Kedy ponúkate alkohol

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod čika: »

no ja si zas myslim, ze spusta z nas ma zlu skusenost s nadmernym uzivanim alkoholu napr. v rodine, preto poznam aj ja par pripadov, kedy potom uplne ignoruju akykolvek alkohol - aj to je riesenie. my sme skor za to, naucit sa pit alkohol a nie " po slovensky" nad..bavat sa.
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod ozujskova »

SilvaK píše:Uff, normálne som začala o nás uvažovať ako o alkoholikoch. Čika, Ivanita, díky.... :wink:

Aj u nas sa pije vino...vecer si s manzelom dame po pohariku dobreho cereneho vinka...ja teraz uz menej aj to len tak decko,ale moj nazor je ze dobre cervene je zdrave..ale ked vypijes 1dcl a nie viac :crazy: a mazel pije pivo...ale tiez je gurman...radsej nevypije nic ako zle pivo :no: ....tvrde malokedy...ked pride navsteva alebo je oslava...ja mam rada tie lepkave maglajze typu "bejlis" :whist: a rozne huste,sladke,lepkave smotanove mnamky 16% :blush:
ozujskova

spali sme dnes celuuu noc...neuveritelne:-D

pokročilý

Mood: Happy

Odoslaťod estee »

U nas dostanu navstevy alkohol vtedy, ak si ho same prinesu :wink:
estee
expert

Odoslaťod ivanita30 »

:lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil ivanita30 dňa , celkovo upravené 1 krát.
ivanita30
expert

:)b
no spanieli sa s tym neparaju
čika:

nikdy nebude konec

expert

Odoslaťod Mysenka »

Musim priznat, ze mne sa tento slovensky zvyk z duse hnusi. U nas v rodine nebolo a nie je zvykom otvarat flase pri kazdej prilezitosti. Nemali sme nikdy ani zasoby alkoholu tak ako v inych domacnostiach. Sme tak preto trosku za exotov. :rol8: U svokrovcov sa ponuka standardne, pivo desina k obedu je normal. Ponuka sa vino, ci konak. Ja osobne nevidim dovod, pokial nikto zo zucastnenych nema sviatok. Nalievat len tak lebo je navsteva - eee :crazy: A neznasam ani, ked svokrovci maju potrebu si dat k obedu pivo u nas. Ide ma z toho uchytit. To je co za mores zapijat obet pivom? Mne to pripada dost take nizke, jak robosi na stavbe. Na margo robotnikov - pivo by zo mna nevypacili ani heverom. Ponuknem zo slusnosti kavu, caj, vodu - na nic ine si u nas nepridu. Nie sme v krcme. :no: No a my s muzom sme tiez taki sviatkovi pijani - dame si max. pohar dva vina, ak je prilezitost. Nedavno sme mali vyrocie svadby a flasu vina sme pili dva dni. :lol: Jeden vecer sme si pripili, na druhy sme to dotiahli. Ale rano sme skonstatovali, ze nam dobre nerobi ani ten pohar vina. Boli sme nevyspati, dolamani. S alkoholom v krvi sa spat neda. Ja toto asi nikdy nepochopim a uz vobec nie tu drzost nukat alkohol niekomu o kom viem, ze je autom a o par hodin bude soferovat! :twisted: To nasilne vynukovanie a daj si, a nalejem Ti mi pride ako forma znasilnovania. Chce to kus usilia odporovat a odmietat. A ked ma ma taka navsteva vycerpat tymto sposobom, radsej zvolim eliminaciu kontaktov.
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Odoslaťod ivanita30 »

to nie -
Naposledy upravil ivanita30 dňa , celkovo upravené 1 krát.
ivanita30
expert

Odoslaťod SilvaK »

Presne to si myslím. Ak má niekto zlú skúsenosť s alkoholom, je podľa mňa prirodzené, že sa mu bráni a striktne sa mu v domácnosti vyhýba. Ale zase je to o kultúre - čo a ako sa pije. U nás patrí dobré vínko k slávnostnejšiemu obedu či večeri, niekedy večer si radi s mužom dáme pohár kvalitného vína, pohárik koňaku či whisky. Pokecáme, preberieme deň, odoženieme stres, oddýchneme si. Záleží od nálady, počasia, duševného rozpoloženia.
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert

Odoslaťod ivanita30 »

silvia - presne tak vsak vinko sa spravne pije tak ze sa najprv pozrie ci ma dobru farbu, potom sa ovonia, ochutna a potom sa o nom debatuje :)b nejedna sa o spitie do nemoty :no:
ivanita30
expert

tak tak... :yes:
nie je podmienkou, ale prijemnym podmazom prijemneho posedenia.
nikdy nikoho nenutim, sama som alkohol nepila absolutne do 18, manzel takisto. robit z alkoholu strasiaka mi pride tiez neprimerane.
viete co som citala kdesi minule? taky postreh -- vraj keby alkohol vynaliezli az teraz, pravdepodobne by bol ilegalnou drogou ;)x
čika:

nikdy nebude konec

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.