Kedy ponúkate alkohol

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod vacanze »

ozujskova píše:
SilvaK píše:Uff, normálne som začala o nás uvažovať ako o alkoholikoch. Čika, Ivanita, díky.... :wink:

Aj u nas sa pije vino...vecer si s manzelom dame po pohariku dobreho cereneho vinka...ja teraz uz menej aj to len tak decko,ale moj nazor je ze dobre cervene je zdrave..ale ked vypijes 1dcl a nie viac :crazy: a mazel pije pivo...ale tiez je gurman...radsej nevypije nic ako zle pivo :no: ....tvrde malokedy...ked pride navsteva alebo je oslava...ja mam rada tie lepkave maglajze typu "bejlis" :whist: a rozne huste,sladke,lepkave smotanove mnamky 16% :blush:

jej baileys mozem aj ja :)b to je len taka alkoholova maskrta v Taliansku som ho pila vkuse, iný kraj iný mrav :)) doma mi alkohol vobec nechuti a pivo mam rada velmi najlepsi je Budvar, Heineken, Amstel
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod vacanze »

SilvaK píše:Presne to si myslím. Ak má niekto zlú skúsenosť s alkoholom, je podľa mňa prirodzené, že sa mu bráni a striktne sa mu v domácnosti vyhýba. Ale zase je to o kultúre - čo a ako sa pije. U nás patrí dobré vínko k slávnostnejšiemu obedu či večeri, niekedy večer si radi s mužom dáme pohár kvalitného vína, pohárik koňaku či whisky. Pokecáme, preberieme deň, odoženieme stres, oddýchneme si. Záleží od nálady, počasia, duševného rozpoloženia.

alebo niekomu to proste vobec nechuti, moj muž vravi, ze to je hnusné ani na svadbe si neodchlipol ani zo sampanskeho, lebo tak ako kava mu nechuti (ani mne) tak sa mu uplne hnusi alkohol, ja sa tesim :clap: ale zas si pivo nemam s kým vypit, lebo aj to mu smrdí :))
vacanze

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Obcas si od chuti dam decku dve kvalitneho cerveneho vinka, tak raz za 2/3 tyzdne, k dobremu obedu alebo pohodovemu vecernemu posedeniu. A podla toho spolahlivo vidim kedy mi ma prijst menzes, pravidelne vecer pred menzesom dostanem intuitivne chut na par hltikov, muz sa mi smeje ze telo si pyta na krvinky.
Mame par flasiek zasobu. Okrem ineho aj preto ze vino sem tam pouzivam aj do varenia (pre dospelych), doda to jedlu zaujimavy podton.
Navstevy co mame neponukame alkoholom temer vobec. Vsetci kamarati co mame mu neholduju, ozaj skor vynimocne, napr. v lete ked grilujeme (zvykneme iba vegetariansky) na zahrade ponukneme k tomu aj Plzen ci nealko Radegasta (len kvalitne zasadite piva) a vacsinou je to aj kamaratmi co inak iba cajickujeme s chutou prijate. Ale to musi byt situacia, urcite neponukame len tak aby sa ponuklo. A opijat sa to uz vobec nie.
S alkoholom nemame problem, neotrebujeme ho ani vyzadovat ani uplne odmietat. A preto ze sa nepohybujeme v spolocnosti kde by bolo take to typicke ponukanie rozsirene, dosial som sa ani nestretla s tym ze by sa to malo alebo tak nieco..

btw: vedeli ste ze slovo alkohol pochadza z arabskeho al-kuhul a znamena nieco ako najlepsia jemna substancia (ktora povznasa)? (:
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod Eni :-) »

My ponukame kedy ako a kedy komu-nie kazdej navsteve automaticky a nie bez nejakej konkretnej prilezitosti. Napr. pri oslave narodiek som spravila kazdemu miesany drink (Pina Coladu)-nikto sa z toho jedneho drinku neopil a bolo to skor kvoli chutovemu zazitku-predsa len nepije sa to tak casto. A mame doma vinko,ked dojde susedka tak raz za dva tyzdne,tak si dame po pohariku (ano dobre,vinove pohare mam trojdecove,priznavam),ale nie je to pravidlo. Este vzdy pred Vianocami spravim dve flase vajecneho likeru a jednu flasu domaceho Baileys,ale alkoholu je v tom pomenej,mavame to pre navstevy okolo Vianoc a Noveho roku a viacero narodiek oslavujeme v januari a februari.Ale to uz viem,kto to ma rad,komu to nukat a komu nie,nikdy nikoho do pitia nenutim,sama to nemam rada,ked to niekto robi. A tym tak koncime,robotnikom nukam zo zasady kavu,kofolu a mineralku,hadam im nebudem znizovat presnost prace na mojom majetku pozivanim alkoholu,no nie? Ale zatial sa ziaden nestazoval,kazdy sa pekne za kavu podakoval a slo to aj bez piva ci tvrdeho.
Eni :-)

expert

Odoslaťod Kalea »

vacanze píše:ale zas si pivo nemam s kým vypit, lebo aj to mu smrdí :))

Aj mne pivo smrdí.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod Alexia »

U nás sa kúpi vínko, keď má prísť návšteva, napr. švagrinka, svokra..s nimi sa veľmi často nestretávame, kedže bývame ďalej, tak to sa vždy teším, že si dáme po poháriku vínka, ale pravdupovediac, keby som si to vínko nezmiešala s colou,tak ho ani nevypijem :lol: . A manžel si dá so svokrom po poháriku marhuľovice, alebo hruškovice a potom si už "zabudnú" doliať, takže nám ostávajú otvorené fľaše v chladničke a potom ich nemá kto vypiť. A naposledy sme koštovali na jednej návšteve čučoriedkovicu a tá mi chutila celkom (: . A muž si zvykne kúpiť sem-tam pivko, keď sa teší na nejaký dôležitý futbalový zápas ako bude v sobotu. Ja pivo nepijem vôbec.
Takže keď k nám príde návšteva na viac dní, tak áno ponúkneme buď vínko, alebo aj tvrdé, ale keď k nám príde niekto niečo opraviť, alebo pomôcť, tak ponúknem kávu a nealko.
Alexia
expert

Odoslaťod vacanze »

Kalea píše:

Aj mne pivo smrdí.

smrdiet moze, ale chuti dobre :yes: leto bez neho si ani neviem predstavit, ale inak som rada, ze u nas problemy s alkoholom nikdy nebudu, muz nechodi na ziadne krcmove akcie, nikdy som ho nezazila ozrateho doma ani inde, takze som velmi rada, že mu nechuti :)) :)) :))
vacanze

expert

Odoslaťod Dot »

čika: píše:tak my sa vymykame, lebo alkohol doma drzime - niekolko flias vina, teraz mame vynimocne aj dve plznicky v chladnicke (dame si s muzom navecer alebo zajtra k obedu) slivovica tam tiez bude, sampana, co sme dostali za oskara este a nejaky konak....
vinko bezne popijame, skoro denne decku-dve. lubime :yes:
ked pride navsteva, ponukneme, samozrejme nie susede, co si pride pozicat kluce od pivnice, nie chlapom, co pridu montovat kable. ponuknutie vacsinou vyplynie zo situacie, neponukame automaticky.
neopijame sa a detom alkohol nedavame ;)x

Cika, tak aj zvyky mame rovnake. Ze by ta Morava?

Mne tiez vadi to automaticke nalievanie a pristup "kto nepije, nie je nas". Hostom ponukneme, ale len ak su pozvani na veceru, ku ktorej to patri, zasadne nie vzdy, ked k nam niekto zavita. Vtedy je na rade caj, dzus, mineralky...
NIkdy nie robotnikom, su u nas predsa v praci (preto mi vadia oslavy v praci, tam sa tiez automaticky predpoklada, ze sa clovek napije).
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod Kalea »

vacanze píše:
Kalea píše:

Aj mne pivo smrdí.

smrdiet moze, ale chuti dobre :yes:

Vidíš, ja som ešte nechutnala :wink: . Mňa ten smrad odrádza.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod iviq »

pivo chuti aj mne... v nasej rodine sa po obede pivo pije, ale nie vzdy, len sem-tam, hlavne ak mame tazsi obed, dame si deci pivka, mne to napriklad velmi dobre pomaha na travenie. Ziadne zapijanie obeda pollitrakmi :)

...horuci letny podvecer... taka jedna mala vychladena desiatka... mnam :)
vinko nam chuti tiez, ale vyberame si kvalitnejsie... celkova spotreba u nas mozno tak 3-4 sedmicky rocne :)

doma iny alkohol nedrzime, v nasom okoli vela ludi nepije vobec, ak pride niekto, ponukame len vecer, ked sedime, oni ostavaju na noc, debatime, a padne navrh, otvorime flasu vina. Ale hovorim, musi byt atmosfera, nie je to standard a uz vobec nie bezny zvyk.
iviq

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.