Antialergicka kozmetika

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod Andrea »

cika, ale ja to mam alergickeho povodu....nemam klasicky alergicky vysyp, ale take ekzematicke flaky s vyrazkami.....povedala by som, ze nejaky hybrid :roll: :roll: :roll: .....liecim sa na alergoimunologii a licim sa ozaj 2-3x do roka (na fireme akcie al kulturne podujatie ) a dufam, ze kym nastupim do prace, tak sa o nejako utrasie.
viem, zeby som sa nemala licit, ale tolko uz vydrzim, kedze mam smolu, ze sami to prejavuje hlavne na tvari, nechcem sa tym nechat uplne obmedzovat...takze mne by stacil nejaky dobre maskovaci makeup, po ktorom mi nenapuchne ksicht.....a vobec som total rozhorcena, preco mi napucha tvar, ked mam potvrdenu potravinovu alergiu ( ekzemy som prekonala v detsve ) :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil:

Na kozmetiku Vichy reagujem drazdivo, lepsie mi robi LaRoche a najlepsie cista voda a ziadna kozmetika a po kortikoidnych kremoch mam plet ako babo....ale to je uz kategoria ineho kalibru :? :? :?
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod alenka »

Ahoj, vacsina kozmetiky ba aj kremy na ekzemy obsahuju latky ktore su pokozke cudzie- mineralne oleje, konzervacne latky, parfemy...atd.a preto plet pri nich trpi este viac. Vsak si precitaj napr. http://www.zilinskyvecernik.sk/index.ph ... ew&id=1944

Inak moja znacka je Dr.Hauschka, je to drahe ale stoji to za to, vsetky pupaky, supinky, alergicke cervene miesta na tvari mi zmizli....................... :)
alenka
pokročilý

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod gabika »

Tiez reagujem na vsetku moznu speci aj nespeci kozmetiku alergicky, ak nie hned, tak po nejakom case urcite. Ked mam kozu rozdrazdenu, tak mi robi zle vsetko, ale ked som v poho, tak dobre znasam LOreal, Vichy(dobry bol aj ich makeup), Nivea je katastrofa, Ahava mi robila dobre, ale fajn bola aj cistacia kozmetika Balea z DM - som cumela. Inac ocne tiene z Miss Sporty mi kedysi za studentskych cias dorobili dost problemov. Ale napr. M.Astor bola o.k.
Spirala Loreal je fajn,zatial mi vsetky typy sedeli.
Moj tip na odlicovanie: ked sa odlicujem, tak napustenym vatovym tamponikom najprv chytim na chvilu mihalnice, nech sa maskara uvolni a potom to jemne stahujem, kozu okolo oci si jemne cistim az uplne nakoniec.
Tu sa da vraj celkom lacno nakupit, este som neskusala:
http://www.lekaren-nonstop.sk/oddelenie ... okosmetika
gabika
začiatočník

Re: Antialergicka kozmetikaRe: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod nea »

alenka píše:Ahoj, vacsina kozmetiky ba aj kremy na ekzemy obsahuju latky ktore su pokozke cudzie- mineralne oleje, konzervacne latky, parfemy...atd.a preto plet pri nich trpi este viac. Vsak si precitaj napr. http://www.zilinskyvecernik.sk/index.ph ... ew&id=1944

Inak moja znacka je Dr.Hauschka, je to drahe ale stoji to za to, vsetky pupaky, supinky, alergicke cervene miesta na tvari mi zmizli....................... :)

alenka, mas pravdu, a aj dotycna pani z clanku :wink: Tiez s asnazim uz kupovat len kozmetiku bez parabenov a neparfumovanu, kedysi som bola hotovy maniak a nakupovala vsetky kozmeticke vychytavky a jediny efekt bolo sklamanie, ze aj tak su na cenzurovane dobre, nehovoriac o tom chemickom koktejli v zlozeni :wink:
Teraz uz jedine, na com tak trosku "ulietavam" je dekorativna kozmetika, lebo este som ennasla znacku, ktora by bola napriklad bio alebo na prirodnej baze a dokazala s mihalnicami to, co dokazu tie "svinstva" :lol:

Tiez sa mi nepaci, aku kadejaku kozmetiku patlaju na deti, ja maleho umyvam zvacsa cistou vodou, to uz musi byt velmi znecisteny, ak pouzijem aj prirodne mydlo no a natieram ho len v silnej zime na tvaricke, tiez nejakym dobrym kremikom s prirodnymi olejmi.
Uplnou absurditou mi pridu parfumy pre male babetka :shock:
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Odoslaťod alenka »

Nea, Dr.Hauschka ma aj dekorativnu kozmetiku, teda nechcem robit reklamu ale ja som sa do tej znacky zamilovala, mam od nich knihu ako sa starat o svoju krasu je tam kopec veeelmi zaujimavych veci a nie take ako pisu vsade.........
Ak ta to zaujima pozri si ich stranku www.drhauschka.cz. :wink:
alenka
pokročilý

Odoslaťod bebebebe »

ja som sa tiez dopracovala k citlivej pleti a asi tak dva roky som nemohla dat na tvar nic.
potom som postupne skusala a dr.hoj - denny krem aj odlicovac bol ok.
zaujimave bolo, ze po nivea pre deti na chladne pocasie sa mi urobil vysev, ktory mam uz mesiac. ale dobra kozmetika je aj calendula - byvala lekarska kozmetika.
miss sporty spirala je tiez ok. toto vsetko je ale pre mna, kazdy to ma asi ine.
bebebebe
začiatočník

Odoslaťod zik »

babenky,dakujem vam za vase nazory a skusenosti...Mna vcera predavacka nahovorila na spiralu Miss sporty...tak som zvedava.Inak,kupila som si v lekarni fajn krem na atopicku pokozku,natieram si s nim aj viecka a okolo oci a svrbenie aj exem su prec-klop-klop.Uvidime do kedy.Krem sa vola Leciderm..
zik
začiatočník

Odoslaťod alenka »

Zik, precitaj si ci ta spirala (Miss sporty)neobsahuje tieto veci :

Formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobují stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: Imidazolidinyl urea, Bronopol, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Diazodinyl-Urea a DMDM Hydantion.
tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgatorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složky, nebo s koncovkou „eth“ v souvislosti s čísly jako např. „Ceteareth 33“. Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.
Halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.
Parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, Microcristalline Wax nebo Ceresin.
Nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny, syntetické vonné látky a syntetické parfémy, které mohou způsobit rakovinu.

Alebo tieto (mozu sa opakovat stiahla som to z inej stranky).Co sa tyka spiraly som si takmer ista ze niektore tie latky obsahuje, ten krem co si si kupila neviem, nepoznam ale skus pozriet.
IMIDAZOLIDINYL UREA a DIAZOLIDINYL UREA

Sú najpoužívanejšími konzervačnými látkami po parabénoch. Je známe, že sú primárnou príčinou kontaktnej dermatitídy (Americká dermatologickáakadémia). Dve obchodné mená týchto chemikálií sú: Germall II a Germall 115. Žiadna z týchto chemikálií nemá dobré protiplesňové účinky, preto musia byť kombinované s ďalšími konzervačnými látkami. Germall 115 uvoľňuje formaldehyd pri teplotách nad 10 stupňov. Tieto chemikálie sú toxické.
METHYL, PROPYL, BUTYL a ETHYL PARABEN

Používajú sa na zabránenie rastu baktérií v kozmetických prípravkoch a na predĺženie ich životnosti. Ich používanie je veľmi rozšírené napriek tomu, že je známe, že sú jedovaté. Spôsobili už veľa alergických reakcií a kožných vyrážok. Tieto chemikálie sú toxické.
PETROLATUM - ROPA

Ropa je zmes minerálnych olejov - minerálne oleje môžu spôsobiť problémy pri priamom styku s kožou. Môžu zapríčiniť fotosenzitivitu (podporovať poškodenie slnečným žiarením), majú sklon zasahovať do prirodzeného zvlhčovacieho mechanizmu kože, čo vedie k suchej pokožke a jej praskaniu. Predávajú sa aj prípravky, ktoré vytvárajú práve tenstav, pred ktorým majú údajne chrániť. Ropa sa používa aj v niektorých prípravkoch určených na starostlivosť o pery, hoci ich majú ochraňovať pred slnečným spálením, praskaním atď. Výrobcovia používajú ropu, pretože je lacná.
PROPYLENE GLYCOL

Väčšinou ide o syntetickú petrochemickú zmes používanú ako zvlhčovadlo. Zistilo sa, že spôsobuje alergické a toxické reakcie.
PVP/VA COPOLYMER

Ropný derivát používaný vo vlasových sprejoch, ondulačných trvalých a v ďalších kozmetických prípravkoch. Možno ho považovať za toxický, pretože jeho čiastočky môžu pôsobiť ako antigény v pľúcach senzitívnych ľudí.
SODIUM LAURYL SULFATE

Táto chemická substancia sa používa v šampónoch pre jej detergentné a penivé schopnosti. Pri dlhodobejšom používaní môže zapríčiniť očné podráždenie, kožné vyrážky, vypadávanie vlasov, šupinatenie kože, lupiny a alergické reakcie. Zložka býva často zamaskovaná v pseudo-prírodnýchkozmetických prípravkoch s vysvetlením "pochádza z kokosového orecha".
STEARALKONIUM CHLORIDE

Chemikália používaná vo vlasových kondicionéroch a v krémoch. Spôsobuje alergické reakcie. Stearalkonium chlorid bol vyvinutý v textilnom priemysle ako zmäkčovadlo tkanín a je oveľa lacnejší a jednoduchší na používanie vo vlasových kondicionéroch ako proteíny a bylinky, ktoré by udržiavali vlasy zdravé. Je toxický.
SYNTHETIC COLORS - chemické farbivá

Umelým farbám používaným na to, aby robili kozmetické prípravky "peknými", by sme sa mali vyhnúť za každú cenu, vrátane farieb na vlasy. Môžu byť označené ako FD&C alebo D&C, nasleduje označenie farby a číslo. Syntetické farby môžu spôsobovať rakovinu. Pokiaľ sú tieto farbivá obsiahnuté v kozmetických prípravkoch, tieto prípravky radšej nepoužívajte.
SYNTETICKÉ VÔNE

Syntetické vône používané v kozmetike môžu mať viac ako 200 prísad. Nie je možné dozvedieť sa, o aké chemikálie ide, pretože na etikete bývajednoducho napísané "vôňa" ("fragrance"). Tieto chemikálie môžu spôsobovať napríklad: bolesti hlavy, závrate, vyrážky, hyperpigmentáciu, kašeľ, zvracanie, kožné podráždenie, atď. Rada: Nekupujte kozmetiku, ktorá má slovo "parfém" (" fragrance") v zložení na etikete.
TRIETHANOLAMINE (TEA)

Často sa používa v kozmetických prípravkoch na úpravu pH. Tiež sa používa s mnohými mastnými kyselinami na premenu kyselín na soli (stearáty), ktoré sa potom stávajú základom pre čistenie. TEA spôsobuje alergické reakcie, vrátane očných problémov, suchosti vlasov a kože a môže byť toxický, keď sa vstrebáva do tela po dlhý čas.
alenka
pokročilý

Odoslaťod nea »

alenka, mam na teba jednu otazku: spominala si tu, ze pouzivas Dr.Hauschka a si spokojna - davala si si pred vyberom ich pripravkov robit aj nejaku diagnostiku typu pleti, ci si si vyberala tak intuiitivne podla urcenia na pripravkoch? dik.
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Re: Antialergicka kozmetikaRe: Antialergicka kozmetika

Odoslaťod nyrak »

zik píše:babenky,dakujem vam za vase nazory a skusenosti...Mna vcera predavacka nahovorila na spiralu Miss sporty...tak som zvedava.Inak,kupila som si v lekarni fajn krem na atopicku pokozku,natieram si s nim aj viecka a okolo oci a svrbenie aj exem su prec-klop-klop.Uvidime do kedy.Krem sa vola Leciderm..

Ja mam Miss sporty a odkedy som ju zacala pozivat,uz sa nesmiem malovat vobec.Dovtedy mi este spirala presla,tiene na oci uz nie.Takze si myslim ze Miss sporty,nie je celkom OK,koniec koncov to aj pisala aj Alenka v hore uvedenom prispevku.Odlicujem si oci obycajnou modrou indulonou a ani tak to nie je ok.Tak radsej nepouzivam nic posledny mesiac :( .Pozriem si odkazy na Dr.Hauschka.
nyrak

začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.