Ked zavedies v tomto jasne pravidla, tak bude vediet tie a bude mu tiez jasne, ze dozadovat sa nieco mimo, nema cenu.
Drzim palce!
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod slniecko »

Sasenka, o mojom hovoris :lol: ? Tak ten sa neda odradit, este mi aj najde to spravne miesto a tam ma usadi.
No ale, ja som v inej situaacii, mne to nesposobuje ziadne problemy.
Este ma napada, ze za znizenu imunitu casto moze vycerpanost, mozno by ti pomohol jednoducho riadny oddych?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod ditush »

Sashenka, ak chces 'mliecneho tyrana porazit', zacni mu davat len z jedneho a z druheho odsavaj len malicko az kym to preplneny prsnik nevzda, a potom to iste aj s druhym. Moja mala pochopila, ze 'nie je', pochval a odmena urobia svoje. Deti si cicanie zaradia do repertoaru a zacne to komplikovane. Podla mna deti ktore behaju, nemusia byt kojene, problem je ked matka neodstavi vcas. Mne osobne taka scena nesedi, ked velke dieta pomaly skolkar cicia materske mlieko.
ditush
expert

Odoslaťod linaa »

sashenka, mne uz v tej zavislej faze nepomohlo nic, len neostat sediet a stale nieco robit, co sa zda ako lahka vec, ale veci ako tv, divadelne predstavenie, jazda v autobuse znamenali okamzity impulz ku kojeniu..mama nie je v pohybe, mam sancu :lol: po case pochopil, ze mu unikam a cez den nema sancu. tak cakal na vecer, kym sa slo spat. zacala som teda rozpravat rozpravku, ktora nemala ziadnu pointu, ziadnu zapletku, proste nudaaaa a kazdy den tu istu, po dvoch tyzdnoch stacilo si lahnut a do niekolkych minut zaspali, takze ja som si k nim nemusela lihat a hladat si polohu, a nebola som nablizku. po mesiaci mlieko odislo, slavnostne som to oznamila a nic sa nestalo, nikto neskolaboval. po siestich rokoch som sa vyspala :yes: :)b ale inak ma to v podstate neobtazovalo, ja som sa nechcela vzdat kojenia rovnako ako deti..len uz toho bolo moc, maly mal 3,5roka, ked prestal.. inak tu "rozpravku" si pamatam: bol raz jeden les a ten bol smutny, bol zakliaty. cely sedy, nikto v nom nezil, ani vtacik letacik, ani stromceky, ani kvety, ani hriby. ani zvieratka. kazdy den si zelal, aby ho niekto vyslobodil, ale nikto ho nevyslobodil, lebo vsetci boli zakliati, siroko-daleko. v tom lese bola len jedna chalupka, ktora nebola zakliata a v nej zila ninka a matko, ale oni nevedeli, ze ostatni su zakliati, lebo boli mali a mysleli si, ze to tak ma byt. az po case tam nahodou zaletel motyl a oni sa cudovali, co to je. a tak isli do susedneho lesa, spytat sa, co to bolo. ale aj ten bol zakliaty..........dalej som to uz, nastastie, nemusela rozpravat (:
linaa
pokročilý

Odoslaťod Saschenka »

Schamka, dakujem za rady, vcera sa mi uspesne podarilo oddialit jedno kojenie o tristvrte hodiny. Budem skusat aj nadalej.
Slniecko, vidim, ze Tvoj maly zavislak je este o pol roka starsi ako moj!
Odstavit zatial nechcem, len trosku to obmedzit.
Saschenka
začiatočník

Odoslaťod gombicek »

saschka, som rada ze sa mas uz lepsie.
:yes: ja som tiez postupovala podla rad Schamky, fungovalo to 8)b u nas to bolo v tomto veku uz len kojenie po jedle- ako dezert :punk: 3* a pred spanim + raz nadranom. inakedy nedostala, postupne sa pocet prirodzene znizoval.
nikdy som nepovedala uz nedostanes alebo som sa nevyhrazala, dohodli sme ze najprv postavime vlacik , pojdeme von apod.
ziadne vyzliekanie tricka na verejnosti apod. sa nekonalo. vonku papapala ine veci- chrumku, piskotku, jablcko. dieta v tomto veku uz chape vela.si to ty kto urci kedy a za akych podmienok,nie je to uz novorodenec.
je dolezite aby kojenie bolo ok ,aj pre teba ako mamicku. :yes:
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

Odoslaťod slniecko »

Saschenka píše:Slniecko, vidim, ze Tvoj maly zavislak je este o pol roka starsi ako moj!.

:yes:
Inak, so starsou sme "dokojili" tak, ze vzdz, ked si pytala, dostala na vyber mliecko, alebo piskotu. Postupne presla sama na piskoty. Ale to bola kus starsia.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.