Staršia novostavba alebo starý tehlový dom?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Staršia novostavba alebo starý tehlový dom?

Odoslaťod Ina5 »

Jani, ono to neni problem katstra, skor problem banky a nasledne vysky prijmov a ci povoli prepis na inu nehnutelnost.
Katastre pracuju momentalne celkom slusne a rychlo. Vsak nacase.
Nemaju tolko roboty, ako pred krizou. Vsak z pochopitelnych dovodov.
Kataster Ti da na nehnutelnost blombu a caka sa.
Tak pokial byt nema tarchu, tak kde to viazne?
Preto je rozumne rychlo predat, cast vyplatit a zbytocne nepreplacat, ked je taka moznost.
Ina5
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Nunu »

Zeny ale ved my tu mame v tehle v zime tiez suchy vzduch, normalne ze vlhkost okolo 20% :shock: Ja vazne necitim rozdiel vo "vzduchu" ako to tu opisujete, a to som zila cely zivot do 26 rokov v panelaku. Jo a susedov v tehle pocujem takisto ako v paneli, toto mi nevyhovorite vazne. Este aj ked im skripu dvere alebo buchnu s dverami od skrine :roll:
Ja by som za panel menila hned, ano ide hlavne o lokalitu, zavidim zenam na sidlisku to, ze ak vyjdu von, pred domom su zeny s inymi detmi, ich deti sa tam mozu kludne hrat s ROVESNIKMI, co tu ja mozem lupou hladat a maleho vypustim von sameho mozno v 15ke kedze rovno pred vchodom cesta :roll:

LAALAA: no vazne mate hrube mury, tak to ty si ta stastna co obhajuje tehlu, lebo ma na to dovod :D
Nunu

kompletna rodinka

expert

Odoslaťod inka2 »

Samozrejme, že hoci aj zateplený panelák vždy ostane len panelákom, ale my napr. suchý vzduch nemáme.
Zase na sídliskách, kde žije veľa rodín s malými deťmi je aj občianska vybavenosť prispôsobená starostlivosti o deti-škôlky, zdravotné strediská, obchody s detským tovarom, materské centrá... Na panelákovom sídlisku v ktorúkoľvek dennú hodinu vyjdem von, stretnem mamičku s dieťaťom. Ľudia s odrastenými detmi sa z panelákov sťahujú preč a stále sa prisťahujú nové rodiny s malými deťmi Keď prechádzam okolo novostavieb, nestretnem nikoho. Pri veľkom šťastí osamelú mamičku s dieťaťom. Väčšina ľudí v novostavbách už má deti staršie. Novostavby sú predsa len finančne náročnejšie pre mladú rodinu.
inka2
expert

Odoslaťod para »

Nunu ale ty mas problem hlavne s lokalitou. Moji rodicia byvaju v tehlaku a stale je tam kopa deti-mlade rodiny aj stary ludia, krasne ihrisko,maminy si nosia von kavu, vkuse klebetia vonku-az im zavidim ked som tam a sem tam vybehnem,1 kamoska z detstva tam ostala byvat. A nemyslim ze laa laa jedna obhajuje tehlu, viacero prispevkov je za tehlu aj ked byvaju v panelaku. Hlavne panelak s umakartovym jadrom by som nechcela uz nikdy viac.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod bina »

Mna by len zaujimalo, ak sa v tom niekto vyzna, ci v starych tehlovych domoch netreba tiez menit rozvody.Ci hadam tie domy nevyzaduju ziadne opravy? Podla mna sa da rozhodnut, len ked si porovnas dva konkretne byty, nie tak vseobecne. Tie kriteria tu uz boli spomenute.
My ked sme napr. porovnali co stoji novostavba, u kt. nemam zaruku ako kvalitne je postavena a co stoji panelak, tak sme kupili panelak, v zivote donho tolko neinvestujem, aby sa to vyrovnalo cene tej novostavby. A vymenila by som ho jedine za dom.
bina
pokročilý

Odoslaťod slniecko »

Mna este vylakala alergologicka, ze z panelu sa vyprasuje volaco, co moze drazdit dychacie cesty. Preto ho, kedze zatial mozem, skrtam.
Poculi ste take nieco?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Nunu »

PARA: jasne ze hlavne s lokalitou... to co tu opisujes poznam od kamosky a tiiisko ci priam az nahlas zavidim :)
ale :arrow:
BINA: jasne, ze treba v tehle vsetko menit, ved to pisem, ze voda nejde nastavit teplota aku chcem, svetlo blika, az vypne TV.... nebudem to tu rozpisovat, ale je to tu v hrozne hroznom stave od fasady pocnuc....

SLNIECKO: mozno z porobetonu ale nie z panelu, to uz su take hluposti... To by si mohla potom ist rovno byvat niekam do lesa, lebo ved ten smog v meste je asi najhorsi zo vsetkeho.

Ja osobne vazne nevidim az taky rozdiel aky je v cene ked sa porovnava panel a tehla a to je manzel stavbar a tiez nechape ten zavratny rozdiel. Maybe ozi lokalita, ale co uz je na centre take uchvatne??? ved nakupovat sa aj tak chodi uz do obchodakov, na vylety do prirody, ak chcem nieco v centre akoze uradne veci vybavit tak idem tak ci tak autom... nechapem to a asi ani nepochopim.
Nunu

kompletna rodinka

expert

Odoslaťod slniecko »

No ja by som ten les brala, o tom po tom...ale nemozes vsetko riesit systemom, ze aj ine je zle, lebo ked odstranis aspon to, co mozes, tak ta menej oneee to, co sa neda.

Myslim, ze ta tehla je taka "overena", jasne, ze musis dat do poriadku vsetko, ale to je vekom tej budovy, nie stavebnym materialom. A kazdy sa boji investovat do niecoho, co mu potencialne bud o dvadsat rokov padne na hlavu, alebo to o desat nepreda, lebo kazdy iny caka, ze to mu to padne na hlavu...neviem ci sa jasne vyjadrujem, tipujem, ze ani nie :? :oops: .
No a nemas uzasnu vyhodu, ze ti super vyhovuje nieco, za co das menej penazi?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod bina »

Ono asi aj zalezi, aki najomnici sa zisli v dome, kazdy dom raz bude potrebovat opravy. Urcite pre napr. dochodcov je kazda koruna navyse do fondu oprav zatazou, popripade tomu neprikladaju taky vyznam.
bina
pokročilý

Odoslaťod veroniqc31 »

Bubka16 píše:Hovorí sa, že na panelákový byt sa neoplatí brať hypotéku na 30 rokov, lebo kým ho splatíme, padne nám na hlavu, keďže paneláky majú životnosť cca 70 rokov... Ale čo starý tehlový dom? Ten nám nepadne na hlavu? Tiež sa nedá donekonečna obnovovať. Tak prečo sú tehlové byty o toľko drahšie ako paneláky? Koľko majú vlastne tie životnosť?
Ako by ste sa vy rozhodli... Buď byt v starom tehlovom dome alebo byt v staršej novostavbe o cca 700 000 Sk (a viac) drahší?

no to závisí, každý niečo hovorí. na hlavu moze padnut cokolvek. neraz aj novostavba.
zavisi dost cast aj od dovodu preco chce clovek investovat do bytu, nehntelnosti- ci kvoli vlastnemu byvaniu, alebo kvoli zachovavaniu hodnoty penazi, kvoli samotnej investicii (vtedy sa moze viac oplatit investovat do nehnutelnosti v podobe fondov, to vsak zavisi tiez od viacerych faktorov)
tehlove domy mozu mat vyhody ale vsetko zavisi aj od stavu v akom su. a maju aj nevyhody :) bez detailov tazko povedat. dost by rozhodovala aj lokalita a taketo faktory, k rozhodnutiu.
veroniqc31

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.