Dlhodobe kojenie a znizena imunita

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dlhodobe kojenie a znizena imunita

Odoslaťod Saschenka »

Stretli ste sa uz s tym?
Kojim syna uz vyse roka a pol, doposial som byvala tak klasika 1-2x do roka chora, teraz som chora v podstate stale. Idem pre starsieho do skolky, niekto tam zakasle, o dva-tri dni som chora. Idem s detmi k lekarke, niekto ma nieco v cakarni, o par dni to mam aj ja. Proste tuto jesen som uz asi piaty krat chora, kontinualne prechadzam z jednej choroby do druhej. Isla som k obvodnej lekarke a ta mi, ze co sa cudujem, ze tehotenstvo a kojenie telo uplne vycerpali, nedokaze sa branit. Viem ze su mamicky, co koja aj 3 roky, alebo viac deti po sebe, prechadzaju z kojenia do tehotenstva a znova do kojenia a nic im nie je.
Saschenka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dlhodobe kojenie a znizena imunita

Odoslaťod len ja »

A berieš nejaké vitamíny, zdravo sa stravuješ, nemáš priveľký stres? Hovorí sa, že v tehotenstve by žena mala jesť za dvoch - myslím, že to platí nie čo sa týka kvantity, ale kvality. Pri dojčení sú tieto nároky organizmu ešte vyššie, všetky stopové prvky, vitamíny prechádzajú do materského mlieka, tebe už nemusí ostať dostatok. Pár mesiacov si to ešte organizmus môže kompenzovať, ale rok a pol, predtým tehotenstvo - to sú už viac ako dva roky.
len ja
začiatočník

Odoslaťod ksichta »

Ahoj kojila som tri roky. Sem-tam som bola chorá, ale mám pocit, že človek pri malých deťoch akoby ochorel ľahšie. Oni kadečo dovlečú - hoci sa to netýka bábätiek, ale ty máš tuším aj škôlkára. Ale táto jeseň je akási divná. Ja teda nebývam chorá nejako často, ani náš malý, patrí medzi najzdravšie decká v škole, ale túto jeseň u nás stále niekto soplí, alebo kašle. Neviem, môže to byť aj tými prudkými klimatickými zmenami - v rámci jedného týždňa sa teploty smenia aj o 20 stupňov. My sme jeden týždeň behali v tričkách a na ďalší nám napadol sneh a fúkal severák. Snažím sa decká otužovať, chodiť von za každého počasia, ale táto jeseň, nám teda fakt dala zabrať. :bored:
ksichta
expert

Odoslaťod linaa »

hej, vyustilo to u mna do alergii, niekolko po sebe nasledujucich neliecenych prechladnuti, chodim k imunologovi :( mala by si kazde nachladnutie vylezat, ale kedze sa to s malymi detmi neda, skus uzivat vitaminy, mineraly, dopriat si klud, ked je najhorsie...ale u mna sa ten stav podstatne zlepsil, ked som prestala kojit, kym som prestala, mal maly tri roky, hned potom som zacala uzivat vapnik, horcik, aloe, probiotika a bolo vyriesene..nie hned, ale teraz-po 6rokoch- nic z toho nejem a som ok :D
linaa
pokročilý

Odoslaťod schamka »

zaujimave je, ze ak je zena chorlava a nahodou aj koji, tak sa to hned pripise kojeniu :wink:

ano, kojenie je zataz pre organizmus, dokonca vacsia ako tehotenstvo (momentalne neverim! :twisted: ), ale nemyslim si, ze za kazdym problemom, co sa pocas vykojo obdobia vyskytne, musi byt prave to vykojo...

tehotenstvo je ine, vtedy je imunita znizena kvoli plodu, co v sebe matka nosi. u mna sa to prejavuje tehotenskou nadchou, ktora zacne pocatim a konci porodom.

este mi napadlo, ze je to mozno aj tym, ze pocas tehotenstva a kojenia je zena opatrnejsia na lieky, a tak liecba zvycajne trva dlhsie, cize to obdobie vacsieho rizika, ze sa zas na nu nieco nalepi je dlhsie

ja som od novembra 2003 v kuse bud tehotna alebo kojim (alebo oboje naraz), ale chora som zhruba rovnako ako predtym
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod slniecko »

Ja neviem, ja mam znizenu imunitu, ale mam skor opacnu skusenost, ze kym kojim, tak sa lepsie drzim.
Ale ked mi mala nastupila do skolky, tak sme si to tocili v jednom kuse, co chytila ona, rovno som si odskakala aj ja.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod serafinka »

jasne, dojčenie je pre telo záťaž, ale treba myslieť aj na to, že telo je múdre a okrem iného v živote ženy počíta s takými vecami ako je už spomínané dojčenie a tehotenstvo. Tehu a/alebo dojčenie (dojčila som tehotná asi do 8. mesiaca) si užívam už štyri roky. Dojčím 4. rok a som zdravá ako ryba, vrátane zubov, kostí... :rol8:
serafinka
expert

Odoslaťod gombicek »

ja kojim uz 4 rok s prestavkou niekolko mesiacov pocas tehotenstva. nebadam ze by som bola nejaka chorlavejsia, jedine co somsi vsimla ze sa mi zlesila alergia- predtym som fungovala niekolko mesiacov v roku na sprejoch,inak som sa dusila. teraz mam nanajvys nadchu, pripisujem to tomu ze imunitny system zacal rozumnejsie pracovat a nereagueje aj zbytocne podnety ako pri alergii. :)b
k chorobam,
casto dovlecie nieco dcerka zo skolky, a viac byva chory muz a ten teda nema problem s dojcenim a predtym nikdy nebyval chorz asi 15 rokov a teraz mal okrem castej u chlapov takmer smrtelnej nadchy (: aj 2 * zapal priedusiek a anginu.
a s nastupom dcerky do skolky ochoreli viac krat aj stari rodicia, ajked sme neni stale vkontakte. tie skolky su fakt liahne bacilov a kokov p:
saschenka,ja by som kludne pridala do stravy viac probiotik, cerstvej zeleninky a ovocia. bude to lepsie. ak si vsak myslis ze ti odstavenie a teda lepsi spanok pomoze, kludne to skus, dietatko potrebuje zdravu mamicku. :)) ja by som vsak hladala pricinu inde.
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Saschenka »

Mozno je chyba v tom, ze som asi pred pol rokom prestala uzivat tie vitaminy pre dojciace matky. Dnes, ak sa doterigam do lekarne, tak si ich znova kupim.
Pravda je, ze odkedy mam deti, tak som ziadnu chorobu poriadne nevylezala. Ci som chora alebo nie, varim, periem, staram sa o deti, chodim pre maleho do skolky aj ked mi je naskapanie... :roll: A moj muz potom pride domov z prace, ze sa neciti dobre a bude cely vikend len oddychovat a len sa presuva z postele k pocitacu, k televizoru, na zachod, do kuchyne a spat. Ja ci som chora, alebo zdrava, stale robim v podstate to iste. Nikto to neurobi za mna.
Buduci tyzden budem mat vysledky z odberu kvri, tak som zvedava, co z toho zistia.
Saschenka
začiatočník

Odoslaťod Lalia »

Ja nekojim a idem z choroby do choroby - mame doma skolkara a druhaka. Chorlava som nikdy nebola, tusim ani ked som ja sama bola mala. Napisala by som: Vitaj v klube a vydrz. Podla mna za to kojenie nemoze, ale deti. Uz v porodnici nam povedali, aby sme si davali pozor na navstevy, obzvlast na detske, lebo to su "najspinavsi" ludia, co sa chorob tyka.
Ja som tiez zufala - cierny kasel, sarlach... Berieme vsetko. :roll: Vsetci, aj ja (aj ocino).
Lalia
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.