Staršia novostavba alebo starý tehlový dom?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Staršia novostavba alebo starý tehlový dom?

Odoslaťod Ina5 »

Presne tak, treba zvazit vsetky pre a proti.
A hlavne si treba uvedomit, kde sa v momentalnej dobe alebo v nedavnej minulosti stavia/ stavalo.
Nakolko stav. pozemkov pre obyt. domy je uz pomerne malo, ak tak, tak su to vacsinou plochy a priestory popri cetach alebo naopak niekde dalej od mesta. Kazde ma svoje vyhody a nevyhody. Na jednej strane dobra obc. vybavenost, vsetko pomerne blizko alebo na druhej strane klud, tichsie prostredie, ale zas vsetka vybavenost o trochu dalej.
Ideal sa veru tazko hlada. :idea:
A dalsia vec, presne ako Ti tu pisala Dzusa, treba zvazit uver, pocet izieb, ci sa raz mozno len nepresuniete dalej alebo do vacsieho. :D
Ina5
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Bubka16 »

Baba, ďakujem za rady :D

Džusa, novostavbu som nemyslela panelovu, normalne tehlovu. To som sa iba zamyslala nad tym, ked som citala inzeraty, preco su stare tehlove domy o tolko drahsie od starych panelovych...
Nechcem aby sme 30 rokov platili hypoteku a na konci ten byt uz nemal ziadnu hodnotu, preto sa bojim investicie do stareho bytu.

Momentalne byvame v mensom starom tehlovom byte na dost rusnej ulici, cize otvorene okno do ulice cez den ani v noci nehrozi lebo by sme nepoculi vlastneho slova a od skoreho rana zas zacinaju jazdit elektricky :)

Tuzim hlavne po niecom tichsom, 3-izb. byte s balkonom, kde si mozem dat lehatko ked je pekne, vycapit sa na slnieco a nepocuvat iba same auta, elektricky a rozhovory cudzych ludi, co idu popred nase okna (sme na prizemi) :lol:
Bubka16
začiatočník

Odoslaťod inka2 »

Tehla má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako panel a aj hluk sa v tehlovom dome tak nešíri ako v paneláku. Je to úplne iná kvalita bývania. Dnešné novostavby sú dosť odfláknuté. Takže ak môžeš, vyberaj radšej tehlový dom radšej starší ako 20 rokov. Problém však je, že tie najlepšie a najkvalitnejšie postavené byty /v tichých lokalitách s dobrou infraštruktúrou /sa veľmi málo predávajú, skôr sa len prenajímajú. To skôr kúpiš novostavbu v dobrej lokalite.
inka2
expert

Odoslaťod jana v. »

bubka, skoro ako by si opisovala nas byt, kde si, ked ho nikto nechce kupit... len skoda, ze u nas elektricky nechodia, takze neprichadzame do uvahy. na nasom balkone sa aj grilovalo :-).
a preco by si mala 30 rokov byvat v jednom? zalozne pravo sa da prenasat z bytu na byt/dom, takze ak ti nieco prestane vyhovovat, alebo najdes nieco podla svojich tajnych snov, mozes sa prestahovat znova.
jana v.
expert

Odoslaťod Ina5 »

Rybicka, no to je smutne, A este, ked si z fachu.
My sme mali nastastie stastie na velmi dobru stav. firmu, zacali nacas, s pracou sme boli spokojni, samozrejme, nasli sa nejake detaily, kolaudovali nacas....
Islo o Bratisl. stavebnu spolocnost. Mozem len odporucit.
Ich byty boli vzdy dopredu rozpredane, este ani nezacali stavat.
Nie ako mnohe dnesne novostavby, ktore su bud tak odflaknute, alebo na zlom mieste, alebo premrstene ceny, ze ich firmy predavaju este rok rok a pol po kolaudacii.
A hlavne mna unasaju take byty akoze 100 m2 a terasa 40-80 m2, otocene na krizovatku a cena 6.5 az 7 mil. No kto si to kupi? :roll:
A co sa tyka toho prenasania uverov, hypotek. V dnesnej dobe, ked je tolko bytov v ponuke, radsej si rozumny clovek vyberie byt bez tarchy a zadlzenia, ako si zbytocne komplikovat kupu, ked nemusi.
Ina5
expert

Odoslaťod Nunu »

LAA LAA: to kde su domy so 70cm murmi, to si kus prehnala nie?

Jasne, je rozdiel lokalita, to beriem, lenze, v tychto tehlovych domoch byvaju sami stari ludia, kde sa ani na uver na obnovu neposkladate, kedze oni to uz nepotrebuju... Nam tu pomaly aj tehla spadne na hlavu, ale co narobime :roll:

Suhlasim aj s tym, ze panelaky su docasne riesenie, nikto netusi, co s nimi bude o par rokov, no zateplenim sa zvysuje kvalita byvania a predlzuje zivotnost na dalsich cca 30 rokov. Potom ale niekto bude musiet vymysliet co s tymi ludmi, ved tych bytov je akoze dost.

Ja hlasujem za tehlovu novostavbu s mladymi susedmi na tichom mieste :) alebo vlastny dom, ale to uz som pisala.
Nunu

kompletna rodinka

expert

Re: Staršia novostavba alebo starý tehlový dom?Re: Staršia n

Odoslaťod Laa-Laa »

Nunu - neprehnala ani o mm :wink:
z okna sa nebudem vyklanat, nehc Ti zmeriam obvodove mury, ale aha - tento je vnutorny, odeluje chodbu a kuchynu :wink: ma 50cm.

No, odhadujem ze byvas na juhu, ked si opisala nemocnicu, ja byvam z opacneho konca hlavnej ulice.

A mame tu aj starsichc ludi, ale cca polka sa uz obmenila, mame zrekonstruovane, vymalovane,. novu strechu, fasadfu a na FO pol miliona a nevieme co s nim... prezo púresadzujeme vytah teraz, tio jedine tu uz chyba, tu je problem s tymi starsimi z nizsuich poschodi :roll:
Laa-Laa

expert

Odoslaťod Ludkaaa »

ja bývam v paneláku, slnko nám poriadne svieti iba z jednej strany - v lete máme príjemne chladno - no nie tak že by nám bolo zima, v zime zase teplo, kúrime iba 1 radiátorom, odkedy máme plastové okná, hluk z vonka skoro vôbec nepočuť, a nájomné ked si odrátam preplatok nám vychádza na necelé 3tis., sme traja v trojizbovom byte - 67 m2. odstávku vody máme 1x do roka na 5 dní, kúri sa stále - merače sú digitálne, radiátory sa dajú regulovať, takže neplatím nič navyše, vodu si tiež regulujeme, takže u nás to až také hrozné nie je, ked sme hľadali väčší byt pred pár rokmi, tiež sme mali možnosť vidieť aj tehlové domy, ale boli v takom katastrofálnom stave že si vyžadovali okamžitú opravu, síce aj tento byt, ale tento stačilo opraviť z vnútra, pri tých tehlových boli aj balkony v hroznom stave, vchody, a vchod hned pri hlavnej ceste, aj ked boli v centre, jednoducho mi to miesto nebolo na prvý pohľad sympatické tak sme sa rozhodli pre panelák - 20 ročný, a myslím, že sme urobili dobre, odtiaľto už len do domu :wink:
Ludkaaa
pokročilý

Odoslaťod Laa-Laa »

Ludka - ono aj mne bolo v panelaku fajn, kym som neskusila toto byvanie., Naozaj je to neporovnatelne.
Laa-Laa

expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.