Kedy ponúkate alkohol

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod vacanze »

iviq píše:pivo chuti aj mne... v nasej rodine sa po obede pivo pije, ale nie vzdy, len sem-tam, hlavne ak mame tazsi obed, dame si deci pivka, mne to napriklad velmi dobre pomaha na travenie. Ziadne zapijanie obeda pollitrakmi :)

...horuci letny podvecer... taka jedna mala vychladena desiatka... mnam :)
vinko nam chuti tiez, ale vyberame si kvalitnejsie... celkova spotreba u nas mozno tak 3-4 sedmicky rocne :)

doma iny alkohol nedrzime, v nasom okoli vela ludi nepije vobec, ak pride niekto, ponukame len vecer, ked sedime, oni ostavaju na noc, debatime, a padne navrh, otvorime flasu vina. Ale hovorim, musi byt atmosfera, nie je to standard a uz vobec nie bezny zvyk.

presne, jazero, pecena ryba a načapovane cerstve pivko idealne na letný vecer :adore:
Naposledy upravil vacanze dňa , celkovo upravené 1 krát.
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod iviq »

Kalea píše:Vidíš, ja som ešte nechutnala :wink: . Mňa ten smrad odrádza.

mne zasa velmi smrdi slivovica, vsetky tie domace ekrazity a pod.
pekne vonia rum a konak, ale iba vonia, nechuti :no: . Aj kava krasne vonia, ale nepijem ju vobec :rol8:
iviq

expert

Odoslaťod vacanze »

iviq píše:

pekne vonia rum a konak, ale iba vonia, nechuti :no: . Aj kava krasne vonia, ale nepijem ju vobec :rol8:

rum vonia aj mne, ale uz tiez nechuti, ale rumove pralinky su stale numero uno 8)b
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Odoslaťod adyky »

Neponuklame ani robotnikom, ani ziadnym navstevam, ktore prisli na skok a otocia sa behom par minut.

Pijeme najviac vina. Biele, ruzove i cervene, podla rocnej doby a druhu jedla. Cez den vobec, k obedu iba vynimocne, ked sa uz nikam popoludni nechystame. K veceri iba vtedy, ak mame hosti. Ja sa vzdy automaticky spytam kto je sofer a kto si da vinko. Nerada by som ponukala vodica a takto to vzdy nejako taktne poriesim. Nikto mi zatial nepovedal: "ja sice soferujem, ale nalej!" :mrgreen:
Zato po veceri, ked deti zalahnu, si s manzelom dost casto otvorime sedmicku a vychutname si poharik bud v lete na terase, alebo v zime pri krbe.

Tvrde u nas takmer nejde, iba vynimocne v tuhej zime zahrievaci konak.

Pivo kupujem vtedy, ked varim nejake obzerstvo a beriem ho vyslovene ako liek. Napr. pri pecenom mase s kapustou a knedlou, pecenych husiach, kaciciach a tak podobne.

Sladke likerove vobec.
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Kalea »

vacanze píše:
iviq píše:

rum vonia aj mne, ale uz tiez nechuti, ale rumove pralinky su stale numero uno 8)b

Aj mne rum vonia, ale nepijem ho. A zabávam sa na tvojom stave, Vacanze :wink: :wink: . Vraj "pratať, cvičiť".
Naposledy upravil Kalea dňa , celkovo upravené 1 krát.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Effka »

No u nas doma by sa uzivil aj taky mensi bar. mame odhadom takych 13flias vseticoho ale zasa pijeme z toho raz za uhorsky rok ( nejak sme nasyslili ako dary). Pijeme ako chceme, su mesiace ze nic a su mesiace ze pravidelne. Vo mne s manzelom sa stretli 2 rozdielne vychovy a podla spravania v puberte sa budem zrejme priklanat k tej ktorou som presla ja, Nazvime ju liberalnou :) . U nas v rodine bol alkohol bezne dostupny, pilo sa na oslavach, ale napr aj vino v nedelu poobede ked prisli tety. A od cca 14 dali aj mne ak som popytala ( vino, deci + kolu). Tym ze som "mohla mat kedy som chcela" som nejak necitila potrebu alkohol kupovat, opijat sa s kamosmi lebo "akcia", nebolo to pre mna ziadne nedostupne lakadlo. Muz z rodiny kde svokor slopal ako duha = svokra zakazovala mat doma este aj esenciu do babovky,muz v puberte naliaty kde sa dalo, lebo pre neho bol chlast nieco ako Kindervajco za sociku :). Ked prisiel ku nam a mam ho ponukla ze co si da ( pod 18) tak skoro odpadol.
No a k teme, nukame stylom. kto soferuje? ak vsetci sme skoncili nepijeme ani my, ak niekto nie otvorime skrinu ze co chces a ak mame naladu pijeme obaja s muzom ak nie, jeden sa obetuje zo slusnosti s navstevou.
Majstrom a pod alkohol nenukam a nekupujem. Ked nam murovali jadro mali pivo aj to na pridel ne ze 10a najdem ich vypadnutych z balkona ( aj tak nepili) . Oni vlastne nejedli, nepili iba jadro robili :) To boli fakt "robotnici" v dobrom slova zmysle.
Effka
expert

Odoslaťod nea »

Alkohol doma drzime, jednak vino - zvykneme si s priatelom dat dve deci k veceri, pripadne po veceri...potom nejaku vodku, to tak raz za mesiac si spravime Bloody Mary alebo cosi take.... Alebo ked ideme von na veceru, zvykneme potom este zajst posediet do jednej prijemnej vinarne.... este mam rada dobru Tequilu a pri slavnostnych prilezitostiach kvalitny sekt :D
Ponukat alkohol navstevam, to uz je taky nas ludovy zvyk.... co ja viem, nevidim na tom nic zle. Kto nechce, nech neponuka, ja tiez neponukam kazdemu - ked niekto priskoci na 10 minut, este k tomu autom, tak samozrejme nie... ine je ked niekto pride na dlhsie posediet povedzme vecer. Mne asi viac vadi take to evcne vynukovanie jedlom - do mna sa toho zmesti dost malo a niektori ludia to nechapu, je to neprijemne.

To, ze na Slovensku sa uz pomaly ziadni robotnici nezaobidu bez chlastu, vadi aj mne :evil: Specialne preto, ze vacsina to chape tak, ze sa hned na uvod spiju do nemoty a ta robota potom tak aj vyzera :twisted:
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Odoslaťod gombicek »

Kalea píše:
vacanze píše:ale zas si pivo nemam s kým vypit, lebo aj to mu smrdí :))

Aj mne pivo smrdí.

ajmne smrdelo ale muz ma naucil,aby mal s kym popijat. a to som celu vysku prezila len o nejakom dzusiku a vinnom striku :yes:
teraz si dam s nim aspon nealko pivo-spominane radegast.
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

Odoslaťod čika: »

ano, nea, ponukanie jedlom neznasam ani ja. u manzelovych rodicov je to uplne bezne, kym sa zorientovali v mojich stravovacich navykoch, tiekli myslim nervy mne aj im... :))
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod gombicek »

Meggie,
k tomu ponukaniu mam odpor, u nas doma sa ponuka len ked viem, ze sa to ocakava-svokrovci, niektori kamarati, inak nie.majstorm rozhodne nie, potom by im to trvalo doaleluja. :ham:

ja mam na ponukanie este aj :punk: spomienky. manzel ma vacsinu pribuznych na dedine, a ked sme pozyvali nasvadbu tak on soferoval a nepil, v kazdom dome nas nukali/ nutili pit :blink: a vzdy nieco ine. ja som fakt po chvili uz ani nevedela koho sme pozvali a koho nie. :blush: odvtedy aj cenu ze sa niekto urazi kludne odmietnem,najma tvrde, doma vypalene apod.
gombicek

..Ide to nejde to, nechame to na leto....

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.