Kedy ponúkate alkohol

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod Dot »

čika: píše:ano, nea, ponukanie jedlom neznasam ani ja. u manzelovych rodicov je to uplne bezne, kym sa zorientovali v mojich stravovacich navykoch, tiekli myslim nervy mne aj im... :))

Ako dieta som kvoli ponukaniu odmietala chodit na navstevy, vzdy som tam bola za neslusnu, lebo som nechcela rezne/chlebicky/tlacenku... :-), dodnes som podobne ako ty v rodine brana za exota (ako vacsinovy vegos).

Preto som sa tak nadsene vratila z Anglicka - tam ma domaca (kde som bola au-pair) ponukla vecer, ked som dorazila, polievkou a mne bolo este z cesty v autobuse zle, tak som povedala, ze si neprosim a ona ze v pohode.....nepoznajuc to z domova ma okamzite obliala laska k chladnej anglickej kulture :-)
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Mysenka »

iviq píše:mne zasa velmi smrdi slivovica, vsetky tie domace ekrazity a pod.
pekne vonia rum a konak, ale iba vonia, nechuti :no: . Aj kava krasne vonia, ale nepijem ju vobec :rol8:

Jej, aj mne strasne smrdi slivovica ci tie ine domace odpalovaky. Bleee, uz len z tej vone by som :ble: A rum mi vonia. Ale nechuti. Priznam sa, v zime, na dobre vymrazenom vzduchu mam rada kapku rumu do caju. Kvoli voni, nie zahriatiu. Konak mi chuti ako mydlova voda. Taka divna chut, zvlastne, ze niekomu to chuti. Ake rozdielne vedia byt nase chute.

K tomu pivu - ak si dam tak zasadne nealko a cca 2 x za rok. Alkoholicke nie, za obedom uz vobec nie, aj ked nepopieram, ze k tazkym mastnym masam to fajn ide a pomaha travit. Ale kedze ja varim very light a vyhradne ryby a hydinu, tak nie je ani priestor pre pivo. Asi mam asociacie k ozratym, vecne pivom nalozenym robotnikom. A len tazko sa tohto predsudku zbavujem. :blush:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Mysenka »

Dot píše:.nepoznajuc to z domova ma okamzite obliala laska k chladnej anglickej kulture :-)

to by som aj ja zahorela :D Ja to tiez neznasam. Najma, ak sa po jednej navsteve este clovek planuje len skokom zastavit u dalsich cisto na pozdrav a tam nasilie a la ale dajte si, vravim, sme prejedeni, ale dajte si naco sme robili, sme prejedeni, no tak nenechajte jedlo v hambe, fakt sme plni, nevmesti sa do nas. Klud. Len 5 minut. A zas, dajte si, tak zjedzte aspon chlebicky, to uz cloveku :ble: a ked nezjeme, tak nasilu vnutia krabicu zakuskov, ktore neznasam, cely pakel, ktory nam potom zabera miesto v mrazaku cele tyzdne, lebo muz nema to srdce to vysmarit. Potom nastupim ja Viktor cistic a nemilosrdne svacnem do kosa.
Kurnik, to niekomu nedopina? Ked raz nejem margarinove pecivo na vsetky sposoby tak snad ho nebudem konzumovat len zo slusnosti, ze nam nabalia! Milujem ludi co ponuknu raz, poviem nie dakujem a viac ma neotravuju. Ja to robim takisto. U nas si nepridu na svoje ti co robia teatralne forky akoze nie a nie, ale pritom by si dali. Povedia nie raz, ja viac nenukam. :mrgreen:
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod Martina z MT »

Effka píše: ...Oni vlastne
nejedli, nepili iba jadro robili :) ....

mile :))
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Odoslaťod palinka »

mne alkohol chuti, mame doma vlastne zasoby :) ale otvarame, ked mame chut, sedmicku vina pijeme dvaja aj tri dni....navsteve nalejeme ako ktorej, stamperlu vacsinou...ale vzdy sa pytame, ci si niekto da....moj otec ma vinohrad, tiez ked pride navsteva, spyta sa, ci chce....potom je to take posedenie pri vinku..podotykam, alkoholik je o pravidelnosti pitai a o museni...nam doma alkohol nikdy nezakazovali, poznam pripady, ktori doma nemohli, prisli na vysku a boli ako utrhnuti z retaze, podla mna, vsetko treba s mierou....
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Odoslaťod Elena. »

My mame pivo a dobre vino doma vzdy, som zvyknuta dat si jeden poharik k obedu ci k veceri. Tvrdy alkohol nepijeme vobec, ak je oslava tak kupime rum Arehucas, whiskey a Baileys (tieto tri veci piju nasi znami). Prilezitostnym navstevam nalejem to na co maju chut-vacsinou pivo alebo vodu :mrgreen:
Elena.
expert

Odoslaťod františka »

Mysenka píše:
iviq píše:mne zasa velmi smrdi slivovica, vsetky tie domace ekrazity a pod.

Jej, aj mne strasne smrdi slivovica

Uf som čierna ovca, mam velmi rada vonu slivovice a rada si z času na čas večer vychutnam tak 1/3- 1/5 deci :oops: ale zo zásady takú z číreho destilátu, nie že slivkova prichuť plus lieh :ble: ... a ine tvrdé mi vobec nechutí, zda sa mi že je v nom vela chemikalii... ani pivo...iba červene može byt z času na čas...
podla mna dobra slivovica (prip hruškovica) vyborne vypali všetky bacily :oops: ale navštevam ju vobec nenukam, ved by mi ju minuli :))
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert

Odoslaťod iviq »

františka píše:Uf som čierna ovca, mam velmi rada vonu slivovice a rada si z času na čas večer vychutnam tak 1/3- 1/5 deci :oops: ale zo zásady takú z číreho destilátu, nie že slivkova prichuť plus lieh :ble: ...

frantiska, preco cierna ovca? ja si vazim, ze nemas problem sa priznat. Moji svokrovci si palia kazdy rok svoju vlastnu slivovicu, vzdy len z kvalitneho ovocia, presne vedia, co tam maju. Od jesene az do jari si kazdy vecer daju po malinkom pohariku a poviem Ti, odkedy tak robia, nebyvaju chori.
iviq

expert

Odoslaťod čika: »

frantiska, ved vies, ze ty si ta navsteva, ktoru ponuknem...nasa ti bude chutit :wink:
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod Sasula »

Tak to ja som alkáč :roll:
Ja som v zime na lyžovačke sama stiahla 1,5 l Bailyes asi za štyri dni. Večer pri telke, ani mi nedošlo a fľaša prázdna.
Alebo Campari - to si ja aj sama doma nalejem, taká mňamka. A teraz v lete sme po večeroch s mužom veselo "mojitovali", mňáám, aké dobré. No a víno, to máme v pivnici takú vinotéku a zájdeme si, keď dostaneme chuť. Ale návštevám moc neponúkame, lebo vždy sú autom, tak nás to ani nenapadne. Iba keď u nás spia.
No vidíte, a to som si myslela, že aký striedmy postoj k alkoholu máme :yes: .
Sasula
expert

Mood: Happy

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.